PDA

Zobacz pełną wersję : Futura Econo 25kW



luce81
20-08-2008, 15:53
Witam i proszę o pomoc.
Mam piec Cichewicz Futura Econo 25kW i podczas pierwszego odpalenia zaczął mi mocno dymić.Dym leci do zasobnika i ulatnia się na nieszczelnościach podajnika.Komin mam fi 160 i wysoki na 9 metrów.Gdy zmiejszyłem moc wentylatora to troszke dymi mniej, ale jeszcze dymi.Zmiany dokonałem też w ustawieniu częstości podawania paliwa lecz to nic nie pomogło. Mam zasłonięty wentylator prawie cały i dalej nic.
Jeżeli ktoś wie jaka jest przyczyna to proszę o odpowiedz na temat.
Dziękuję.

lukol-bis
20-08-2008, 18:40
Prawdopodobnie,a raczej bliżej pewności, nie ma w ogóle ciągu w kominie, przy takich temperaturach powietrza i braku wiatru.
Jedyna rada, to rozpalić z kilku drewienek miniognisko w wyczystce komina. Powinno radykalnie pomóc.
Pozdrawiam.

marys888
21-08-2008, 08:08
Jedyna rada, to rozpalić z kilku drewienek miniognisko w wyczystce komina. Powinno radykalnie pomóc.


Gratuluje pomysłu!.
Leczenie zamiast profilaktyki:)
jak nie ma ciągu w takim kominie to znaczy że jest zatkany.
Trzeba wejsc na komin i przepuscic przez niego kule kominiarska i wszystko będzie jasne.

Druga mozliwoscia jest zatkane calkowicie zloze wegla w samym palniku. Skoro wentylator dmucha i wychodzi dym z podajmika, to oznacza ze nie ma gdzie indziej wylatywac. Proponuje oproznic calkowicie podajnik z wegla wraz z calym slimakiem podajacym (przepchnac wegiel przez podajnik bez odpalania wegla)

Jest jeszcze opcja taka, ze masz przysloniety wylot z kotla (taka zastawka za czopuchem:)

lukol-bis
21-08-2008, 21:46
Jedyna rada, to rozpalić z kilku drewienek miniognisko w wyczystce komina. Powinno radykalnie pomóc.


Gratuluje pomysłu!.
Leczenie zamiast profilaktyki:)
jak nie ma ciągu w takim kominie to znaczy że jest zatkany.
Trzeba wejsc na komin i przepuscic przez niego kule kominiarska i wszystko będzie jasne.

Druga mozliwoscia jest zatkane calkowicie zloze wegla w samym palniku. Skoro wentylator dmucha i wychodzi dym z podajmika, to oznacza ze nie ma gdzie indziej wylatywac. Proponuje oproznic calkowicie podajnik z wegla wraz z calym slimakiem podajacym (przepchnac wegiel przez podajnik bez odpalania wegla)

Jest jeszcze opcja taka, ze masz przysloniety wylot z kotla (taka zastawka za czopuchem:)

W czasie upałów, w nieużywanym kominie, tym bardziej w bezwietrzną pogodę, nie ma ciągu i wcale nie oznacza to, że jest zapchany.
Pozdrawiam

Mały
22-08-2008, 08:04
Jedyna rada, to rozpalić z kilku drewienek miniognisko w wyczystce komina. Powinno radykalnie pomóc.


Gratuluje pomysłu!.
Leczenie zamiast profilaktyki:)
jak nie ma ciągu w takim kominie to znaczy że jest zatkany.
Trzeba wejsc na komin i przepuscic przez niego kule kominiarska i wszystko będzie jasne.

Druga mozliwoscia jest zatkane calkowicie zloze wegla w samym palniku. Skoro wentylator dmucha i wychodzi dym z podajmika, to oznacza ze nie ma gdzie indziej wylatywac. Proponuje oproznic calkowicie podajnik z wegla wraz z calym slimakiem podajacym (przepchnac wegiel przez podajnik bez odpalania wegla)

Jest jeszcze opcja taka, ze masz przysloniety wylot z kotla (taka zastawka za czopuchem:)

W czasie upałów, w nieużywanym kominie, tym bardziej w bezwietrzną pogodę, nie ma ciągu i wcale nie oznacza to, że jest zapchany.
Pozdrawiam
Dokładnie tak - sam miałem kłopoty z klientem, który mimo tego, że mu udowodniłem praktycznie że ma wsteczny ciąg latem, tłumaczył mi teoretycznie, że racji nie mam. A jak było chłodniej to wszystko ok.
Efekt nasila się bardzo jak komin sporo wystaje ponad dach i jest ciemny (bardziej się nagrzewa w górnej części).A juz masakra jak ktoś sobie go przedłuży kawałkiem rury stalowej.

Piczman
22-08-2008, 09:41
Mam pytanie do kolegów lukol-bis i Mały :

Czy jest jakiś sposób oprócz chwilowego rozpalenia w czystce na ten wsteczny ciąg w ciepłe dni ?
Mieszkam teraz w domu,w którym trzeba palić aby mieć ciepłą wodę i za każdym razem jak nie wrzócę do czystki zapalonej gazety to cofa !
Myślałem o jakimś wentylatorze czy coś podobnego ale chyba bardziej chodzi o temperaturę :roll:

Pozdr.

Mały
22-08-2008, 15:17
Mam pytanie do kolegów lukol-bis i Mały :

Czy jest jakiś sposób oprócz chwilowego rozpalenia w czystce na ten wsteczny ciąg w ciepłe dni ?
Mieszkam teraz w domu,w którym trzeba palić aby mieć ciepłą wodę i za każdym razem jak nie wrzócę do czystki zapalonej gazety to cofa !
Myślałem o jakimś wentylatorze czy coś podobnego ale chyba bardziej chodzi o temperaturę :roll:

Pozdr.
Można spróbować zamontowac na kominie "strażaka"(ma prawo nie zadziałać) lub skonaktować się z "Janussz" w celu zakupu hybrydy-wentylatora wyciągowego.