PDA

Zobacz pełną wersję : gramatura tynku



Graczyk
19-08-2008, 21:54
Witam
Właśnie zastanawiam się jakiej grubości baranek położyć na elewacji. Ściany mam wymurowane z Ytongu 40 bez ocieplenia. Przyjęta techmologia elewacji to klej na siatce, baranek mineralny wybarwiany, farba silikonowa.
Fachowcy mówią że wymurowane jest w miarę równo i dokładnie niemniej jednak po położeniu kleju i siatki moga wystapić jakieś drobne niuanse i nierówności.
Dlatego też fachowcy namawiają nas na połóżenie 2mm baranka a nie tak jak chcieliśmy 1,5 mm.
Mówią że przy 2mm nie będzie widać jakis drobnych rys czy mikrouskoków. Ten 2mm baranek zamaskuje takie bledy a ponieważ baranek jest do malowania to i tak będzie jakby wypłaszczony (wygładzony).
Wszystko to ładnie brzmi jednak zapala mi się lampka ostrzegawcza czy aby ekipa nie urabia mnie i niechce maskowac własnych niedociągnięć. Pozatym tynk jest już zamówiony i niewiadomo czy uda się zmienic specyfikacje.
Poradźcie proszę czy faktycznie na tynku 1,5 mm tak bardzo widać nierówności podkładu czy może jest to jakaś ściema.
Pozdrawiam
Andrzej

andrzejek
19-08-2008, 22:38
Teoretycznie im mniejsze ziarno tynku, tym trudniej go polozyc i tym wyrazniej widac wszelkie niedociągniecia.Ja u siebie wybralem 2,0 mm a nie 1,5 , ktore sugerowal wykonawca, bo mi sie grubszy baranek bardziej podoba.Niestety wychodzi go też sporo wiecej, np. ok. 3,3 kg na metr kw. wobec 2,3 kg przy uziarnieniu 1,5.Swoja drogą, czy nie lepiej ( i taniej) bylo w Twoim przypadku polozyc tynk cementowo-wapienny?

Graczyk
20-08-2008, 08:16
NA zmianę technologii już za późno i na zmienę gramatury też.

Piotrek T
20-08-2008, 10:45
Najważniejsze jest przygotowanie ściany wszelkie wieksze niedociągnięcia będą widoczne zwłaszcza na nasłonecznionej ścianie chyba że baranek będą kładli miotłą :lol:

pawlakoski
23-08-2008, 17:16
Ja miałem beznadziejnych fachowców od ścian(wymurowali krzywo itp.)ale za to dobrych od tynków zewnętrznych.Doradzili mi żeby wziąc 2,0 mm.I tak też zrobiłem.Teraz to wygląda bardzo dobrze, nie widać różnych gór i dolin.Widziłem też dom, który stwawiała moja ekipa, i właściciel zdecydował się na 1,5 mm.Wygląda to koszmarnie.

Jola z Melisy
24-08-2008, 09:30
U moich rodziców położyli właśnie 1,5 i wyglada super, naprawdę. U koleżanki jest 2 i jakoś mniej mi się podoba. U nas będzie 1,5 bo i taniej i bardziej podoba mi się drobny baranek. Ścianę mam jak autor wątku ytong jednowarstwowy, ale idealnie wymurowany. Także kładziony będzie na klej i siatkę.