PDA

Zobacz pełną wersję : Ocieplenie parteru przed położeniem stropu ??????



timmi
20-08-2008, 21:09
Witam.
Czy mogę ocieplić ściany parteru (domek piętrowy) przed położeniem stropów???
Właśnie kończę parter (z BK) i muszę jeszcze wylać podciągi i słupy , a to musi trochę czasu wiązać, dlatego zastanawiam się żeby nie tracić czasu czy mogę w międzyczasie ocieplać ściany zewnętrzne ( jezeli tak to czy ocieplenie może jednocześnie być deskowaniem wieńca gdy go będę wylewał po ułożeniu stropów)
Pozdrawiam
[/b]

Nefer
20-08-2008, 21:12
Styropian ? Zamiast deskowania ? Come on.....

edde
20-08-2008, 21:18
zamiast to nie, ale razem i owszem, u mnie chłopaki tak robiły piwnice, po wylaniu ścian poszło ocieplenie będące jednocześnie zewnętrznym szalunkiem wieńca i stropu (zalewane razem), oczywiście taki szalunek odpowiednio zabezpieczony z zewnatrz deskami i związany drutem 3mm z siatką zbroj. stropu

Nefer
20-08-2008, 21:19
Na pytanie : "czy ocieplenie może jednocześnie być deskowaniem" odpowiedź brzmi : nie.
Ale nie jestem fachowcem- podpowiada mi to moja wyobraźnia :)

timmi
21-08-2008, 13:31
Dzieki za info
Przyszlo mi cos jeszcze do łba (widziałem u sąsiadów) na ostatniej warstwie bloczków , gdzie bedzie leżal strop , sasiad domurował jedną albo dwie warstwy BK ale 6 od zawnetrznej strony i to sluzylo jako szalunek. Ale automatycznie miejsce na wieniec zmniejszylo sie o te 6 cm. Czy takie rozwiązanie bedzie dobre???
Pozdrawiam

mrozek1
21-08-2008, 19:17
szalunki ze styropianu? czemu nie.

tu masz całe systemy tego:
http://www.e-izolacje.pl/sciany,268.htm

Tylko nie wiem czy to niezbyt karkołomny pomysł. Krótko mówiąc: mam wątpliwości czy warto.

timmi
21-08-2008, 20:30
Dzieki ale nie o to mi chodzi .