PDA

Zobacz pełną wersję : Dachówka antenowa



KrasnaLL
06-10-2003, 12:32
Witam. Jestem przed układaniem dachu i ma pytanie, czy ktoś ma załozoną dachówkę antenową. Chodzi mi o dachówkę cementową. Jak ten wynalazek wytrzymuje pdmuchy wiekszego wiatru, i jakiej wysikości macie maszt na którym zainstalowaliście antenę. Dzięki za wszystkie informacje.
Pozdrawiam
KrasnaLL

Arsen
06-10-2003, 12:38
Ja bym nie ryzykował, antena powinna byc stabilnie przymocowana, nalepiej do komina.

Bartt
06-10-2003, 12:43
Nawet nie miałem jej jeszcze w ręku, ale zastanawiam sie, czy taka dachówka ma służyć do zamocowania samej anteny, czy szczelnego przeprowadzenia kabla antenowego przez poszycie dachu?

Sądzę, że istotniejsza byłaby druga opcja

maksiu
06-10-2003, 12:47
Mam zamontowana na dachu dachówke antenową z systemu Euronitu, ale jest ona plastykowa, oczywiście dachówka jest tuz przy kominie, narazie anteny nie mam zamontowanej
pozdrawiam

Wowka
06-10-2003, 12:48
A ja z kolei na swoim domu nie chce mieć żadnych anten czy kabli- nawet energetycznych.
Anteny (analogowa i satelitarna) są umieszczone na innym obiekcie - na szczęście mam taka mozliwość. Zastanów się. Może i Ty tak będziesz mógł zrobić.
Widziałem taką dachówkę w markecie- przypuszczam, że za cenę (o ile dobrze pamiętam :-? )powyżej 100 zł. producent wie co robi.

_ZBYCH_
06-10-2003, 12:56
Dachówka "antenowa" jest plastikowa i nie służy do mocowania masztu, a jedynie do umożliwienia przeprowadzenia masztu przez pokrycie dachowe i uszczelnienia takiego miejsca. Do mocowania musisz mieć konstrukcję pod dachem.

Karp
06-10-2003, 13:03
Właśnie tak planuję, dachówka antenowa będzie ustawiona w takim miejscu, żebym mógł pod dachem zrobić mocną konstrukcję do przymocowania masztu. Tak myślę, że będę mógł kręcić masztem bez wychodzenia na dach. Antena bezpośrednio przy kominie często po roku, czy dwóch latach nadaje się do wyrzucenia (jeżeli pali się np w kominku).

Krzysztof

Arsen
06-10-2003, 13:07
Bo powinna być mocowana do komina wentylacyjnego, a nie grzewczego :o

Karp
06-10-2003, 13:15
Widziałem wiele domów z jednym kominem tak jak mój, wtedy wszystko idzie razem w jednym pionie.

Krzysztof

Wos
06-10-2003, 20:33
Hello,
mam taką dachówkę, jednak jest to plastik. Antena (całkowita długość 2,1m z tego ponad dachem około 1m) jest zamocowana w dwóch miejscach - pod dachem do komina i jętki oraz powyżej dachu również do komina (niedługo zaczynam palić w kominku - ciekawe co na to antena :lol: ). Na razie nie zauważyłem przecieków, ani reakcji na wiatr. Dachówka kosztowała chyba coś około 60 PLN.