PDA

Zobacz pełną wersję : projekt HANIA pracownia ARCHIPELAG



savvy
13-02-2003, 11:09
Ponawiam pytanie i proszę o posty, szczególnie mile widziane osoby budujące ten dom. Pozdrawiam.

jabbaa
02-05-2003, 06:38
Także czekam na opiniena temat tego projektu
pozdr

Amidala
06-05-2003, 09:11
Znajomy inspektor nadzoru budował Hanię dla znajomego. Bardzo pozytywnie wyrażał się o tym domku i mówił, że da się go postawić za rozsądne pieniądze. Doprojektował do niego garaż i podniósł ściany kolankowe. W sumie zwiększyła się pow. użytkowa do około 125m2. Salon + jadalnia to impomująca otwarta przestrzeń. Też polecał mi budowanie Hani, ale przy dobudowanym garażu nie zmieści się na moją działkę, a chciałabym mieć garaż w bryle domu :sad:. Pozdrawiam.

tomsonfm
06-10-2003, 12:01
Właśnie jestem na etapie wyboru projektu domu i zastanawiam się nad Hanią z pracowni Archipelag. Szukam informacji o tym gdzie taki dom jest już wybudowany albo jest w trakcie budowy. Za wszelkie informacje dziękuję i liczę na waszę pomoc bo w pracowni zasłaniają się ustawą o ochronie danych osobowych. Pozdrawiam Tomek.

tomsonfm
06-10-2003, 14:15
Tak wygląda ten domek: [http://nowydom.onet.pl/pic.html?P_OID=208&wn=liczba_typow%3D6%26kod_1%3D%26kod_2%3D%26liczba _pokoi%3D0%26nazwa_prj%3Dhania%26][/url]

maag
06-10-2003, 20:25
Niestety nie mogę pomóc, gdzie taki dom jest aktualne budowany,
natomiast w temacie projektu moge powiedzieć tyle:

1. rzut ciekawy, trochę duża łazienka na piętrza, ale zależy co kto lubi.
2. warto zwrócić uwagę na izolację termiczną zadaszenia tarasu.
3. chociaż lubię taki układ, to wydaje mie się, żę proporcje dachu do ścian na elewacji troszkę nietrafione.
4. kąt nachylenia dachu pociągnął za sobą spory strych, nieukrywam, że przydatny
5. kotłownia/ pomieszczenie gospodarcze dostępne z zewnątrz- bardzo praktyczne, chociaż przyciasne.
6. na parterze warto by się pokusić i zmieścić w WC chociaż umywalkę, a naprawdę warto również i prysznic

narazie tyle, może coś pomogłem...

pozdrawiam

małygg
21-02-2004, 17:58
Też zastanawiam się nad tym domem , może znajdzie się ktoś kto już go zbudował lub jest w trakcie ? Chciałbym wiedzieć czy projekt jest wolny od błędów.

Pozdrawiam

małygg
22-02-2004, 12:52
Naprawdę nikt nie buduje HANI ? :(

bilbo
22-02-2004, 15:28
http://www.archipelag.pl/inc_picture.php?PID=174 Sympatyczny choć malutki :lol:

małygg
22-02-2004, 16:27
Właśnie taki ma być :D , dołożę tylko garaż i jakieś drobne zmiany i będzie git 8) . Szkoda tylko , że nie ma na forum nikogo kto taki domek buduje :( , a może gdzieś są , tylko nie chcą się ujawnić :wink:

Ewunia
22-02-2004, 17:03
dołożę tylko garażZ garażem jest Hania II (http://www.archipelag.pl/projekty/projekt.php?cat=1010700&pid=51)

małygg
23-02-2004, 10:18
wiem o tym :lol:

małygg
28-02-2004, 15:56
może od ostatniego postu ktoś zdecydował się na HANIĘ :roll: , muszę się przypominać bo wszyscy zapomną o tym temacie :wink:

tomsonfm
01-03-2004, 14:19
Witam to ja autor tego postu. W pażdzierniku kupiłem projekt Hani projektant doprojektował mi do niej garaż dwustanowiskowy, czekam na pozwolenie na budowę i mam zamiar ruszać.

małygg
03-03-2004, 17:30
Planujesz jakieś zmiany w projekcie ? Ja chciałem zlikwidować podcień od strony tarasu , żeby uprościć trochę bryłę budynku i zyskać trochę powierzchni w środku . Myślę żeby kupić wersje II z garażem . Jeśli możesz to napisz czy są jakieś błędy w projekcie i czy jest on dokładnie wykonany :wink:

małygg
03-03-2004, 23:01
Namierzyłeś już gdzie ktoś buduje "HANIĘ" ? 8)

tomsonfm
04-03-2004, 06:35
Niestety nie i musiałem się zdecydować bez obejrzenia jej w rzeczywistości.

tomsonfm
04-03-2004, 06:44
Tak jak wcześniej pisałem doprojektowałem z boku garaż dwustanowiskowy i dzięki temu na poddaszu powiększył mi się ten najmniejszy pokój do rozmiaru ok.30m2. Dodatkowo przeniosłem komin na kominek na ścianę pomiędzy salonem a WC. Zlikwidowałem spiżarkę i zrobiłem z tego łazienkę z prysznicem. Z pomieszczenia gospodarczego zrobiłem przejście pod schodami, do garażu. To chyba wszystko.

tomsonfm
04-03-2004, 07:05
Co do projektu, to ja jestem z wykształcenia elektonikiem i spodziewałem się dostać prawdziwą "dokumentację" tymczasem dokumentacja otrzymana składała się chyba z 10 rzutów i kilku kartek opisu. Mój architekt powiedział że to standard i niczego więcej nie ma się co spodziewać, dołączony jest kosztorys a to już podobno rzadkość. "Tego czego nie widac w projekcie zrobić zgodnie ze sztuką budowlaną" to odpowiedź na moje pytanie dotyczące niektórych szczegułów których nie widać. Ogólnie projekt jest wykonany starannie, błędów nie widziałem chociaż to może wyjść dopiero podczas budowy. Też myślałem o powiększeniu salonu ale pomysł z zacienionym tarasem na pewno się sprawdzi podczas deszczu i słonecznych dni.

małygg
05-03-2004, 12:47
Jeśli możesz to napisz ile Cię kosztowała adaptacja projektu ? Bo mi za zlikwidowanie tego podcienia f-ma "MULTI" która jest częścią grupy "ARCHIPELAG" powiedzieli 1000zł+22%VAT=1220zł :o , nie wiem czy tylko mi się wydaje ale to chyba trochę drogo :evil:

Pozdrawiam MAŁY

tomsonfm
05-03-2004, 13:36
Za adaptację, zmiany w projekcie i doprojektowanie garażu 1400 bez faktury

małygg
13-03-2004, 23:33
tomsonfm , dzięki za odpowiedzi :)
Kiedy ruszasz z budową ? Chętnie widziałbym dziennik budowy Twojej "HANI" na forum :wink: Aha , jeśli możesz napisz z czego budujesz ściany i jaką kładziesz dachówkę .

Pozdrawiam MAŁY

małygg
21-03-2004, 10:32
A ja w dalszym ciągu szukam ludzi budujących HANIĘ 8) , i wszelkich konkretów związanych z budową tego domku :)

Pozdrawiam MAŁY

NOTO
21-03-2004, 12:58
> .... powiedział że to standard i niczego więcej nie ma się co spodziewać, dołączony jest kosztorys a to już podobno rzadkość.

Czy możesz udostępnić ten kosztorys, lub chociaż przepisać jego najważniejsze pozycje.

tomsonfm
22-03-2004, 06:45
tomsonfm , dzięki za odpowiedzi :)
Kiedy ruszasz z budową ? Chętnie widziałbym dziennik budowy Twojej "HANI" na forum :wink: Aha , jeśli możesz napisz z czego budujesz ściany i jaką kładziesz dachówkę

Witam, dawno się nie odzywałem ale to z powodu ograniczinego dostępu do netu, także na chwilę obecną to nie deklaruję się że będę pisał dziennik budowy mojej Hani. Wybrałem dachówkę grafitową Euronitu, a ściany tak jak w projekcie Porotherm 38. W zeszłym tygodniu dostałem pozwolenie na budowę więc myślę że za miesiąc jak pogoda pozwoli to ruszę.

tomsonfm
22-03-2004, 06:52
> Czy możesz udostępnić ten kosztorys, lub chociaż przepisać jego najważniejsze pozycje.

NOTO spróbuję Ci coś przepisać, ale jest tego sporo więc wezmę całościowo poszczególne etapy budowy.

małygg
05-04-2004, 09:16
sezon się już chyba rozkręca więc może ktoś jeszcze zdecydował się na HANIĘ ? :roll:

tomsonfm
09-04-2004, 06:31
NOTO wg kosztorysu stan surowy otwarty to 104kzł

małygg
18-04-2004, 09:18
Tomsonfm napisz jak tam postępy przy budowie Hanii 8)

tomsonfm
19-04-2004, 06:56
Humus koparka już zebrała, jutro przychodzi geodeta wytyczyć budynek, i jak pogoda pozwoli to zaczynam kopać pod ławy.

jabbaa
09-05-2004, 06:39
Witam wszystkich i pozdrawiam Tomka.Jestem pod stropem. Mam wszystkie ścianki działowe zewnętrzne i nośną oraz kominy. Jak na razie w projekcie był jeden poważny błąd - chudy beton w w dwóch przekrojach jest na innych wysokościach , trzeba uważać aby nie wyszedł parter za nisko. Jeśli chodzi o okna jak się buduje z porothermu też trzeba pokombinować. U mnie wczoraj wylali schody z przodu ogromne ale nadają uroku. Teraz robią taras. Sciany tarasu z klinkieru a w środku na hudziaku kostka bauma. W poniedziałek przyjedzie strop to będą mogli budować piętro. Zainteresowanym mogę przesłać pare fotek. Na razie jestem zadowolony bo moi budowlańcy to rzemieślinicy z prawdziwego zdarzenia. Niestety projekt z archipelagu jest dla doświadczonego budowlańca i kierownika budowy bo brak szczegółów.
Buduję hanię z garażem lustrzane odbicie. Pozdrawiam

małygg
16-05-2004, 15:41
Witaj Jabbaa ! Jeśli możesz wyślij mi parę fotek "HANI" na [email protected] , jeśli możesz to napisz też w jakim mieście budujesz :wink: Chciałbym zobaczyć ją na żywo , oczywiście jeśli nie jest to problem .

Pozdrawiam MAŁY

MarcinBialezyn
26-05-2004, 17:28
Witam,

ja też buduję Hanie, w tej chwili mam zalane stropy.
Jeżeli jest ktoś bliżej zainteresowany to prześlę zdjęcia i wymienię opinie...

małygg
06-06-2004, 17:12
Witaj Marcin

Ja HANI jeszcze nie buduję , ale jest to jedyny projekt który mnie interesuje , więc jeśli możesz to napisz czy wprowadzałeś jakieś zmiany , z czego budujesz i czy w projekcie pojawiają się błędy :wink: Jeśli to nie problem to wyślij mi fotki twojej "HANI" na [email protected]

Pozdrawiam MAŁY

MarcinBialezyn
08-06-2004, 15:10
Witaj,

zdjęcia możesz sobie zobaczyc na:
http://www.republika.pl/marcin_grzegorzek/budowa.htm

buduję, jak widać na zdjęciach, z Porotonu T-24.
Zmian nie wprowadzałem do projektu.
A co się tyczy błędów, to są oczywiście, nie ma ich tak dużo, i są raczej drobne, więc należy zawsze na projekcie porównywac różne rzuty, i wtedy można to skorygować.

Co do projektu, to jest niepowtarzalny, i teraz też nie zdecydowałbym się na żaden inny. Serdecznie polecam.

małygg
14-06-2004, 19:27
Fajne fotki , jeśli masz więcej z dalszych etapów budowy to dodaj je do swojej galerii :D

Pozdrawiam MAŁY

małygg
22-06-2004, 17:42
Jabbaa dzięki za fotki :) , jeśli możesz wyślij mi też fotki od strony tarasu . Z góry dzięki 8)

Pozdrawiam MAŁY

Irom
22-06-2004, 17:53
A my niedawno wstawiliśmy do niej okna ;) Mam pytanie..masz w projekcie okna przy schodach??

małygg
23-06-2004, 22:10
Witaj Irom ! Jeśli możesz napisz w jakim mieście się budujesz 8) Wprowadzałeś jakieś zmiany do projektu ?

Pozdrawiam MAŁY

NOTO
04-07-2004, 10:08
Witaj,

zdjęcia możesz sobie zobaczyc na:
http://www.republika.pl/marcin_grzegorzek/budowa.htm

buduję, jak widać na zdjęciach, z Porotonu T-24.


Mam nadzieję że w galerii pokażą się inne zdjęcia - szczególnie te po zakończeniu budowy. Projekt jest dobry (skromnie powiedziane).

MarcinBialezyn
11-07-2004, 22:40
Witam wszystkich!

Pojawiły sie nowe zdjęcia na mojej stronce:
http://www.republika.pl/marcin_grzegorzek/budowa.htm

serdecznie zapraszam wszystkich....

Irom
13-07-2004, 18:29
Witam.

My budujemy w mazowieckim.
Apropo zmian..jest ich pełno. Np te okna przy schodach..Zagapiliśmy się. Przez tą niekonsekwencję w projekcie będzie całkowicie ciemno (jak narazie) na schodach, gdyż postawiliśmy ściankę od salonu..odkryte schody i kominek w tym miejscu koliduje z wizją wyglądu przyszłego salonu. Na przeniesienie komina w inne miejsce nie ma już szans :( Ale nawet bez tej ścianki tworzył sie tam ciemny kąt i te okna są tam potrzebne. Został także podniesiony dach, jest więcej miejsca i wyjdzie niezła garderoba.:D Nie były robione także te boczne drzwi, bo w ich miejscu bedzie stała pralka (łazienka na górze wcale nie jest zbyt duża).
To tylko z grubsza rzeczy które akurat pamiętam..

Jedyne co ostatnio mi się podoba w tym projekcie to schody zewnętrzne:)

MarcinBialezyn
25-10-2004, 19:41
Czy ktoś jeszcze buduje Hanię?
Może ma ktoś zdjęcia z wnętrza?

jabbaa
08-11-2004, 06:55
Ja już mieszkam. Wbiłem łopatę 1 kwietnia. Jeśli chodzi o projekt niewiele zmieniłem. Nie mam dzwi do garażu z domu (kotłownia jest zbyt mała aby sobie na to pozwolić) na klatce dałem duże okno. Generalnie projekt jest dobry.

Slawek W.
08-11-2004, 13:48
Witam wszystkich
Jeszcze w zeszłym roku bardzo chciałem wybudować właśnie Hanię z Archipelagu. Co mnie w niej urzekło? Przede wszystkim prosta bryła, ogromny salon oraz co może niektórym sie wydawać bardzo dziwne, schody do budynku i zadaszenie nad wejsciem głównym, tzw. jaskółka. Ale ponieważ miałem jeszcze sporo czasu do budowy przez przypadek wpadł mi inny projekt, który zewnętrznie przypominał Hanię ale miał lepszy rozkład wnętrza. Jednak zauroczenie schodami i jaskółką pozostało, dlatego zamierzam zlecić projektantowi doprojektowanie właśnie takich schodów i daszku. Dlatego zwracamni sie do drogich forumowiczów, którzy buduja Hanię (MarcinBialezyn, Jabbaa, tomsonfm) z prośbą o przesłanie rysunku (scan z projektu) tej części dachu na którym widać dokładnie sposób budowy i połączenia jaskółki z dachem.
mój e-mail: [email protected]

Serdecznie pozdrawiam
Sławek W.

jabbaa
08-11-2004, 14:38
Fotki z wewnątrz mogę wysłać na priv. Jedyne z czym miałem problem to z karniszem w wykuszu. Okna są do sufitu jak przykręci się karnisz to nie da się ich otworzyć.

MarcinBialezyn
08-11-2004, 14:46
Witaj Jaabba!

Jeżeli możesz to prześlij proszę zdjęcia na:
[email protected]

z góry dzięki

ziomo88
22-04-2005, 11:30
Cześć
Właśnie kupiłem projekt Hania z garażem i w tym roku planuję rozpocząć budowę. Czy możecie podzielić się swoimi spostrzeżeniami i czy w projekcie są jakieś błędy, które powinienem się ustrzec :cry: . Podajcie również gdzie się budujecie.

marekcki1
29-07-2005, 13:52
Czy ktoś realizował bądź realizuje projekt Hania I z firmy Archipelag proszę o opinię i doświadczania złe i dobre. Dzieki

dorota01
17-07-2006, 17:51
Od 3 lat mieszkam w domu Hania. Trochę przerobiony. Podniosłam dach, powiększyłam przedpokój. Kto jest zainteresowany proszę o ko9ntakt na maila. Pozdrawiam

jaerosław siwek
08-08-2006, 08:19
:D CZY KTOŚ BUDOWAŁ DOM HANIA Z ARIPELAG. PROSZE O KONTAKT

Peterson1
16-09-2006, 20:39
Witam wszystkich miłośników Hani.
Jestem w trakcie budowy. Aktualnie powstały ściany parteru i zabieram się za strop. Jeśli ktoś zna szczegóły ze swojej budowy to prosiłbym o kontakt. Mam parę pytań dotyczących układu belek stropowych oraz umiejscowienia podciągów. Chętnie też zapoznam się ze zdjęciami waszych wybudowanych domków. Na terenie mojej miejscowości są dwa takie domki troche pozmieniane. Podzielcie się równiez swoimi przeróbkami - może coś również bym zmienił. Pozdrawiam

II Artur II
08-11-2006, 21:28
Witam wszystkich miłośników Hani.
Jestem w trakcie budowy. Aktualnie powstały ściany parteru i zabieram się za strop. Jeśli ktoś zna szczegóły ze swojej budowy to prosiłbym o kontakt. Mam parę pytań dotyczących układu belek stropowych oraz umiejscowienia podciągów. Chętnie też zapoznam się ze zdjęciami waszych wybudowanych domków. Na terenie mojej miejscowości są dwa takie domki troche pozmieniane. Podzielcie się równiez swoimi przeróbkami - może coś również bym zmienił. Pozdrawiam

I jak sobie poradziles? Na jakim jestes etapie? Ja juz zblizam sie do konca :-)

tomkisujaki
18-11-2006, 18:51
Witam!
jesteśmy nowymi forumowiczami i pozdrawiamy wszystkich budujących!!! Na forum szukamy informacji, a przede wszystkim otuchy i wiary, że się da i warto dom budować :D
mamy już działeczkę i mamy projekt i jest to równiez Hania! W związku z tym będziemy wdzięczni za jakies namiary na budujących lub mieszkających w Hani. Najchętniej z okolic Chojnic.
W związku z tym, że jestesmy na etapie adaptacji projektu, chętnie obejrzałabym foteczki z już stojących i tętniącycy życiem Hań :lol: Będę wdzięczna za foteczki na maila [email protected]
No i może jakies orientacyjne koszty ...

Pozdrawiamy
Ewel&Tomko

II Artur II
18-11-2006, 20:37
Hej
Ja zbudowalem Hanie, zeby mieszkac juz niewiele brakuje, na dobra sprawe mam kompletnie urzadzona kuchnie, lazienke, kibelek i wszelkie instalacje wiec moglbym juz tam mieszkac ale chce wykonczyc na 100%.
Ja jestem z Legnicy i znam kilka osob co maja Hanie, w Swidnicy, w Nowej Soli dwie sztuki i jeszcze jedna beda budowac pod Legnica ludzie ktorzy mnie w tym tygodniu odwiedzili niespodziewanie ale nie bylo jak pogadac i nie znam szczegolow.
Ja wydalem do tej pory ok. 260 tys.
Dom z suporeksu 24 cm, docieplony 15 cm styropianem, kompletna elewacja. W srodku kuchnia, lazienka, kotlownia, kibelek kompletnie urzadzone. Okna plastiki (Oknoplast Krakow), na dole rolety, ogrzewanie grzejnikowe (lazienka podlogowe), piec kondensat z zasobnikiem i pogodowka, cyrkulacja. Dachowka cementowa Braas, stropy Teriva.
O szczegolach mozna by pisac dosc dlugo :-)

II Artur II
18-11-2006, 22:09
Hej
Ja zbudowalem Hanie, zeby mieszkac juz niewiele brakuje, na dobra sprawe mam kompletnie urzadzona kuchnie, lazienke, kibelek i wszelkie instalacje wiec moglbym juz tam mieszkac ale chce wykonczyc na 100%.
Ja jestem z Legnicy i znam kilka osob co maja Hanie, w Swidnicy, w Nowej Soli dwie sztuki i jeszcze jedna beda budowac pod Legnica ludzie ktorzy mnie w tym tygodniu odwiedzili niespodziewanie ale nie bylo jak pogadac i nie znam szczegolow.
Ja wydalem do tej pory ok. 260 tys.
Dom z suporeksu 24 cm, docieplony 15 cm styropianem, kompletna elewacja. W srodku kuchnia, lazienka, kotlownia, kibelek kompletnie urzadzone. Okna plastiki (Oknoplast Krakow), na dole rolety, ogrzewanie grzejnikowe (lazienka podlogowe), piec kondensat z zasobnikiem i pogodowka, cyrkulacja. Dachowka cementowa Braas, stropy Teriva.
O szczegolach mozna by pisac dosc dlugo :-)

tomkisujaki
20-11-2006, 11:10
hejo!
dzięki wielkie za odpowiedź, która trochę nas...... załamała :-? (chodzi o koszty oczywiście) ale poza tym to bardzo się cieszymy i gratulujemy domku!! :D
Mam pytanko-czy wprowadzałeś jakies zmiany w projekcie? (chodzi mi o układ pomieszczeń). Bo my m.in. chcemy troszkę powiększyc kibelek na dole, kosztem spiżarni. Poza tym tez poddasze wydaje nam się troche "niskie" i chyba będziemy podnosić ścianke kolankową. Co o tym myślisz? Aha, i czy garaż jest Ok, czy za mały...opinie krąża różne :-?
No i czy może już po wybudowaniu zauważyłeś jakieś błędy-bedziemy wdzięczni za uwagi :D
Praepraszam, jesli teraz czujesz się jak podczas zabawy w "100 pytan do..." :lol:
aha...i fotki mile widziane :D [email protected]
Pozdrowionka
Ewel&TOm

II Artur II
20-11-2006, 19:45
Czesc
Odrazu rzuce linkiem bo znow zapomne http://www.malawishop.pl/Hania/page_01.htm
Tu sa zdjecia z budowy, oczywiscie czesc zdjec. Odrazu zwrocicie uwage ze mamy projekt lustrzane odbicie. Jak chcecie miec jakakolwiek wyobraznie zrzuc zdjecia na kompa i hurtem sobie je jakims programem obroccie.
Co do kosztow: mamy juz naprawde duzo zrobione, tylko tknac i mozna mieszkac. Ta cene nabila kuchnia (21 tys ze sprzetem), dosc droga instalacja CO, wymyslilem sobie ze zrobie podbitki okapow tynkowane (cos kolo 7 tys same podbitki), sprzety do lazienki dosc drogie, instalacja alarmowa, czesciowo gres polerowany itp. Tu mozna szukac oszczednosci. Do tego rozbudowana instalacja elektryczna, mnostwo gniazdek, instalacja antenowa, sieciowa, telefoniczna.
Zaczelismy budowe w lipcu 2005 roku, do grudnia zeszlego roku mielismy stan surowy otwarty, przykryty dachem czyli bez okien, drzwi, instalacji (tylko kanalizacja byla) i ten stan zakonczyl sie kwota 86 tys. To napawalo optymizmem, pozniej juz nie bylo tak kolorowo.
Czesc kosztow znajdziecie w tym watku:
http://groups.google.pl/group/pl.misc.budowanie/browse_frm/thread/4bfab29cb1a22357/c6e954fd335c6dab?tvc=1&q=dom+za+200+tys&hl=pl#c6e954fd335c6dab
Pisze na tej grupie jako "II Artur II", wyliczam w jednym z postow mniej wiecej moje koszty.
Zmiany w domu wprowadzalem. Na dole zrobilem przejscie do kuchni tak ze teraz po jednej stronie jest spizarka a po drugiej kibelek. Kolega w Hani z kolei tez zrobil sobie przejscie zle kibelek ma z oknem a spizarke bez (zamienil miejscami)
W daszku nad gankiem zrobilem sobie schowek, taka graciarnie. Wyszedl nam ten daszek ciut za wysoki i na dodatek w lazience sciana kolankowa jest wyzsza niz gdzie indziej, szkoda mi bylo tej przestrzeni i tam powstal schowek. Zmniejszylem wneke przy drzwiach wejsciowych glownych, jest plytsza i przez to wieniec jest prosty nad tymi drzwiami, wtedy pozniej na gorze tez jest prosciej. Zrezygnowalem ze slupow na poddaszu, tych przy scianach zewnetrznych. Platwie u mnie opieraja sie na murze. Zmienilem uklad schodow na gore, zamiast zabiegowych sa takie ze spocznikiem, jak ktos ma dzieciaki to wie ze sa bezpieczniejsze. Jedno okno w salonie (to od tylu) przesunalem dalej od balkonu zeby doswietlic tamta czesc salonu.
Co do sciany kolankowej ktora chcecie podniesc. Takiej Hania poprostu nie ma. Murlata opiera sie bezposrednio na wiencu stropu a scianki kolankowe sa ale odsuniete od murlaty na jakies 70 cm. Ja je mam z pustaka suporeksu 12 cm. Pozatym nie wydaje mi sie zeby poddasze bylo za niskie, nie mam takiego uczucia, wedlug mnie wszystko jest ok ale oczywiscie jak chcecie. Poddasze mam normalnej wysokosci ale dol (parter) obnizylem o jeden pustak. Teraz mam 2,60 m i jest ok.
Nie mam garazu i nie bede mial. Ze wzgledow technicznych (mala dzialka) nie bede tez mial tarasu z tylu budynku.
Jak porobie zdjecia to wrzuce na www i zapodam linka.

II Artur II
20-11-2006, 19:52
Tu jedne z ostatnich zdjec:
http://www.malawishop.pl/Hania/4.jpg
http://www.malawishop.pl/Hania/5.jpg

II Artur II
20-11-2006, 20:26
Znalazlem na dysku jeszcze jedno zdjecie Hani, moich znajomych. Mysle ze nie beda mieli mi za zle ze zamieszczam zdjecie ich domu bez ich zgody :-)
http://www.malawishop.pl/Hania/hania%201.JPG

tomkisujaki
22-11-2006, 16:46
Witaj Atur!!!
ogromne dzięki!! Twój kosztorys jednak napawa optymizmem-nie trzeba rozbijać banku, żeby stawiac Hanię! :lol:
No i gratulacje-domek jest śliczny!! Kolory elewacji-rewelacja, no i kuchnia.....fiu, fiu!!! :wink:
Co do zmian-nawet nie pomyśleliśmy o zamianie kibelka i spiżarki, ale może warto to też przeanalizować.
A co do ścianki kolankowej z kolei, to nasz projektant chyba ma zwidy :wink: , bo stwierdził, że ona jest i jest niska i warto ją podniesć..... widać ścianka, ściance nierówna :lol: a my jako laicy znamy się na tym po japońsku, czyli jako tako :D

W każdym razie jeszcze raz dzięki za informacje, zdjęcia i trochę optymizmu.... i słodkiego, miłego życia w Hani!!!!
Pozdrowionka
Ewel&Tom

d_a_r_o
13-12-2006, 22:59
Chcę ruszyć z budową HANI na wiosnę. Będę wdzięczny za podesłanie informacji o napotkanych problemach w projekcie, w trakcie budowy, a także o funkcjonalności gotowego juz domu. Jeśli ktoś ma fotki gotowego domu to bardzo chętnie popatrzę na Wasz dom :o (oprócz tych, do których są) linki powyżej. Proszę przesłać na maila [email protected]
Pozdrawiam wszystkich Hankowiczów :D

piksel
11-07-2008, 09:17
Ciesze się że znalazłam kogoś co może doradzić przy budowie Hani chetnie bym zobaczyłabym zdjecia z wnetrza Hani szczególnie tej z Legnicy. Jesteśmy na etapie zbliżania się do stropu i wiadomo coraz więcej niepewności jak postąpić w pewnych elementach. Jak pełni funkcja tej zamiany WC ze spiżarnią. Jak by ktoś mógł przysłać zdjęcia to proszę [email protected]

Pozdrowionka dla budujących Hanię :P

piksel
02-10-2009, 07:38
Cisza tu jak makiem zasiała :cry: Szkoda bo wiem że duzo osób buduje ten dom :( :-?

Zawsze można by było sobie porozmawiać :)

d_a_r_o
02-06-2010, 10:25
Wybudowałem taki dom.
Chetnie podzielę się doświadczeniami.

BEWA
06-06-2010, 00:14
Wybudowałem taki dom.
Chetnie podzielę się doświadczeniami.

Witam, bardzo podoba mi się Hania, przejrzałam wiele projektów, Hania jest super ale brakuje mi w niej dodatkowego pokoju na dole- sypialni dla rodziców a ustaliliśmy z mężem, że pokój -sypialnia rodziców będzie na dole. O ile trezba byłoby powiększyć Hanię, aby uzyskać sypialnię dla rodziów? Czy taki salon zostawić czy możena go "zmniejszyć " i jego część przeznaczyć na sypialnię? Jaki jest koszt realny koszt HANI? Prosze o fotki salonu i tarasu. Pozdrawiam EWA

Kasia_Stiv
03-10-2010, 21:50
Wybudowałem taki dom.
Chetnie podzielę się doświadczeniami.
Witam serdecznie,
Dziś z narzeczonym ostatecznie zdecydowaliśmy się na ten projekt, gdyż spełnia nasze potrzeby w 100%;-)
Nie mniej jednaj przydałaby się piwnica, stąd moje pytanie- czy w "swojej Hani" masz podpiwniczenie?
Zastanawiają nas też koszty, chcemy wziąć kredyt na 250 000 zł i wykończyć chociaż parter, a resztę z czasem dokańczać. Czy mogę prosić chociaż o orientacyjną cenę budowy w systemie gospodarczym?

Pozdrawiam serdecznie
Kasia

d_a_r_o
11-03-2011, 13:31
Bardzo proszę o pisanie na maila ([email protected]), bo rzadko tu ostatnio zaglądam. Podzielę się doświadczeniem w ramach moich możliwości i wiedzy.

d_a_r_o
11-03-2011, 13:42
Witam serdecznie,
Dziś z narzeczonym ostatecznie zdecydowaliśmy się na ten projekt, gdyż spełnia nasze potrzeby w 100%;-)
Nie mniej jednaj przydałaby się piwnica, stąd moje pytanie- czy w "swojej Hani" masz podpiwniczenie?
Zastanawiają nas też koszty, chcemy wziąć kredyt na 250 000 zł i wykończyć chociaż parter, a resztę z czasem dokańczać. Czy mogę prosić chociaż o orientacyjną cenę budowy w systemie gospodarczym?

Pozdrawiam serdecznie
Kasia

Nie mam niestety podpiwniczenia i w zależności od możliwości finansowych teraz rozważałbym taka ewentualność. Jest to dodatkowy koszt, ale tez problem inne j natury. Wszyscy moi sąsiedzi w minionym roku wypompowywali wodę ze swoich piwnic, ponieważ rok był wyjątkowo "mokry". Koszt budowy jest trudny do wyliczenia, bo nigdy nie wiadomo do jakiego etapu ma być policzony i jakie materiały będą użyte przy budowie.

małygg
27-11-2011, 17:50
Mam pytanie czy ktoś buduje lub zbudował "Hanię" na płycie zamiast tradycyjnych fundamentów ? Jeśli tak , proszę o podanie przybliżonych kosztów takiej płyty .