PDA

Zobacz pełną wersję : Co robicie z resztkami BK ??



edde
20-08-2008, 20:05
macie jakiś pomysł na "zagospodarowanie" odpadów BK, takich resztek po docinkach, stłuczeniach itp, wielkości nie nadającej się do murowania?

listek
20-08-2008, 20:20
Ja tez sie chętnie dowiem :D

ave!
20-08-2008, 20:24
idę na łatwiznę :oops: , zamawiam samochód do wywozu z innymi gruzami resztki terakot kafelków klejów i podobnymi śmieciami pobudowlanymi
wstyd mi takiej niegospodarności ale jakoś nie znajduję miejsca i zastosowania dla tych resztek

andre59
20-08-2008, 21:39
Nie rumień się ave!, zrobiłem to samo :wink:

jz
20-08-2008, 21:39
BK - potłuc i w drogę dojazdową do działki (jeśli jest polna), zawszę będzie trochę twardziej
kawałki betonu, cegły, płytki i dachówka - w schody lub taras lub tak jak w przypadku BK

anetabo
21-08-2008, 06:45
Popieram pomysł z drogą. BK i efekt utwardzenia znika bez śladu po ok.miesiącu.

hes
21-08-2008, 06:54
Popieram pomysł z drogą. BK i efekt utwardzenia znika bez śladu po ok.miesiącu.

Efekt utwardzenia znika... tzn. co się dzieje z BK ?

Lookita
21-08-2008, 07:07
Z mojej budowy zostaly w sumie 4 przyeczepki gruzu-zaladowalem wsz. ladnie w kufy metalowe i skrzynki plastikowe-duze.Wywiozlem to z tesciem na pobliskie wysypisko-przyjmowali i nadal przyjmuja gruz kazdy,pod utwardzanie podloza i tworzenie kolejnego kopca,ale po dotacji z unii juz calkowicie zdrenowanego i przystosowanego do odbioru gazow-spalarnia i ciekow...Buduje sie pieknie betonu kom.A reszte syfow..rowniez przyjeli i zmielili na cos tam...

adrianek9999
21-08-2008, 07:12
Ja rozwaliłem w taczce siekierą na pył i wysypałem w piwnicy pod chudziaka. :)

anetabo
21-08-2008, 18:07
Popieram pomysł z drogą. BK i efekt utwardzenia znika bez śladu po ok.miesiącu.

Efekt utwardzenia znika... tzn. co się dzieje z BK ?

Rozdrobniony tak że przejedzie po tym osobówka - kilka przejazdów, kilka deszczyków i po krzyku - rozkłada się - na wapno i piasek... i znika w podłożu.

edde
21-08-2008, 19:25
aha, czyli popierasz w sensie pozbycia się (sposobem naturalnego rozkładu na neutralne czynniki pierwsze), ale zadania jako "utwardzacz" raczej nie spełni, tak?

groomek
22-08-2008, 11:05
u mnie w całości jak jest i co zostało pójdzie pod wylewke na tarasie

Aedifico
22-08-2008, 11:07
u mnie w całości jak jest i co zostało pójdzie pod wylewke na tarasie
To pieknie z czasem siądzie.

anetabo
22-08-2008, 14:48
aha, czyli popierasz w sensie pozbycia się (sposobem naturalnego rozkładu na neutralne czynniki pierwsze), ale zadania jako "utwardzacz" raczej nie spełni, tak?

Dokładnie.
Znika bez śladu poprzedniej formy (większą cześć betonu komórkowego stanowią pęcherzyki powietrza) - dlatego też nie nadaje się pod wylewki i utwardzenia.
Przez pierwsze dwa tygodnie efekt utwardzenia jest, jeździ się po tym też całkiem nieźle - podwozia się raczej nie rozwali - potem jest tak samo jak było wcześniej.

Lookita
22-08-2008, 14:50
Dlatego wlasnie wszystko,co juz nie dalo sie w sciane,nawet podczas wykonczniowki wlozyc,poszlo na gruzowisko.To wlasnie ta cecha,zaleta bk w tym przypadku staje sie wada i niepozadana .