PDA

Zobacz pełną wersję : Ocieplenie przed tynkami



acerspacer
19-08-2008, 21:59
Zastanawiam się nad wykonaniem ocieplenia ze styropianu ale przed tynkami.Właśnie mam elektryka,potem hydraulika,a po nich dopiero tynki.Wiem,że tynki musza troche ponoć odstać aby wejść na rozprowadzanie wszystkiego w podłodze i wylania posadzki a mi z pewnych względów zależy na czasie i tak sobie wymyśliłem,iż wykonam ocieplenie teraz,ale jak to się będzie miało do schnięcia tynków odparowania wilgoci z tynku i posadzki po ich wykonaniu.Czy przypadkiem nie wrzucam się na mine....
Co sądzicie o takiej kolejności????
Pozdrawiam

Andrzej Wilhelmi
19-08-2008, 22:39
Nie jest to dobry pomysł. Bardzo dużo wilgoci odparowującej z tynków i posadzek przejdzie do izolacji cieplnej i na długo w niej pozostanie. Może wystąpić pleśnienie drewna [krokwi i desek ( o ile dach był deskowany)]. Pozdrawiam.

acerspacer
20-08-2008, 10:23
NO TAK ALE JA MAM OKNA I ROLETY WIĘC MOŻE UCHYLĘ OKNA PRZY ZAMKNIĘTYCH ROLETACH TO WTEDY BĘDZIE TO ODPAROWYWAŁO SZYBCIEJ?????

Mice
20-08-2008, 10:35
NO TAK ALE JA MAM OKNA I ROLETY WIĘC MOŻE UCHYLĘ OKNA PRZY ZAMKNIĘTYCH ROLETACH TO WTEDY BĘDZIE TO ODPAROWYWAŁO SZYBCIEJ?????
zapomnij, żeby wysychało w miarę szybko to musi być przeciąg ...
ja jednak posadzki i tynki robiłem po ociepleniu, posadzka obłożona folią, żeby nie wyschła za szybko + całodzienne wietrzenia, przy tynkach (ręczne gipsowe, tak 3-4mm) wysycha dosyć szybko przy intensywnym wietrzeniu.

AnetkaS
20-08-2008, 11:34
Też tak planuję zrobić, tzn. najpierw ociepelnie a potem tynki wewnątrz. Styropian na jesień jest tańszy niż na wiosnę i chyba stąd taka decyzja.
A dach będzie bez deskowania i ocieplony później.

escape
20-08-2008, 11:43
U nas dla odmiany :D najpierw był styropian na ocieplenie a po miesiacu kładzione tynki maszynowe...wszystkie okna były otwarte podczas naszej obecnosci a na noc zostawialismy uchylone wszystko ładnie wyschło....i gdybysmy mieli zrobic to ponownie to w takiej kolejnosci ....aby uniknąc przestoju na budowie...wylewki sa prawie"na wpół suche"wiec ta wilgocia z wylewek to bym sie raczej nieprzejmowała...Podstawa to dobre wietrzenie ....pozdrawiam

urszulak
20-08-2008, 11:54
A nam wykonawca tynków kazał pozamykać wszystkie okna i zakazał wietrzyć.

escape
20-08-2008, 12:03
A nam tylko przez 2 pierwsze dni potem kazali na maxa...