PDA

Zobacz pełną wersję : podbitka



kamilos01
20-08-2008, 08:36
Cześć
Trochę pracowałem przy tym. Drewno musi być dobrze zakonserwowane. Przed układaniem trzeba je pociągnąć jakimś lakierem lub drewnochronem. Co kilka lat trzeba ponawiać konserwację.
Podbitka z PCV wymaga jedynie mycia co jakiś czas.
Pewnie cena paneli drewninanych jest nieco wieksza od PCV(kolor PCV wpływa na cenę). Koszty pracy są większe dla drewna. Wieksze są trudności z docinką.

piterazim
20-08-2008, 09:23
same zalety :D
to tak jak z plastikowymi sztućcami - tanie i nie trzeba pomywać. Nie rozumiem ludzi którzy używają metalowych sztućców - nie dość że droższe to jeszcze płyny do mycia naczyń trzeba kupić albo nawet zmywarkę


Większe są trudności z docinką

na czym te trudności polegają?

kamilos01
20-08-2008, 09:48
drewno jest twardsze. PCV można dopasować ostrym nożem

mikolayi
20-08-2008, 09:51
drewno jest twardsze. PCV można dopasować ostrym nożemeureka !! :o i co w związku z tym ?

piterazim
20-08-2008, 09:59
nożem powiadasz. Zgadzam się w 100% - cięcie nożem drewnianej podbitki jest problematyczne :lol:

Do drewna istnieją piły ręczne a nawet elektryczne. Przycinanie drewnianej podbitki nie jest żadnym problemem

Piotrek T
20-08-2008, 10:35
Jasne że przy drewnie jest więcej roboty i najważniejsza jest selekcja przy plastiku robisz jak leci a drewno powinno być przebrane by pozbyć się większych sęków i pęknięć a tam gdzie idą większe deski dać oczywiście najładniejsze a co do cięcia to fachman powiniec mieć elektryczną ukośnicę

kamilos01
20-08-2008, 13:11
Ciekawe czy któryś z was kiedys zajmował sie taką robotą. Zgadzam sie co do selekcji drewna. Pan od motorków niech dokładniej czyta tekst a dopiero potem komentuje:)
Pozdr!

piterazim
20-08-2008, 13:35
Pan od motorków niech dokładniej czyta tekst a dopiero potem komentuje:)

zakładam że to do mnie :D może być Piotrek - takie "pan" to mnie postarza


Zgadzam się w 100% - cięcie nożem drewnianej podbitki jest problematyczne
sarkazm - nie mam problemów z czytaniem ze zrozumieniem nie mam problemów


Ciekawe czy któryś z was kiedyś zajmował sie taką robotą.
odpowiedź brzmi - tak
nie było problemów - nawet mam na to dowody - dach nad głową i zdjęcia