PDA

Zobacz pełną wersję : Kompletny harmonogram prac



Strony : [1] 2

Bartt
06-10-2003, 13:40
Podaję, mam nadzieję że kompletny ;), spis kolejności prac na budowie
Jesli macie jeszcze jakieś pomysły, bądź uwagi to się dopiszcie

HARMONOGRAM PRAC

DOKUMENTACJA I UZGODNIENIA
wybór działki
wypis i wyrys z planu zagospodarowania
warunki zabudowy
projekt budowlany
badanie geotechniczne gruntu
umowa z gazownią
umowa z energetyką
umowa z MPWiK
sprawdzenie księgi wieczystej, ...
zakup działki
pozwolenie budowlane
wybór kierownika budowy
wybór ekipy budowlanej

STAN ZEROWY
zgłoszenie rozpoczęcia robót
usunięcie humusu
utwardzenie drogi
wytyczenie budynku
ustawienie sławojki
wykonanie wykopu pod ławy i stopy fundamentowe
wykonanie wykopu pod ogrodzenie
rozprowadzenie i przepusty dla kanalizacji, przłącza wody, przyłacza prądu (dom + garaż) i gazu
przepust dla doprowadzenia powietrza do kominka
przepust dla czerpni powietrza
przepusty dla okurzacza centralnego
stabilizowanie cementem i utwardzenie podłoża pod ławami
wylanie chudziaka pod ławy i stopy
izolacja pozioma na chudziaku
szalowanie ław, stóp i ganku
szalowanie ogrodzenia
wykonanie zbrojenia ław, stóp i ganku + bednarka i uziomy
zalanie ław + stóp + ganku + ogrodzenia + sprawdzenie poziomów
izolacja pozioma na ławach
szalowanie ścian fundamentowych + niezbedne przepusty
zbrojenie ścian fundamentowych
zalanie ścian fundamentowych + ogrodzenia + sprawdzenie poziomów
usunięcie szalunków
izolacja pozioma na ścianach fundamentowych
izolacja pionowa ścian fundamentowych
ocieplenie ścian fundamentowych
usypanie i zagęszczanie piachu na podłogę na gruncie
rozprowadzenie czerpni powietrza, czerpni kominka, odkurzacza centralnego i innych instalacji
wykonanie chudziaka podłogi na gruncie + zbrojenie + dylatacje
izolacja podłogi na gruncie
połączenie izolacji poziomej podłogi i ścian fundamentowych + zakład na naprężenia
drenaż odwodnieniowy (opcja)
zasypanie fundamentów z zewnątrz + obsypanie ścian fundamentowych
zamontowanie ogrodzenia i tymczasowej bramy

STAN SUROWY OTWARTY
murowanie pierwszej warstwy ścian nośnych + sprawdzenie poziomów
murowanie ścian nośnych i nadproży parteru
murowanie ścian działowych parteru
murowanie komina
zbrojenie, szalowanie schodów wewnetrznych
wykonannie zbrojenia wieńca W1, trzpieni TZ, słupa S1, podciągów P1,2,3, belek stropowych,
belek ukrytych BU1,2, balkonu i fragmentów monolitycznych stropu
stęplowanie i ułożenie belek stropowych
deklowanie i ułożenie pierwszej warstwy pustaków stropowych
szalowanie wieńca W1, belek ukrytych BU1,2 i trzpieni TZ, balkonu, fragmentów monolitycznych stropu
oraz mocowanie murłat garażu
zalanie słupa S1, podciągów, stropu, balkonu, wieńca W1, trzpieni TZ, schodów
usunięcie szalunków
murowanie pierwszej warstwy ścian poddasza + sprawdzenie poziomów
murowanie ścian nośnych i nadproży poddasza
murowanie i wykończenie komina
wykonanie zbrojenia wieńca W2, kotew murłat i płatwi Pl1,2, płatwi kalenicowej
szalowanie wieńca W2
zalanie wieńca W2
rozszalowanie wieńca W2
izolacja pozioma wieńca W2 i W1 garażu pod murłaty
impregnacja więźby
podłożenie styropianu pod stelaż zadaszenia ganku
wykonanie więźby
położenie wiatroizolacji domu i garażu
łaty + kontrłaty
położenie dachówki + kominki kanalizy + uchwyt antenowy + ławy kominiarskie
instalacja odgromowa dachu
montaż rynien poziomych
zabicie okien i drzwi

STAN SUROWY ZAMKNIĘTY
osadzenie drzwi zewnętrznych, okien i bramy garażowej
osadzenie okien dachowych
ocieplenie poddasza

INSTALACJE + WYKOŃCZENIE WNĘTRZ
paroizolacja
montaż profili i ułozenie płyt g-k poddasza + wyjście na stryszek + otwory na anemostaty
montaż płyt osb stryszku
rozprowadzenie kanalizacji
wykonanie szamba
przyłącze wody
rozprowadzenie instalacji zwu + cwu
rozprowadzenie instalacji elektrycznej, rozdzielnicy, instalacjie alarmowej TV, telefonicznej, sieci komp.
instalacja skrzynek rozdzielaczy
rozprowadzenie instalacji rekuperatora + anemostaty
rozprowadzenie rur odkurzacza centralnego
tynkowanie ścian wewnętrznych + osadzenie puszek elektrycznych
przyłącze energetyczne
ocieplenie i izolacja podłogi na gruncie
rozprowadzenie ogrzewania podłogowego i podłączenia grzejników
przyłacze gazu + montaż zbiornika
montaż pieca i zasobnika - uzbrojenie kotłowni
wykonanie dylatacji wylewki
wylewka z plastyfikatorem + zbrojenie
montaż balustrady antresoli, balkonu i schodów
montaż kominka
zamontowanie rekuperatora
malowanie ścian
montaż grzejników
ułożenie kafli, biały montaż
ułożenie podłogi pływającej poddasza, okładziny schodów, paneli/parkietu
montaż gniazdek elektrycznych
montaż oświetlenia
uzbrojenie instalacji alarmowej
osadzenie drzwi wewnętrznych
montaż listew przypodłogowych
osadzenie parapetów wewnętrznych i zewnętrznych
montaż szaf garderoby
montaż mebli kuchennych + AGD
montaż karniszy

WYKOŃCZENIE ZEWNĘTRZNE
ocieplenie budynku + czerpnia powietrza
tynki zewnętrzne
montaż i malowanie podbitki
montaż rynien spustowych
montaż okiennic
montaż płyt osb poddasza garażu
montaż odkurzacza centralnego

ZAGOSPODAROWANIE TERENU
generalne sprzątanie
wjazd na działkę, podjazd i chodnik
wykonanie tarasu
budowa śmietnika
położenie kafli na ganku
markiza
ścieżki ogrodowe
oświetlenie zewnętrzne
instalacja nawadniająca ogrodu
zagospodarowanie ogrodu

Arsen
06-10-2003, 13:52
Zapomniałeś o najważniejszym:
PRZEPROWADZKA :lol:

krzyss
07-10-2003, 15:20
Dziękuję (i za pomysł tematu i za wykonanie).

Pagin
07-10-2003, 22:33
Witam,
BARTT - jestem pod wrazeniem. Kawał dobrej roboty.
Pozdrowienia

HenoK
07-10-2003, 23:06
Bartku, jedyne uwagi mam do tego fragmentu :

wykonanie chudziaka podłogi na gruncie + zbrojenie + dylatacje
izolacja podłogi na gruncie
połączenie izolacji poziomej podłogi i ścian fundamentowych + zakład na naprężenia
Wykonywanie tych robót na etapie stanu zerowego chyba mija się z celem.
Poza tym kawał dobrej roboty - jak znalazł do zaplanowania własnej budowy (oczywiście przy podobnej technologii).

Archenar
28-10-2003, 08:01
z nieba mi spadłeś z tym wyliczeniem, gdyż właśnie jestem na takim etapie..banki są straszliwymi formalistami więc jak im to przedstawię to przestana grymasić..

pozdr

wasanna
03-11-2003, 14:03
Cudowny pomysł, od razu sobie wydrukowałam do "odkreślania" :wink:

Joasia
14-11-2003, 13:22
Bartt, jesteś wielki i wielkoduszny - że się tym z nami dzielisz. DZIĘKI.
Joasia.

MamaTA i Tatuj
14-11-2003, 14:37
Super sprawa czegos takiego mi było trzeba ale mam wrazenie a moze sie myle to sorry ale brakuje tu dostosowanie projektu do warunkow zabudowy u architekta lokalnego ( zakładajac ze projekt gotowy i kupiony za zaliczeniem pocztowy ) jak sie myle popawcie mnie dzieki hey

Joasia
16-11-2003, 12:37
Eeee, przecież Bartt ma projekt indywidualny.
Tak?
Joasia.

SYLWKA
24-11-2003, 12:41
SUPER!!! Jescze nie kupiłam działki, więc zaraz założe segregator i wepnę to na samym początku :D

Darex
24-11-2003, 21:24
Świetnie pomyślany temat dla takich jak ja laików. Wreszcie w jednym miejscu wymienione kolejne czynności. A zwłaszcza te dokumentacyjne. Dzięki.
Dariusz

elw
29-11-2003, 20:24
EKSTRA!!!!
Rozpoczynam całą długą drogę i właśnie widzę, że będzie dłuuuuuuuuga!
Wypis i wyrys mam. Działkę też. Warunków zabudowy nie potrzebuję bo jet nowy plan zagospodarowania. I teraz wg harmonogramu jest pora na projekt, ale właśnie się dowiedziałem, że potrzebuję mapek sporządzonych przez geodetę. :(
Badanie gruntu jest po projekcie? To chyba potrzebne dla sporządzenia projektu? (fundamenty).
Jeśli ktoś potrafi to chętnie zobaczyłbym rozpisanie punktu "Projekt budowlany" bo moim zdaniem dużo się tam dzieje ;)
Pozdrawiam,
elw

RB
10-12-2003, 20:15
Bartt -zrobiłeś coś czego szukałem -dzięki
Co zrobiłeś z humusem i na jakim etapie?

Pozdr.RB

magi
11-12-2003, 20:33
rzeczywiście kawał dobrej roboty!!!

evcik1
15-12-2003, 18:11
SUPER SCIAGA - WIELKIE DZIEKI

Bartt
15-12-2003, 20:38
Zaczynam na wiosnę - narazie solidnie się przygotowywuję :).
Humus zgarnę w pryzmy i przeczeka budowę

enzo 30
20-12-2003, 15:51
SUPER!!! Z TYM ZE OGRODZENIE I DRZWI ZEWNETRZNE NA SAMYM KONCU, ZAWSZE MOZE BYC POTRZEBA WJECHANIA NA DZIALKE JAKIMS WIĘKSZYM AUTEM
A DO DRZWI TO WIADOMO WNOSIMY, WYNOSIMY TRUDNO CZEGOS NIE USZKODZIĆ
MOIM ZDANIEM ZAMONTOWAĆ JAKIES TYMCZASOWE :D




POZDRAWIAM WSZYSTKICH SZUKAJACYCH PRAWDY

modulor
21-02-2004, 22:59
TEMATU...

Openus
24-03-2004, 09:51
Lista SUPER
teraz czuję, że będe mógł rozmawiać z fachowcami jak "równy z równym" :lol:

Oldswan
24-03-2004, 11:47
Bartt - podziękowania i szacuneczek - taki rozkład jazdy to nieoceniona pomoc. Thx i respect :) 8)

zara
25-03-2004, 16:10
cóż ja mogę powiedzieć - SUPER- dzięki za pomoc jest naprawdę nieoceniona!!!!!
Pozdrawiam :lol: :lol: :lol: :lol:

Marzyciel
25-03-2004, 16:56
ooo to mi się przyda

filips
28-03-2004, 00:13
Ciao 8)

Bardzo fajny i dokladny. Jezeli Bartt sie nie obrazi to pozwole sobie na wykorzystanie jego harmonogramu w inny sposob. Wsadzilem calosc w tabele Excel i dodalem proste rubryczki do podliczania wszystkiego, to tak dla masochistow takich jak ja ktorzy chca wiedziec ile juz wydali :wink:

Jezeli ktos ma zamiar sie codziennie denerwowac to mozecie to sciagnac tutaj (http://lnx.ciaorzym.com/index.php?option=com_weblinks&Itemid=4&catid=75) (archiwum ZIP 313kb)
A tak powaznie to na pewno pomoze w utrzymaniu wydatkow pod kontrola :) :D :lol: - poprawki mile widziane :) :D :lol:

zofija
28-03-2004, 10:09
do filipsa:
pobrałam, dzięki, u mnie też na razie tylko 38 zł za mapkę :D

filips
28-03-2004, 10:49
Ciao 8)
Holerka - robilem to pozno i brak bylo formatowania automatycznego :cry: :cry: :cry:

Poprawilem - przepraszam :roll:

Oldswan
29-03-2004, 10:53
Filips - brawo za pomysł i wykonanie. Choc pewnie można byłoby - jak ktos sie lubi katowac - liczyc jeszcze takie pozycje jak np koszty kredytu na zakup działki czy budowę domu, opłaty i podatki (notariusz, wpisy etc)) koszty wyceny oraz ewentualnie koszty uzbrojenia coby obraz nakładów finansowych był pełny :cry: :roll: :wink:
Ale im więcej takich dobrych dusz umieszczających gotowce tym łatwiej obecnym i przyszłym użytkownikom forum :)

makabu
30-03-2004, 10:45
Hej! To takie niesmiałe zawołanie, bo jestem nowicjuszka w wielu tematach budowlanych. To forum to jedynja moja nadzieja i wsparcie, więc takie inicjatywy sa dla mnie bardzo budujące!!! Dziękuję.
makabu

Rethman
04-04-2004, 20:02
BARTT ! Wielkie dzięki za harmonogram!!! Oświecony został także nasz nie douczony kierownik z bożej łaski , widniejacy jedynie na pieczątce. Wręczyłam mu Twój plan z pozdrowieniami , aby się nieco dokształcił.

mik99
18-04-2004, 14:35
Bartt wielkie dzięki właśnie piszę umowę, bardzo mi pomogłeś :P

KamaD
20-04-2004, 17:22
Dzięki Bartt i Filips, już sobie ściągnęłam i zapewne niedługo zacznę się katować :wink: , bo dopiero jestem na etapie kupna dzialki.
Myślę, że dzięki temu da się jakoś te wszystkie wydatki utrzymać w ryzach, ale to jeszcze przede mną.
Pozdrawiam

mik99
21-04-2004, 08:35
Dziękuję wszystkich pomagającym, umowa napisana i jest w czytaniu...zobaczymy co na to ekipa, co?

vg-m
13-05-2004, 11:43
ojej jestem pod wrazeniem!!!!!!!!!! czegoś takiego tutaj szukałam:) 8)
jest to mój pierwszy post, i bardzo sie cieszę,że w takim miejscu, zamierzam sie ostro juz wziąć do roboty-skoro taki plan działania mam!

a oto moj wymarzony domek:)+ niewielki przeróbki!

http://agrobisp.com.pl/cgi-bin/store?action=display&item=183&usid=1

tycoPL
24-06-2004, 13:21
Bart, rozumię że korzystałeś z jakiegoś oprogramowania do Zarzadzania Projektem. Może jest możliwość uzyskania od Ciebie takiego pliku z pełnym harmonogramem np. w MS Project :D ?

HenoK
24-06-2004, 23:51
Bart, rozumię że korzystałeś z jakiegoś oprogramowania do Zarzadzania Projektem. Może jest możliwość uzyskania od Ciebie takiego pliku z pełnym harmonogramem np. w MS Project :D ?
Bart na Forum ostatnio się nie pojawia.
Ostatni swój post napisał 10-Lut-2004 10:45:24 .

Oldswan
29-06-2004, 12:16
Znalazłem w necie i moze komus sie przyda:
Scenariusz działań przy budowie domu

http://www.omega.lublin.pl/images/scenariusz_14.gif
Hymm na podgladzie jakos nie wyglada wiec na wszleki wypadek dam linka do strony gdzie mozna to znalesć

http://www.omega.lublin.pl/budowa.php

tycoPL
29-06-2004, 12:45
Oldswan, dziękuję Ci bardzo za przesłana stronkę..
Właœnie robię quasi - uniwersalny harmonogram w MS Project (dużo firm w Polsce już posiada ten program). Jeżeli Admin mi pozwoli to się go postaram opublikować na FORUM po to aby inni mieli możliwoœć weryfikacji i ewentulanie mogli wstawić poprawki. Wydajem mi się, że każdemu może się taki harmonogram przydać. Mam zamiar także uwzględnić koszty, wtedy będzie możliwoœć zobaczenia samemu jakie tak naprawdę ponosi się koszty budowy. Wszyscy uwzględniajš tylko materiały, koszty firm zewnętrznych itp. (p. Kosztorys) a zapominajš o pracy własnej, o swoim poœwięconym czasie czyli -kosztów "Project Managera". Im więcej czasu poœwięcimy wspólnie na planowaniu tym póŸniej mniej czasu będzie potrzeba na wykonanie budowy!

SylwekW
30-06-2004, 09:50
Wielkie dzięki dla Bartt-a i dla filips'a.

Dla takich jak ja to jest jak gwiazdka z nieba. :oops:

Rak
07-07-2004, 09:11
witam,
zapomniales o datach chyba. harmonogram to m.in.daty.

Hanula
21-07-2004, 22:37
Robota godna elity Forum, ja również jak wiekszość wydrukowałam go sobie do odkreślania, albowiem zaczynam właśnie chodzenie po urzędach (jak zdam na prawko to jeżdżenie - jutro egzamin - ale się boję). Pozdrawiam :D

28-07-2004, 13:40
bardzo fajna rzecz , skorzystam z tego napewno

wielkie dzieki :lol:

28-07-2004, 13:43
Robota godna elity Forum, ja również jak wiekszość wydrukowałam go sobie do odkreślania, albowiem zaczynam właśnie chodzenie po urzędach (jak zdam na prawko to jeżdżenie - jutro egzamin - ale się boję). Pozdrawiam :D


not ot trzymam kciuki, ja juz po niejest tak strasnie, tylko czlowiek sie denerwuje ze jakis blad popelni, a i sluchaj dokladnie jak instruktor objasnia na placu, ciekawych zeczy mozna sie dowiedzic co ulatwiaja egzamin

dizers
29-07-2004, 20:37
o rany....tyle tego ?? :wink:

czy podołam ?? :cry:

ewak39
30-07-2004, 23:02
Cos genialnego! Jak to dobrze, ze trafilam jeszcze zanim sie wszystko rozkrecilo! Serdeczne dzieki za kawal wspanialej roboty! :D

edi_s
05-09-2004, 12:19
DZIĘKI BARTT !!!!
Kompletnie nie wiedziałam od czego zacząć.
Jesteś genialny.

piotr.nowy
06-09-2004, 18:45
Powtarzam się jak wszyscy:SUPER i DZIĘKI! :D

Joanne
10-09-2004, 08:45
Dziękuję!!!!!!!

A że jestem być może podobna do takich jak filips to bardzo brakuje mi tej tabelki w exelu.
Nie mogę jej aktualnie otworzyć?! :-?
Czy to się jakoś da jeszcze zrobić?
:cry: Pozdrawiam
Joanna

SylwekW
24-09-2004, 11:17
Mam nadzieję, że autorzy obydwu wersji nie mają nic przeciwko, że ściągnąłem i zmodyfikowałem (tylko pod wzgledem kalkulacyjnym - o harmonogramie jako takim nie mam większego pojęcia - dopiero jestem na etapie konczenia projektu) plik Excela.

W mojej wersji bardziej niż harmonogram jest to kosztorys, tak ułożony aby można było sobie zaplanowac wydatki a potem w trakcie porównywać je na bieżąco z wydatkami realnymi.

Oczywiście udostępnie to dla szerokiego grona jak tylko wrócę do domu. Jak ktoś chce zobaczyć wcześniej to proszę o email to przeslę plik na adres email. (około 150kB)

Basia Z.
29-09-2004, 10:56
prawie na początek tej całej listy można by dorzucić wizytę radiestety na naszej działce, gdzie ma powstać domek (tak dla świętego spokoju, by sprawdził czy nie ma tam żył wodnych)

SylwekW
02-10-2004, 09:25
Plik zmodyfikowanego przeze mnie Harmonogramu (http://www.toruande.org.pl/fotos/budowa/kosztorys_budowy.xls) o którym pisałem w poprzednim liście jest do ściągnięcia.

Basia Z.
03-10-2004, 12:52
Plik zmodyfikowanego przeze mnie Harmonogramu (http://republika.pl/highelv/projekty/kosztorys_budowy.xls) o którym pisałem w poprzednim liście jest do ściągnięcia.


Naprawdę zrobiłeś kawał dobrej roboty!!!
Dzięki, dzięki, dzięki :)

Pacynka
03-10-2004, 13:24
Bartt, SylwekW jesteście Wielcy. Mam nadzieję już w niedalekiej przyszłosci skorzystać z Waszych ściąg.

Pozdrawiam
Pacynka

SylwekW
03-10-2004, 14:12
Proszę pamiętać, że ja tylko trochę zmodyfikowałem to co inni OPRACOWALI.

Miśki
06-10-2004, 19:31
Jestescie wielcy!!! Wlaśnie kupiliśmy śliczniutka działkę, szukamy upragnionego projektu, a tu takie ułatwienie sprawy na dalszą dłuuuuuuuuugą drogę budowy.
Jeszcze raz dzięki serdeczne :lol:

Ewa G
11-10-2004, 11:41
Jesteśmy dopiero na etapie adaptacji projektu i orientowaniu się w obecnych kosztach materiałów i robocizny.
Pozwoliłam sobie ściągnąć ten Harmonogram i bardzo za niego dziękuję.

Pozdrawiam.

Ślimak Maciek
17-01-2005, 04:06
Panowie - wielkie dzięki :D :D :D

Pozdrawiam,

Maciek

m_ch_konto usunięte
18-01-2005, 13:08
Bartt!

Jakbyś jeszcze oficjalnie zezwolił na niekomercyjne wykorzystywanie Twojego harmonogramu przez nas inwestorów...
A tak jak mam skorzystać z Twojego dobrodziejstwa? Jak docenić Twoją pracę? Choć harmonogram umieściłeś na forum i opcje "copy & paste" działają, ale nie na moje sumienie. Harmonogram jest bardzo pomocny, nawet bez dat.

Dzięki! Pozdrawiam

20-01-2005, 21:52
Harmonogramy OK wielkie dzieki...

trzeba sie zabrac za ocienienie kosztów.... no i środków...finansowych :(

ansik
21-01-2005, 10:14
Ja też przyłączam się do podziękowań.
Właśnie od kilku dni myślę jak tu oszacować koszty budowy domku aby zmierzyć siłę mojego portfela. Twój harmonogram bardzo nam się przyda i może wpłynie na ostateczną decyzję o budowie. :D
Mamy już działkę i robimy projekcik indywidualny ale ciągle jeszcze się wahamy czy rozpoczynać w tym roku.
A tak w ogóle czy ktoś z forumowiczów buduje w Kwirynowie k/W-wy?

Pozdrowionka :D :D :D

Pietka
30-01-2005, 21:30
Panowie super robota. Tak właśnie forumowicze powinni sobie pomagać. Myślę, że zasłużyliście na Budowlanego OSCARA


Pietka

Thaurus
04-02-2005, 15:38
Świetna robota!!!

Pozdrawiam

emango
06-02-2005, 22:14
Przyłączam się do podziękowań. Jestem na samym początku i właśnie potrzebowałam usystematyzowania zwłaszcza tych spraw formalnych :)

emango

Bess
07-02-2005, 11:53
Ja również dziękuję za kawał dobrej roboty. Właśnie czegoś takiego potrzebowałam. :P :P :P
Pozdrawiam

kaco
11-02-2005, 08:45
No nie ma co dobra robota

ania67
11-02-2005, 21:40
Jestem pod wrażeniem- dzięki :D

ania67
12-02-2005, 10:41

w40
19-02-2005, 02:25
Wielkie dzieki!

dziubek
19-02-2005, 23:55
Od kilku dni bezustannie wertuję forum wszerz i wzdłóż i nawet nie zdawałam sobie sprawy, że tego szukałam, a może że mogę coś takiego znaleźć. Jestem na etapie poszukiwania projektu. Jestem szczęsliwa,że są tacy jak wy bezintesresowni ludzie i w końcu mogę iść spać z czystym sumieniem, że nie spędziłam tego czasu bezowocnie,DZIĘKI!!!!!!!!!!!!!!!! :lol:

Daria
23-02-2005, 14:56
Ja nie mogłam spać po nocach czy aby na pewno wszystko policzyłam - a tu proszę.... :D
Wielkie dzięki!!!

zeep
23-02-2005, 20:34
Fantastyczna robota panowie!!!! Wielkie dzięki :wink:

SylwekW
05-03-2005, 10:28
Witam.

W trakcie prac przygotowawczych do budowy (większośc materiałów już mamy kupionych i leżą na składach czekając tylko aż prawdziwa wiosna się zacznie) kosztorys w postaci pliku Excella rozbudował się. Teraz jest jeszcze więcej arkuszy dla poszczególnych etapów. Jest znacznie więcej wzajemnych zależności między polami i arkuszami - sporo liczy się samo.

Przypominam, że wszystko to powstało na bazie Harmonogramu Bart'a ale teraz znacznie już się zmieniło. Kto chciałby wykorzystać to tutaj jest najnowsza wersja Harmonogramu (http://www.toruande.org.pl/fotos/budowa/kosztorys_budowy.xls) do ściągnięcia.

Ponieważ jest sporo zależności między polami to jeśli ktoś miałby jakieś problemy z rozgryzieniem co i jak to śmiało proszę o pytania na email a postaram się pomóc.

aha26
05-03-2005, 10:51
Watek naprawde super.Dodalam go do ulubionych. :D

tomjot
05-03-2005, 13:21
Witam.

W trakcie prac przygotowawczych do budowy (większośc materiałów już mamy kupionych i leżą na składach czekając tylko aż prawdziwa wiosna się zacznie) kosztorys w postaci pliku Excella rozbudował się. Teraz jest jeszcze więcej arkuszy dla poszczególnych etapów. Jest znacznie więcej wzajemnych zależności między polami i arkuszami - sporo liczy się samo.

Przypominam, że wszystko to powstało na bazie Harmonogramu Bart'a ale teraz znacznie już się zmieniło. Kto chciałby wykorzystać to tutaj --> Harmonogramu (http://republika.pl/highelv/projekty/kosztorys_budowy.xls) jest najnowsza wersja do ściągnięcia.

Ponieważ jest sporo zależności między polami to jeśli ktoś miałby jakieś problemy z rozgryzieniem co i jak to śmiało proszę o pytania na email a postaram się pomóc.

SylwekW - jestem pod wrażeniem kosztorysu - przydałby się tylko jakiś link do Twojego projektu - można by wtedy odnieść koszty, które poniosłeś do wielkości/kształtu Twojego domu.

pozdrawiam

Tomasz

SylwekW
05-03-2005, 13:32
Ten kosztorys to udostępniłem nie z myślą o porównywaniu kosztów tylko, żeby sobie ktoś wykorzystał do liczenia swoich wydatków. Taki był mój zamysł a gdybym usunął wszystkie liczby - to zostałyby same zera i wtedy trudniej byłoby komuś kto go ściągnie zrozumieć jak są ze soba powiązane poszczególne pola czy arkusze.

Ale być może pomysł z porównaniem jest dobry - w takim razie niebawem pojawią się scany mojego projektu i realny kosztorys ale to już w moim "Dzienniku budowy", który już zacząłem ale jest jak na razie tylko pierwszy krótki post informacyjny.

tomjot
05-03-2005, 13:56
Ten kosztorys to udostępniłem nie z myślą o porównywaniu kosztów tylko, żeby sobie ktoś wykorzystał do liczenia swoich wydatków. Taki był mój zamysł a gdybym usunął wszystkie liczby - to zostałyby same zera i wtedy trudniej byłoby komuś kto go ściągnie zrozumieć jak są ze soba powiązane poszczególne pola czy arkusze.

Ale być może pomysł z porównaniem jest dobry - w takim razie niebawem pojawią się scany mojego projektu i realny kosztorys ale to już w moim "Dzienniku budowy", który już zacząłem ale jest jak na razie tylko pierwszy krótki post informacyjny jak na razie.

W takim razie trzymam kciuki za dziennik budowy :lol:

magdi
14-04-2005, 19:08
Jestem pod wrazeniem :o :D Czytalam ten watek zanim jeszcze zdecydowalam sie zostac Bobem Budowniczym, a teraz od 3 dni slecze i... wreszcie :lol: Tylko nie wiem, czy sie cieszyc, czy plakac, ze podjelam decyzje o domu :wink: Dzieki wielkie.

Zuzanna 2005
27-06-2005, 11:24
jestes wielki dzieki, dzieki dzieki wszystko po kolei od razu wiadomo ile trzeba jeszcze zrobic :)

boski pomysł - bardzo pracochonny więc tym bardziej podziwiam

:o

katy22
02-08-2005, 09:27
Jestem pod wieklim wrażeniem!
Dzięki za pomoc!

a.chudziak
24-08-2005, 16:09
DZIĘKUJĘ ZA POMOC, BARDZO!!!!

Heath
31-08-2005, 13:49
Wielkie dzięki! Jestem na etapie kupowania działki i zbieram wszelkie tego typu zestawienia. Dzięki za opracowanie i plik .xls :D
Widze że po kupnie działki to już z górki :D

TASIJA
18-10-2005, 13:01
PANOWIE - Bartt, Filips i SylwekW -SERDECZNE DZIĘKI !!!

iga9
30-10-2005, 19:58
Tylko gratulowac i dzekowac! :D
Mam nadzieje, ze sie w tym wszystkim połapie :wink:

Najemca
12-11-2005, 12:55
Ciao 8)

Wsadzilem calosc w tabele Excel i dodalem proste rubryczki do podliczania wszystkiego, to tak dla masochistow takich jak ja ktorzy chca wiedziec ile juz wydali :wink:

Jezeli ktos ma zamiar sie codziennie denerwowac to mozecie to sciagnac tutaj (http://lnx.ciaorzym.com/index.php?option=com_weblinks&Itemid=4&catid=75) (archiwum ZIP 313kb)
A tak powaznie to na pewno pomoze w utrzymaniu wydatkow pod kontrola :) :D :lol: - poprawki mile widziane :) :D :lol:

LINK DEAD.

Najemca
12-11-2005, 13:00
Podaję, mam nadzieję że kompletny ;), spis kolejności prac na budowie
Jesli macie jeszcze jakieś pomysły, bądź uwagi to się dopiszcie


Super ! ale czy to-to nie powinno też zawierać przeciętnych czasów realizacji po stronie osób trzecich (dni) oraz Twojego zaangażowania (dni).
To pomogłoby oszacować total workload przez osoby MYŚLĄCE o budowie (tak jak ja)

Najemca
12-11-2005, 13:08
Im więcej czasu po�więcimy wspólnie na planowaniu tym pó�niej mniej czasu będzie potrzeba na wykonanie budowy!

Zasada stara jak świat i dotyczy także projektów wielomilionowych - 80% czasu planować 20% realizować.
Wszelkie odchylenia prowadzą do zawyżonych kosztów lub opóźnień.
W Polszcze wszyscy mają niechęć do planowania (fuj - komuna !) więc nawet w dużych firmach projekty się rypią bo poświecają 10% na planowanie a 90% na realizację...

artureski
14-11-2005, 11:27
ja też dołączę się do podziękowań. wielce pomocna rzecz :)

VA
14-11-2005, 16:03
witam i dziekuję za pierwszy post, jest przynajmniej gotowy plan dzialania :D

vitulano
01-12-2005, 22:56
Właśnie zaczynamy wiec dziękujemy, bo w labiryncie problemów ktoś z pochodnią, kto już zna drogę to jak przewodnik w górach. Tez piszemy dziennik prac i pomysłow, które potem skonfrontujemy z rzeczywistością i jak będzie czym to się podzielimy.
Piekne dzięki.

bociek_waleczny
04-12-2005, 12:05
Bartt i Sylwek Serdecznie dzięki za waszą pracę!!!
Dzięki takim jak Wy życie z budową w tle staje się prostrze :D
Pozdrawiam[/b]

Yatza
15-12-2005, 14:46
Wspaniała robota Bart'a, ale dwa "małe ale"...


DOKUMENTACJA I UZGODNIENIA
...
projekt budowlany
badanie geotechniczne gruntu
umowa z gazownią
umowa z energetyką
umowa z MPWiK
sprawdzenie księgi wieczystej, ...
zakup działki
...
pozwolenie budowlane
wybór kierownika budowy
wybór ekipy budowlanej

1) Wydaje mi się że zakup działki musi być przed projektem budowlanym, bo co jeśli np. dom z projektu nie będzie się mieścił?

2) Wydaje mi się że brakuje punktu "warunki przyłączy od dostawców mediów", przed wyborem projektu, bo jak gazu nie ma, to trzeba mieć miejsce na skład oleju, węgla itd...

dabell
25-01-2006, 10:34
PANOWIE - Bartt, Filips i SylwekW -SERDECZNE DZIĘKI !!!
Jesteście nieocenieni :) Dla raczkującego :) inwestora nie mogło być lepszej pomocy.

lidszu
28-01-2006, 19:38
DOBRA ROBOTA !!!!

Wielkie dzieki, czegoś takiego właśnie szukałam.

Chabek
31-01-2006, 10:26
Gratuluje pomyslu...
Mam nadzieje ze zestawienie sie przyda...
Wielkie dzieki :)
Pozdrawiam
Karol :)

Nefer
01-02-2006, 00:14
Dostałam (wreszcie) pełny kosztorys. Oczywiście był w Rodosie. Zamieniłam go na Excela - i tu mam problem - chętnie się nim podzielę, bo wygląda chyba rozsądnie choć jest dostosowany do mojego projektu :) - nie wiem jak wkleić plik Excela. Czy muszę zawiesić go na necie?
Dokumnet jest długi (przedmiar, kosztorys, zestawienie materiałow, zestawienie sprzętu) RATUNKU !! Oczywiście moge wysłać na priva... :oops:

sudanka
09-02-2006, 23:53
No SUPER. Przyjmijcie i moje wielkie dziępi za tą rozpiskę

marzena i jacek
10-02-2006, 09:13
My także dołączamy się do podzieńkowań,zaoszczędzimy dużo czasu,który poświęcimy na doszkalanie się w dziedzinie budownictwa.
marzena i jacek

aśG
10-02-2006, 14:36
Ja również dziękuję! Super sprawa dla poczatkujących jk np dla mnie.Chyba też to wydrukuję i będe skreślać kolejne etapy.
Trochę zgadzam się z koleżanką Yatza co do kolejności na etapie "Dokumentacja i uzgodnienia" ale może jak ten post był pisany obowiazywało jeszcze inne prawo budowlane.
W każdym razie WIELKIE DZIĘKI!!!!!!

micor
11-02-2006, 20:43
Serdeczne dzięki za ściągę. Aż strach pomyśleć że jesteśmy dopiero na samym początku tej potwornie długiej listy.
Pozdrawiam.

marcin714
04-03-2006, 17:56
Witam wszystkich.

Ja akurat nie buduję sobie domu ale zaciekawiła mnie pwena pozycja:

wykonanie zbrojenia ław, stóp i ganku + bednarka i uziomy

Czyżbyście w końcu zaczęli robić uziomy fundamentowe?

wally
05-03-2006, 22:15
Podaję, mam nadzieję że kompletny ;), spis kolejności prac na budowie
Jesli macie jeszcze jakieś pomysły, bądź uwagi to się dopiszcie

HARMONOGRAM PRAC

DOKUMENTACJA I UZGODNIENIA
wybór działki
wypis i wyrys z planu zagospodarowania
warunki zabudowy
projekt budowlany
badanie geotechniczne gruntu
umowa z gazownią
umowa z energetyką
umowa z MPWiK
sprawdzenie księgi wieczystej, ...
zakup działki
pozwolenie budowlane
wybór kierownika budowy
wybór ekipy budowlanej

STAN ZEROWY
zgłoszenie rozpoczęcia robót
usunięcie humusu
utwardzenie drogi
wytyczenie budynku
ustawienie sławojki
wykonanie wykopu pod ławy i stopy fundamentowe
wykonanie wykopu pod ogrodzenie
rozprowadzenie i przepusty dla kanalizacji, przłącza wody, przyłacza prądu (dom + garaż) i gazu
przepust dla doprowadzenia powietrza do kominka
przepust dla czerpni powietrza
przepusty dla okurzacza centralnego
stabilizowanie cementem i utwardzenie podłoża pod ławami
wylanie chudziaka pod ławy i stopy
izolacja pozioma na chudziaku
szalowanie ław, stóp i ganku
szalowanie ogrodzenia
wykonanie zbrojenia ław, stóp i ganku + bednarka i uziomy
zalanie ław + stóp + ganku + ogrodzenia + sprawdzenie poziomów
izolacja pozioma na ławach
szalowanie ścian fundamentowych + niezbedne przepusty
zbrojenie ścian fundamentowych
zalanie ścian fundamentowych + ogrodzenia + sprawdzenie poziomów
usunięcie szalunków
izolacja pozioma na ścianach fundamentowych
izolacja pionowa ścian fundamentowych
ocieplenie ścian fundamentowych
usypanie i zagęszczanie piachu na podłogę na gruncie
rozprowadzenie czerpni powietrza, czerpni kominka, odkurzacza centralnego i innych instalacji
wykonanie chudziaka podłogi na gruncie + zbrojenie + dylatacje
izolacja podłogi na gruncie
połączenie izolacji poziomej podłogi i ścian fundamentowych + zakład na naprężenia
drenaż odwodnieniowy (opcja)
zasypanie fundamentów z zewnątrz + obsypanie ścian fundamentowych
zamontowanie ogrodzenia i tymczasowej bramy

STAN SUROWY OTWARTY
murowanie pierwszej warstwy ścian nośnych + sprawdzenie poziomów
murowanie ścian nośnych i nadproży parteru
murowanie ścian działowych parteru
murowanie komina
zbrojenie, szalowanie schodów wewnetrznych
wykonannie zbrojenia wieńca W1, trzpieni TZ, słupa S1, podciągów P1,2,3, belek stropowych,
belek ukrytych BU1,2, balkonu i fragmentów monolitycznych stropu
stęplowanie i ułożenie belek stropowych
deklowanie i ułożenie pierwszej warstwy pustaków stropowych
szalowanie wieńca W1, belek ukrytych BU1,2 i trzpieni TZ, balkonu, fragmentów monolitycznych stropu
oraz mocowanie murłat garażu
zalanie słupa S1, podciągów, stropu, balkonu, wieńca W1, trzpieni TZ, schodów
usunięcie szalunków
murowanie pierwszej warstwy ścian poddasza + sprawdzenie poziomów
murowanie ścian nośnych i nadproży poddasza
murowanie i wykończenie komina
wykonanie zbrojenia wieńca W2, kotew murłat i płatwi Pl1,2, płatwi kalenicowej
szalowanie wieńca W2
zalanie wieńca W2
rozszalowanie wieńca W2
izolacja pozioma wieńca W2 i W1 garażu pod murłaty
impregnacja więźby
podłożenie styropianu pod stelaż zadaszenia ganku
wykonanie więźby
położenie wiatroizolacji domu i garażu
łaty + kontrłaty
położenie dachówki + kominki kanalizy + uchwyt antenowy + ławy kominiarskie
instalacja odgromowa dachu
montaż rynien poziomych
zabicie okien i drzwi

STAN SUROWY ZAMKNIĘTY
osadzenie drzwi zewnętrznych, okien i bramy garażowej
osadzenie okien dachowych
ocieplenie poddasza

INSTALACJE + WYKOŃCZENIE WNĘTRZ
paroizolacja
montaż profili i ułozenie płyt g-k poddasza + wyjście na stryszek + otwory na anemostaty
montaż płyt osb stryszku
rozprowadzenie kanalizacji
wykonanie szamba
przyłącze wody
rozprowadzenie instalacji zwu + cwu
rozprowadzenie instalacji elektrycznej, rozdzielnicy, instalacjie alarmowej TV, telefonicznej, sieci komp.
instalacja skrzynek rozdzielaczy
rozprowadzenie instalacji rekuperatora + anemostaty
rozprowadzenie rur odkurzacza centralnego
tynkowanie ścian wewnętrznych + osadzenie puszek elektrycznych
przyłącze energetyczne
ocieplenie i izolacja podłogi na gruncie
rozprowadzenie ogrzewania podłogowego i podłączenia grzejników
przyłacze gazu + montaż zbiornika
montaż pieca i zasobnika - uzbrojenie kotłowni
wykonanie dylatacji wylewki
wylewka z plastyfikatorem + zbrojenie
montaż balustrady antresoli, balkonu i schodów
montaż kominka
zamontowanie rekuperatora
malowanie ścian
montaż grzejników
ułożenie kafli, biały montaż
ułożenie podłogi pływającej poddasza, okładziny schodów, paneli/parkietu
montaż gniazdek elektrycznych
montaż oświetlenia
uzbrojenie instalacji alarmowej
osadzenie drzwi wewnętrznych
montaż listew przypodłogowych
osadzenie parapetów wewnętrznych i zewnętrznych
montaż szaf garderoby
montaż mebli kuchennych + AGD
montaż karniszy

WYKOŃCZENIE ZEWNĘTRZNE
ocieplenie budynku + czerpnia powietrza
tynki zewnętrzne
montaż i malowanie podbitki
montaż rynien spustowych
montaż okiennic
montaż płyt osb poddasza garażu
montaż odkurzacza centralnego

ZAGOSPODAROWANIE TERENU
generalne sprzątanie
wjazd na działkę, podjazd i chodnik
wykonanie tarasu
budowa śmietnika
położenie kafli na ganku
markiza
ścieżki ogrodowe
oświetlenie zewnętrzne
instalacja nawadniająca ogrodu
zagospodarowanie ogrodu

McAndy
02-04-2006, 20:10
Witajcie.
Do tego fajnego tematu brakuje mi harmonogramu czasowego.
Proponuję (może jest ktoś znający np. MS Project) o stworzenie kanwy takiego projektu.

Pozwoliłby on oszacowac ile trwają prace nad poszczególnymi robotami i które można wykonywać równolegle, wcześniej, a z którymi trzeba czekac.

Harmonogramu, który pozwoliłby oszacować zaangażowanie ekip (ilość osób mogących pracować jednocześnie).

PS
Widziałem taki projekt (USA) budowania gotowego domu na jakiejś prezentacji. Domek z segmentów, ale niebanalny.

Przygotowanie do budowy trwało kilka miesięcy, a budowa ... lekko ponad 3h! (pracowało ponad 200 osób jednocześnie).
Podkreślam: nie chodzi o rekord, ale zdroworozsądkową optymalizację.

Pozdrawiam,
McAndy

jacekot
12-05-2006, 16:33
Jak dla mnie poczatkującego inwestora to super pomoc.
Wielkie dzieki
Jacek

kasia&max
12-05-2006, 22:10
Wielkie dzięki za taka "pigułkę", a właściwie pigułę- mój mąż zapytał: czy ta lista ma koniec???????????? Chociaż planuje, ze to ja będę się "kopać" z całym tym bałagane. Jedyne pocieszenie,że gdzie diabeł nie może tam kobitkę pośle!!!!!!!!

świercz
20-05-2006, 19:40
no to krok po kroku bede se budować :wink:

Grzegorz Saczek
22-05-2006, 13:24
Ciao 8)
Jezeli ktos ma zamiar sie codziennie denerwowac to mozecie to sciagnac tutaj (http://lnx.ciaorzym.com/index.php?option=com_weblinks&Itemid=4&catid=75) (archiwum ZIP 313kb)
A tak powaznie to na pewno pomoze w utrzymaniu wydatkow pod kontrola :) :D :lol: - poprawki mile widziane :) :D :lol:
Ma ktoś "ów" plik?
Bo powyższy link cosik nieaktualny ;-0

Grzegorz Saczek
25-05-2006, 19:08
Czy:
wypis i wyrys z planu zagospodarowania
warunki zabudowy
to są dwa oddzielne dokumenty?

świercz
26-05-2006, 09:59
Czy:
wypis i wyrys z planu zagospodarowania
warunki zabudowy
to są dwa oddzielne dokumenty?

wypis - masz napisane ;)
wyrys - masz narysowane ;)
ale stanowią jedność ;)

Grzegorz Saczek
26-05-2006, 10:03
Chodzi mi o to czy wypis z planu zagaospodarowania i warunki zabudowy to są dwa oddzielne dokumenty?
A nie czy wypis i wyrys.

jendrek
26-05-2006, 10:12
o ile się orientuję to:
1) Wypis i wyrys z planu zagospodarowania dostaje się jak w gminie jest takowy plan (nie ma wtedy warunków zabudowy) - kupuje się to w gminie (około 60zł za wypis i wyrys dla 1 działki)
2) warunki dostajesz jak nie ma planu zagospodarowania - wtedy musisz starać się o warunki zabudowy dla twojej inwestycji (starostwo łaskawie może ci coś takiego wydać lub nie)
:wink:

świercz
26-05-2006, 10:15
Chodzi mi o to czy wypis z planu zagaospodarowania i warunki zabudowy to są dwa oddzielne dokumenty?
A nie czy wypis i wyrys.

a to prosze....
oczywiście zupełnie dwa niezależne
wypis i wyrys to dokument który wydaje ci gmina która posiada plan zagospodarowania przestrzenego
a warunki zabudowy - to dokument o który musisz zgłosić sie do gminy gdy takowego planu nie posiada.
mam nadzieje że teraz się rozumieliśmy ;)

Grzegorz Saczek
26-05-2006, 10:25
Tak - teraz już wiem i rozumiem
Dziękuje.

piotrek i agusia
01-06-2006, 08:47
Super :D :D :D
Bardzo dobra rzecz na początek można zaplanować na co kiedy ile kasy szykować.

artur11
23-06-2006, 18:20
Witam wszystkich - mozecie sie podzielic tajemniczym plikiem do wyliczen - wlasnie jestem na tym etapie i glowa mi peka od tego wszystkiego :)

secam
27-06-2006, 19:25
:D :D :D
No to powiem tak:
- wydrukowałem
- powiesiłem na ścianie
- wykreśliłem co zrobiłem
- załamałem się
:o

efilo
08-08-2006, 12:48
Ja do tego tworzę jeszcze liste podstawowych dylematów początkującego planisty, np. rury miedź czy plastik, wentylacja mechaniczna czy grawitacyjna, kominek z dgp czy z płaszczem, wełna czy styropian, rynny stalowe czy plastikowe, okna drewniane czy pcv itd. itp. O ile co poniektóre decyzje można podjąć tuż przed zakupem, chociażby takie okna, o tyle taką np. wentylację to warto przemyśleć na etapie projektowania.

Na szczęście część wyborów mam już za sobą.
Uff... 8)

Joe
28-08-2006, 23:59
:D :D :D
No to powiem tak:
- wydrukowałem
- powiesiłem na ścianie
- wykreśliłem co zrobiłem
- załamałem się
:o
A ja mam to samo - no po prostu kompletna załamka.

tomeki
13-09-2006, 09:13
Ja mam pytanie do tego harmonogramu - dotyczące podłogi. Jest napisane tak:

Przy fundamentach
"usypanie i zagęszczanie piachu na podłogę na gruncie
wykonanie chudziaka podłogi na gruncie + zbrojenie + dylatacje
izolacja podłogi na gruncie
połączenie izolacji poziomej podłogi i ścian fundamentowych + zakład na naprężenia"

Potem dopiero przy instalacjach (właściwie po instalacjach):
"ocieplenie i izolacja podłogi na gruncie
wykonanie dylatacji wylewki
wylewka z plastyfikatorem + zbrojenie"

Czy dobrze rozumiem? Po wykonaniu ściany fundamentowej, zasypuję piachem. Potem chudziak. Pierwsze moje pytania po co tutaj zbrojenie i co to jest dyletacja? Kolejne pytanie co to jest połączenie izolacji poziomej podłogi i ścian fundamentowych? I teraz rozumiem, że po tym mogą wykonawcy sobie chodzić. Leży tak, aż do wykonania instalacji. Po wykonaniu instalacji ocieplam podłogę i wylewka.

Czy dobrze zrozumiałem? Wytłumaczcie laikowi. Proszę!

Geno
13-09-2006, 09:34
Ja mam pytanie do tego harmonogramu - dotyczące podłogi. Jest napisane tak:

Przy fundamentach
"usypanie i zagęszczanie piachu na podłogę na gruncie
wykonanie chudziaka podłogi na gruncie + zbrojenie + dylatacje
izolacja podłogi na gruncie
połączenie izolacji poziomej podłogi i ścian fundamentowych + zakład na naprężenia"

Potem dopiero przy instalacjach (właściwie po instalacjach):
"ocieplenie i izolacja podłogi na gruncie
wykonanie dylatacji wylewki
wylewka z plastyfikatorem + zbrojenie"

Czy dobrze rozumiem? Po wykonaniu ściany fundamentowej, zasypuję piachem. Potem chudziak. Pierwsze moje pytania po co tutaj zbrojenie i co to jest dyletacja? Kolejne pytanie co to jest połączenie izolacji poziomej podłogi i ścian fundamentowych? I teraz rozumiem, że po tym mogą wykonawcy sobie chodzić. Leży tak, aż do wykonania instalacji. Po wykonaniu instalacji ocieplam podłogę i wylewka.

Czy dobrze zrozumiałem? Wytłumaczcie laikowi. Proszę!
Ktoś jakieś bzdury to popisał - podkładu betonowego (chudy beton) się nie zbroi i nie dylatuje - dylatacja to jest tak w uproszczeniu element ,który przejmuje np. wpływ termiki na element gdzie podczas wzrostu temperatury element się rozszerza, trafiając na dylatację czyli element odkształcalny (styropian,guma itd) dylatacje przejmuje te naprężenia, gdyby jej nie było w tym miejscu nastąpi peknięcie - to tak skrótowo. Połączenie izolacji podłogi i ścian jest to dokładnie zgodne z nazwą - na ścianie fundamentowej masz izolację poziomę i łączysz ją z izolacją poziomą posadzki w jednym poziomie gdy jes taka możliwość lub przy pomocy fasety gdy jest rónica wysokości pomiędzy ścianą fundamentową a np. podkładem betonowym. Faseta jest to po prostu np. element o przekroju trójątnym z lekkim wyobleniem wykonanym np. przy pomoc butelki, element może być z zaprawy cementowe i służy temu aby izolację, szczególnie papę nie załąmywać pod ostrym kątem tylko w sposób łagodny.

natus
21-11-2006, 10:05
Też zaczynam i również się powtórzę: DZIEKUJĘ- od razu czuję się jakoś mniej nerwowo...

Pozdrawiam
Natalia

ArtiW
10-12-2006, 18:51
Bartt,
REWELACJA!!!
Wlasnie kupilismy dom w stanie surowym zamknietym. Jestesmy tzw. "zieloni". Nie z partii, tylko "w temacie". Zieloni w temacie.
Teraz to wiem ile zaoszczedzilismy czasu oraz od czego zaczac.
Naprawde super sprawa!!!
Po prostu dziekuje.

frosch
10-12-2006, 18:55
przyda sie
dziex :D

artur11
15-12-2006, 10:23
Witam
Info dla wszystkich ktorzy beda budowac, kosztorys kosztorysem, a budowa budowa....
Ci ktorzy planuja niech sobie dopisza podczas prac ziemnych tzw wydatki nieprzewidziane, w zaleznosci od budynku proponuje dac +3-10 tys pln.
A wchodza w to: podsypki, zasypki, dodatkowe prace ziemne, deskowania, jakies nie ujete nigdzie kolki, gwozdzie, laczniki, sroby, druty itp.... itp ( nie do przewidzenia)

Pozdrawiam Wszystkich

mikolayi
03-01-2007, 14:02
Witam
Info dla wszystkich ktorzy beda budowac, kosztorys kosztorysem, a budowa budowa....
Ci ktorzy planuja niech sobie dopisza podczas prac ziemnych tzw wydatki nieprzewidziane, w zaleznosci od budynku proponuje dac +3-10 tys pln.
A wchodza w to: podsypki, zasypki, dodatkowe prace ziemne, deskowania, jakies nie ujete nigdzie kolki, gwozdzie, laczniki, sroby, druty itp.... itp ( nie do przewidzenia)

Pozdrawiam Wszystkich

pozwolę sobie jeszcze dodać, że przy sporządzaniu kosztorysów można te nieprzewidziane wydatki podać w procentach całości inwestycji. Moja propozycja brzmi, żeby przyjąć od 7 do 15 procent wyliczonych kosztów inwestycji jako dodatek na nieprzewidziane wydatki :) może 15 procent to za dużo, ale wydaje mi się, że daje to naprawdę bezpieczną kwotę

vanka99
17-01-2007, 00:53
Witam

Serdeczne dzieki, zestawienia przydadzą mi sie, zwlaszcza, ze jestem na początku drogi do własnego domu.
Pozdrawiam

Mistic_2005
19-02-2007, 23:37
Kurcze rewelacja te info.
Ja też sobie skopiowąłem i zaczynam odkreslanie.

Co do dodatkowych wydatków podczas budowy - ja w swoich obliczeniach ująłem 10% od wartości całkowitej - może się zmieszczę :wink:




---------------------------------------------------
"Zawsze miejscie nadzieję - Jan Paweł II"

kastor
05-03-2007, 08:27
Witam

Serdeczne dzieki, zestawienia przydadzą mi sie, zwlaszcza, ze jestem na początku drogi do własnego domu.
Pozdrawiam

rewelacja, ja tez zaczynam budowę, jestem na początku - ale jestem dobrej mysli;

a gdzie vanka99 budujesz, ja koło milicza

vanka99
23-03-2007, 09:36
Serdeczne dzieki, zestawienia przydadzą mi sie, zwlaszcza, ze jestem na początku drogi do własnego domu.
Pozdrawiam[/quote]

rewelacja, ja tez zaczynam budowę, jestem na początku - ale jestem dobrej mysli;


Witam
zaczynamy w maju. W przyszłym tygodniu spodziewam sie pozwolenia, potem bede szukac geodety do wytyczenia domu na działce i sie zacznie... :roll:
Na jakim etapie jesteście?
Pozdrawiam

kastor
24-03-2007, 10:03
Witam
zaczynam w maju w Szymanowie ( trasa na Trzebnice ). W przyszłym tygodniu spodziewam sie pozwolenia, potem bede szukac geodety do wytyczenia domu na działce i sie zacznie...
Na jakim etapie jesteście?
Pozdrawiam

ja również witam!

na początku, na początku :D, choć jesteśmy już po kupnie działki i po wystąpieniu o wydanie decyzji o warunkach zabudowy ale jeszcze przed odpowiedziami z branż o warunki przyłączenia (brak planu miejscowgo - energetyka strasznie się ociąga),
ale jak już pisałem - jesteśmy dobrej myśli

pytanie: u jakiego (gdzie?) architekta robiliście adaptacje projektu?

krakus73
15-04-2007, 20:41
Super sprawa, dzieki !!!!

Lunetka
16-04-2007, 07:40
Super!
Dzięki za listę, czegoś takiego szukałam :lol:

Lunetka
16-04-2007, 07:58
Super!
Dzięki za listę, czegoś takiego szukałam :lol:

Zorka31
22-04-2007, 14:01
Dzięki! Własnie wydrukowałam, będę korzystać. :)

guru1973
26-04-2007, 14:26
Dzięki, to bedzie mój przewodnik :D

SylviaW
01-05-2007, 20:54
Ja też bardzo dziękuję, właśnie siedzę nad kosztorysem dla banku, taka lista to duża pomoc.
Jeszcze tylko poszukam jak to ubrać w transze i jedziemy :lol: żartowałam oczywiście, bo przede mną jeszcze baaardzo daleka droga :roll: Za tydzień dopiero umowa (przedwstępna :oops: ) na działkę...

ale się będzie działo

pzdr

Rak
15-05-2007, 20:52
do pełni szczęścia brakują szacunkowe terminy np. w ms project. jesli są, to mogę prosic?

R

Maja W.
17-05-2007, 21:22
Dziękuję... dziękuję... dziękuję!!!
Świetna ściąga!!!

yar65
11-06-2007, 21:52
Dziękuję jako n-ty z kolei forumowicz. Super sprawa.

e-Mandzia
02-07-2007, 15:01
Jak widać wątek nadal aktualny, z przyjemnościa dołączam się do grona dziękujących - to będzie mój przewodnik, DZIĘKUJĘ - SUPER SPRAWA.

aka z Ina
22-07-2007, 21:22
kolejnośc prac zapisana w wordzie i wydrukowana, teraz z haczykiem zaznaczana co po kolei już zrobione :D :wink:


dziękuję za ciekawy i pomocny wątek!!!!!!

kokuz
23-07-2007, 13:35
I ja również dziękuję za kawał dobrej roboty! Będzie na czym się podpierać w walce z budową. Pozdrawiam

safikey
26-07-2007, 16:08
Witajcie wszyscy...
Pomysł na harmonogram - rewelka, gratulacje

MAM PYTANIE:
JESTESMY JUZ PO ROZMOWIE Z WłAśCICIELAMI DZIAłKI, KTóREJ CZęść CHCEMY KUPIć.
cAłA DZIALKA MA WIELKOść 35X230M. nAS INTERESUJE ZAKUP 35X100 M CZYLI CAłY PAS ZABUDOWY. bYłAM W URZęDZIE MIASTA DZIAłKA JEST PRZEZNACZONA POD ZABUDOWę W PASIE ZABUDOWY CZYLI W TYM NASZYM 100M KTóRE CHCEMY KUPIć.
cHCEMY KUPIć Ją NA KREDYT I TU ZACZYNAJA SIę SCHODY BO NIE WIEM CO I JAK DALEJ. DO KREDYTU POTRZEBNY WYPIS Z REJESTRU GRUNTóW I TU PYTANIE: JEżELI CHCE KUPIC CZESC DZIAłKI CZY WłAśCICIELE POWINNI ZAPROSIC GEODETę KTóRY WYZNACZY CZESC NASZEJ DZIAłKI I ONI ODBIORą WYPIS NA Tę NASZą CZęść NO BO PO CO WYPIS NA CA LY GRUNT KIEDY JA CHCE TYLKO 100M CZY TO MAM ZAłATWIć JA???

BARDZO PROSZę O ODPOWEIDź BO POWOLI ZACZYNA NAS GONIć CZAS A JA STOJE W MIEJSCU.
Z GóRY DZIęKI
SAFIKEY

Gosc_gość
09-08-2007, 22:43
Witajcie wszyscy...
Pomysł na harmonogram - rewelka, gratulacje

MAM PYTANIE:
JESTESMY JUZ PO ROZMOWIE Z WłAśCICIELAMI DZIAłKI, KTóREJ CZęść CHCEMY KUPIć.
cAłA DZIALKA MA WIELKOść 35X230M. nAS INTERESUJE ZAKUP 35X100 M CZYLI CAłY PAS ZABUDOWY. bYłAM W URZęDZIE MIASTA DZIAłKA JEST PRZEZNACZONA POD ZABUDOWę W PASIE ZABUDOWY CZYLI W TYM NASZYM 100M KTóRE CHCEMY KUPIć.
cHCEMY KUPIć Ją NA KREDYT I TU ZACZYNAJA SIę SCHODY BO NIE WIEM CO I JAK DALEJ. DO KREDYTU POTRZEBNY WYPIS Z REJESTRU GRUNTóW I TU PYTANIE: JEżELI CHCE KUPIC CZESC DZIAłKI CZY WłAśCICIELE POWINNI ZAPROSIC GEODETę KTóRY WYZNACZY CZESC NASZEJ DZIAłKI I ONI ODBIORą WYPIS NA Tę NASZą CZęść NO BO PO CO WYPIS NA CA LY GRUNT KIEDY JA CHCE TYLKO 100M CZY TO MAM ZAłATWIć JA???

BARDZO PROSZę O ODPOWEIDź BO POWOLI ZACZYNA NAS GONIć CZAS A JA STOJE W MIEJSCU.
Z GóRY DZIęKI
SAFIKEY
Właściciel musi zaprosić geodetę i podzielić działkę, a przede wszystkim geodezja musi na to wyrazić zgodę. Potem wypis z rejestru gruntów.
Zarówno wypis jak i mapę zasadniczą możesz uzyskać w geodezji za niewielką opłatą nie będąc właścicielem gruntów.
Aczkolwiek podział tej działki trochę potrwa.
Ja w Poznaniu na wydzielenie placyka do zawracania czekałem prawie rok czasu.

safikey
10-08-2007, 09:50
KRISTOFUROS dzieki za info
Ale u nas trwa to duzo szybciej
W poniedziałek czyli 13 ewnetualnie 14 sierpień przychodzi geodeta i wyznaczy działkę. Potem stwierdził, że załatwianie spraw papierowych np. nadanie numerów, mapy , itp. w geodezji zajmie nam około 2,3 tygodni. I już możemy umawiać notariusza - i tu z tygodniowym wyprzedzeniem trzeba się umówić.
Czyli zdecydowanie krócej, może dlatego, że to nie duże miasto

Pozdro safikey
ale jestem szczęśliwa, bo za miesiąc będę już właścicielem 35 arów i nie mogę się już doczekać kiedy będę coś działać na działce

BigPiotr
26-08-2007, 19:27
Super :D Bardzo się przyda.
Pozdrowienia.

godin
18-10-2007, 20:57
Niezwykle pomocne zestawienie, zwłaszcza dla początkujących.
Dziękuję w imieniu własnym i wielu innych inwestorów, którym osobiście poleciłam ten link :D

marnia
24-10-2007, 11:02
Przyłączam się do podziękowań

Foczki
30-10-2007, 00:42
Na początek wielki plus - super robota !!!



DOKUMENTACJA I UZGODNIENIA
wybór działki
wypis i wyrys z planu zagospodarowania
warunki zabudowy
projekt budowlany
badanie geotechniczne gruntu
umowa z gazownią
umowa z energetyką
umowa z MPWiK
sprawdzenie księgi wieczystej, ...
zakup działki
pozwolenie budowlane
wybór kierownika budowy
wybór ekipy budowlanej

Trochę zupełnie w innej kolejności bym to zrobił.
Przede wszystkim najpierw działka, potem projekt,
nie można podpisać umowy z gaz, en i WiK bo nie jesteśmy na tym etapie właścicielemi działki, można uzyskać zapewnienie dostawy mediów, potem warunki zabudowy (jak nie było). Do WZ potrzebne są te zapewnienia, ale na WZ czeka się 3 miesiące, w tym czasie ktoś może kupić działkę ...
Czasem w zależności od gminy chcą do zapewnienia dostawy mediów mapki aktualizowane, więc niestety koszt około 500 PLN dla geodety.

U nas było tak:

- zakup działki
- sprawy księgi wieczystej, założenie oddzielnej księgi (sąd rejonowy)
- mapki nieaktualizowane (65 PLN) 1:1000 (dla energetyki)
- geodeta - mapki aktualizowane 1:500 (dla wody)
- załatwienie zapewnień dostawy mediów
- wybór projektu
- złożenie wniosku o WZ
- załatwienie ekipy budowlanej
i będzie:
- umowy o płot z sąsiadami (tylko gdzie oni są jak stoi puste pole?)
- załatwienie kierbuda
- postawienie blaszaka
- budowa płotu
- odbiór WZ
- złożenie PnB

I co ważne, na etapie roboty papierkowej warto odszukać sąsiadów i podpisać z nimi umowy o płot!!
Jak dojdzie do kopania to bez takiej umowy płot robimy niestety na naszej części działki.

anetka9469
03-11-2007, 01:50
Dziekuje,wlasnie sie wydrukowalo. :D

mruva
04-11-2007, 22:03
Ja również bardzo dziękuję, kawał dobrej roboty :D :D :D .

Wspaniale wiedzieć, że są jeszcze ludzie którzy myślą o innych.

Pozdrawiam.

xatia
18-11-2007, 20:28
Witam! No faktycznie swietny ten wypis, tylko szkoda, ze ja jestem taka zielona ze w wiekszosci punktow nie mam pojecia o co chodzi, no nic powoli sie dowiem i moze w koncu zaczniemy nasza budowe,

t0nn
27-12-2007, 16:15
Witam,
Chciałbym trochę reanimować temat i może prosić tych którzy już mają jakieś etapy tego planu za sobą o bardziej szczegółowe informację, mnie obecnie interesuje część pierwsza, papierkologia, działkę właśnie przepisujemy na siebie więc potrzebujemy tak defakto konkretów odnośnie mapek (gdzie i co składać, ile kosztuje), pozwoleń na budowę, planów zagospodarowania (co i gdzie, do kogo) itd ... więc jeśli byłby ktoś chętny to z góry wielkie dzięki !!

Pozdrawiam
Daniel&Magda

_alcia_
04-03-2008, 20:30
I ja dołączam sie do podziękowań. Od dzisiaj startujemy z papierami, w 5 m-cy musimy uzyskać pozwolenie na budowę. Trochę się w tym wszystkim gubię, ale widzę, że Wasze porady bardzo ułatwią sprawę.

Jako, że czas nagli (za 5 m-cy wejdzie w życie plan zagospodarowania przestrzennego i już nie będzie się tam można budować, więc musimy uzyskać pozwolenie przed tym terminem, WZ już mamy), będziemy się budować na "cudzej" ziemi - ziemia naszej rodziny, nie będziemy przepisywać na razie tego na nas, bo byśmy nie wyrobili z terminami, trzeba by było jeszcze raz składać wniosek o warunki zabudowy (dziękuję, na ostatnie czekałam 5 m-cy, na razie mam dość :roll: )

Mogę już spokojnie szukać projektu, pasującego do naszych WZ? Czy coś wcześniej powinnam jeszcze załatwić?
czy po postawieniu domu może być problem z przepisaniem ziemi na nas? (rodzina nie bęzie problemem, chodzi mi o urzędy)

AśkaK
17-03-2008, 01:39
I ja dziękuję, jesteśmy na etapie I - przed zakupem działki, taka "wiedza w pigułce" bardzo nam pomoże, od razu łatwiej oswoić się z perspektywą tego, co nas czeka. :)

Alcia, problemów urzędowych z przepisaniem nie będziecie mieć, ale zapłacicie wyższy podatek od darowizny, niż gdybyście przepisali już teraz sam grunt - bo działka z domem będzie więcej warta. Chyba że jest to darowizna w I linii czyli w najblizszej rodzinie np. z ojca na córkę, ale wtedy darowizna może być tylko na Ciebie. Jeśli ma to być darowizna wspólna, dla Ciebie i Męża (a tak zapewne chcecie), to Mąż będzie musiał zapłacić podatek od połowy (chyba?) wartości darowizny. Niestety, głupie jest to prawo. :-?

Nefer
17-03-2008, 01:41
Prawda. Ale jeśli jest współnota majątkowa...
Zreszta zawsze żona może potem przepisać na męża :)

g_sid
07-04-2008, 10:13
Kompendium wiedzy wontek warty odświeżenia wielkie dzięki.

Sharlee
22-04-2008, 23:14
Jestem na etapie murowania ścian kolankowych i zimny pot przerażenia mnie oblał, kiedy zobaczyłam jaki ogrom pracy mnie jeszcze czeka...

Joanna i Grzegorz
03-05-2008, 22:47
Wielkie dzięki :) Startujemy z budową za tydzień :lol: :lol: :lol:

.Aguśka.
09-05-2008, 09:27
W górę tamat. Harmonogram powiesiłam na ścianie :D Jestem na etapie ...

DOKUMENTACJA I UZGODNIENIA
wybór działki *
wypis i wyrys z planu zagospodarowania *
warunki zabudowy
projekt budowlany
badanie geotechniczne gruntu
umowa z gazownią
umowa z energetyką
umowa z MPWiK
sprawdzenie księgi wieczystej *
zakup działki
pozwolenie budowlane
wybór kierownika budowy
wybór ekipy budowlanej


(to z * juz wykonałam) w poniedziałek występuje o warunki zabudowy dla działki którą chcemy kupić.
Podpisuje umowe przedwstępną.
Gubie sie z tym wszytkim bardzo ale mam nadzeje ze wlśnie przy pomocu forum jakoś to bedzie :wink:

harlla
24-05-2008, 16:31
Super temat. dzięki za listę.
My mamy już pozwolenie na budowę. To dopiero początek długiej drogi.

kinia81
25-07-2008, 21:10
SUPER.
Dla takieja laika jak ja duża pomoc. Jestem na etapie kupna działki (wizyta u notarisza) i wszystko inne jest jeszcze dlamnie tajemnicą. Gdy słucham znajomych to każdy mówi coś innego. Lista super. :D

przemoch
25-08-2008, 22:41
jestem pod wrażeniem, naprawdę świetne zestawienie - choć u mnie (a właśnie złożyłem wniosek o PnB) wymagano dodatkowo (pow. warszawski zach) :

- wyłączenie z produkcji rolnej
(to nie to samo co odrolnienie działki) - do załatwienia w geodezji, zwykle w planie zagospodarowania napisane jest jaki obszar działki musi pozostać biologicznie czynny - obszar wyłączony z produkcji wylicza architekt,
- uzgodnienie zjazdu z działki - w przypadku zjazdu z drogi prywatnej, gmina daje oświadczenie, że zjazd nie wymaga uzgodnień, czasami jak jest wielu współwłaścicieli drogi należy donieść zgodę wszystkich na projektowany zjazd - zależy od urzędu, gdy zjazd jest z drogi gminnej, powiatowej lub wojewódzkiej należy we właściwym urzędzie uzgodnić projekt zjazdu z drogi na działkę - czasami może być dość kosztowne,
- mapka tzw. orientacja - do wydrukowania z netu - byle by widać było nazwy ulic w sąsiedztwie działki,
- opinia z zakładu melioracji że przez działkę nie przebiegają żadne rowy melioracyjne

trochę bardziej jest rozbudowana procedura gdy kupuje się działkę rolną z prawem pierwokupu przez Agencje Rynku Rolnego (chyba tak to sie nazywa), urząd ma kilka tyg. na wydanie czy korzysta ze swojego prawa do pierwokupu czy nie (zwykle przy małych działkach nie ale ...), wtedy podpisuje się tzw. umowę przedwstępną warunkową, tzn. warunkiem zakupu jest rezygnacja agencji z prawa pierwokupu,

co do umów z ZE i in. to faktycznie potrzebne są tylko warunki techniczne przyłączenia się


przestrzegam wszystkich przed kupowaniem działki ze stanowiskami archeologicznymi - pozwolenie na budowę do uzyskania dopiero po opinii konserwatora zabytków - co następuje często dopiero po wykonaniu odwiertów lub odkrywki, często też jest nadzór konserwatora przy robieniu wszelkich wykopów, teoretycznie do przejścia ale może znacząco wydłużyć czas do rozpoczęcia budowy i podnieść koszty - za wszystkie badania arch. trzeba zapłacić inwestorowi,

należy wystrzegać się tez kupowania działki z przebiegającym w pobliżu (do ~50m albo 30m - nie pamiętam) ropociągiem - ma on kilka stref ochronnych, co może niekiedy wręcz uniemożliwić budowę lub postawienie trwałego ogrodzenia - choć czasami gdy przylegająca działka ma taką ułomność, gwarantuje że nikt się tam nie wybuduje i zachowamy widok na otwartą przestrzeń - czasami może to być widok na las (niestety nie udało mi się kupic tej działki, a było tak blisko)

dodatkowo : warto sprawdzić jak przebiega tzw. nieprzekraczalna linia zabudowy - u mnie zamiast 4 m, musiałem odsunąć z domem od drogi przebiegającej wzdłuż płn granicy o całe 10 m - strasznie szkoda tych 10 m z południa

należy też zwracać uwagę na wszelkie znaczki, kreski i linie na mapce i sprawdzać co one oznaczają, linie pod napięciem, służebność przejazdu (to widać w wypisie z ksiąg), dokładnie przestudiować WZ lub wypis z planu, władze lokalne określają bardzo wiele parametrów budowanych domów, w niektórych gminach nawet kształt dachu i jego kolor

Elcia1
14-10-2008, 10:26
Dołączam się do podziękowań, już się nie będę czuła jak dziecko we mgle w czasie ustalania zakresu prac z wykonawcą.
:D

Vafel
14-10-2008, 11:32
Ja mam stanowisko archeologiczne na działce. U mnie był tylko nadzór przy wykonywaniu wykopów.

Niedogodności:
- wszystkie papiery załatwia się około 3 miesięcy
- koszt: w sumie wyjdzie około 900-1200 zł...

AśkaK
27-10-2008, 15:47
Och, wielkie dzięki, i ja skorzystałam, pozdrawiam! :D

przemoch
27-10-2008, 23:50
ponieważ dzisiaj odebrałem PnB, a wniosek wymagał uzupełnienia więc dopiszę dla potomności czego brakowało :
- w wypisie napisane 2-3 stanowiska postojowe na działce - pomimo garażu dwustanowiskowego, musiałem wrysować miejsce postojowe na podjeździe
- ważność map - moje miały więcej niż pół roku (a taka jest ich ważność), na szczęście sprawę załatwiłem w dwa dni
- brakowało warunków tech. na przyłączenie do sieci wod.-kan. - na wszelki wypadek wystąpiłem wcześniej o taki dok. pomimo, że wcześniej nikt takowego ode mnie nie chciał, sprawę załatwiłem 'od ręki'
- u mnie w wypisie stało jak byk, że do wniosku o PnB potrzebna jest umowa na wywóz nieczystości stałych - dołączyłem zanim ktoś się zajął wnioskiem, podobnie jak tzw. orientację czyli wydrukowaną z netu mapkę gdzie było widać nazwy kilku sąsiednich ulic

kilka drobiazgów : np. gł. studni, zamalowanie kominów spalinowych na czarno, itp. itd. w moim dzienniku są wszystkie szczegóły,
pozdrawiam

Artur i Ania
28-10-2008, 17:59
czesc
nie wiedzialem gdzie to napisac. mam cholerny problem. u mnie w miejscowosci istnieje plan zagospodarowania z 2004r. kupilem dzialke rok temu. w planie z 2004r w granicy mojej dzialki i sasiada przebiega droga dojazdowa. jak geodeta robil podzial dzialek w 2004r w uzgodnieniu z gmina nie uwzglednil tej drogi poniewaz ona nigdy miala nie powstac, w zamian jej jesuy zaprojektowana inna droga dojazdowa. aktualnie jest opracowane studuim zagospodarowania i w studium rowniez tej drogi nie ma. kupilem projekt, projektant naniosl na dzialke (oczywiscie nie uwzgledniajac tamtej drogi ktora nigdy nie powstanie) w starostwie mowia ze nie dzadza pozwolenia bo musze odsunac 7m budynek od tej drogi ktora jest w planie z 2004r , jak ja odsune budynek 7m to mi sie dom nie zmiesni na dzialce! otrzymalem pismo od Wojta Gminy ze ta droga nigdy nie powstanie po prostu jej nie bedzie bo w zamian jest zaprokjektowana inna. baba w starostwie mi mowi ze ona musi sie opierac o plan z 2004r. pomozcie! czy pismo od wojta naczelnik wydzialu powinna uwzglednic? przeciez wijt jest gospodarzem tej dzialii i on decyduje czy droga bedzie. wiem ze nowego planu jeszcze nie ma ale chyba takie pismo wojta powinno miec znaczenie? jak to widzicie. ??
geodeta i projektant mowia ze naczelnik wydzialu nie powinna podwazac pisma wijta tylko zaalceptowac

PawełG
25-11-2008, 09:38
Naprawdę super Bartt !!!!!
Co prawda po przeczytaniu 70 % treści niezrozumiałem - ale nie zniechęciło mnie to do budowy. Teraz bedę wiedział czego szukać na forum i o co pytać.
Jeszcze raz gratulacje. Paweł

mikolayi
25-11-2008, 11:36
Artur i Ania zapytajcie tu: http://forum.muratordom.pl/decyzje-o-warunkach-zabudowy-i-plany-pomoge,t18258.htm

moim zdaniem urzędnik w starostwie literalnie czyta przepisy i ma prawo odmówić wydania decyzji niezgodnej z nadal obowiazujacym planem. Jak tę sprawę spróbowac załatwić moze powiedzą Wam w wątku który podałem

HenoK
25-11-2008, 11:48
Naprawdę super Bartt !!!!!
Bartt już pewnie tego nie przeczyta bo :

Po 14 mesiącach załatwiania podziałów i scalań, załatwiania pozwoleń, wypisów i wyrysów, pism i załączników maści wszelakiej, projekrów, badań geotechnicznych etc. wczoraj uprawomocnił się ostatni papierek pozwalający na sprzedaż działki, w sprawie której biegałem, latałem i rozświetlałem uśmiechem pokoje urzędnicze ...

... i właściciel sprzedał ją za plecami swojemu sąsiadowi a mnie poinformował łaskawca po fakcie


kurrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.. :evil: :evil: :evil: :evil:

( http://forum.muratordom.pl/post242303.htm#242303 )
Tym niemniej planując swoją budowę zrobił kawał dobrej roboty :).

Aga-Białystok
21-01-2009, 03:14
BARTT! Dziękuję Ci za to zestawienie równie gorąco jak współczuję tej akcji z działką...szczęka mi opadła,a potem to normalnie przeklęłam w duchu tego właściciela :evil:

Nie poddawaj się! I pamiętaj: what goes around comes around!

fenix2
02-02-2009, 18:12
Witam serdecznie,

Bardzo proszę o szybką odpowiedz.
Zamierzam kupić działkę ale najpierw chce dostać od energetyki zgodę na warunki przyłączenia bo w planach jest droga ale jeszcze jej fizycznie niema. Do wniosku trzeba dołączyć:

"
-fragment mapy (opisany obręb, karta mapy, nazwy ulic) z zaznaczonym usytuowaniem (lokalizacją) przyłączanego obiektu LUB,
- Plan zabudowy lub szkic określający usytuowanie przyłączanego obiektu względem istniejącej sieci oraz usytuowanie sąsiednich
obiektów "

Skąd taką mapkę się bierze ?? Co na niej musi się znajdować czy jakiś geodeta ma nanosić coś na nią??
Proszę o szybką odpowiedz/.

Gosc_gość
02-02-2009, 23:31
Witam serdecznie,

Bardzo proszę o szybką odpowiedz.
Zamierzam kupić działkę ale najpierw chce dostać od energetyki zgodę na warunki przyłączenia bo w planach jest droga ale jeszcze jej fizycznie niema. Do wniosku trzeba dołączyć:

"
-fragment mapy (opisany obręb, karta mapy, nazwy ulic) z zaznaczonym usytuowaniem (lokalizacją) przyłączanego obiektu LUB,
- Plan zabudowy lub szkic określający usytuowanie przyłączanego obiektu względem istniejącej sieci oraz usytuowanie sąsiednich
obiektów "

Skąd taką mapkę się bierze ?? Co na niej musi się znajdować czy jakiś geodeta ma nanosić coś na nią??
Proszę o szybką odpowiedz/.
Z Geodezji - nie wiem jak w Twoim regionie ta instytucja się nazywa, w Poznaniu mamy GEOPOZ.
W tym Urzędzie powiesz do czego potrzebujesz to Ci dadzą taką jaką chcesz, ale pewno nie od ręki :wink:

fenix2
16-02-2009, 14:41
Byłem w Starostwie tam dali mi Mapke zasadniczą i Mape ewidencyjną.
Dołączyłem obie do wniosku i złożyłem podanie w ZE.
Teraz czekam na odpowiedz. :roll:

Ewcia81
08-03-2009, 14:30
Wow harmonogram REWELKA!!!

pasie
05-04-2009, 23:15
super :P
wklejam sobie do dziennika :D

borekbp
10-04-2009, 11:01
Tego właśnie potrzebowałem!

Zastanawiam sie nad umiejscowieniem w harmonogramie wyborem ekipy budowlanej - ja raczej zacznę się starać o murarza i cieślę po podpunkcie "projekt budowlany", pracowników z dobrymi rekomendacjami trzeba zaklepywać czasem z rocznym wyprzedzeniem - tak jak z salą weselną jeśli wiecie o co chodzi;)))

mirkapki
28-05-2009, 08:35
Super instrukcja dla początkujących - takich jak ja 8) co nie wiedzą od czego zacząć...

Endriuszka
28-05-2009, 12:15
Barrt naprawde super sprawa :)

wielkie podziekowania za taki spis napewno nie jednym sie pomoże itd.. :)

pauliszka
18-08-2009, 10:37
Wspaniały pomysł :)
Czegos takiego mi brakowało :)

Bet :)
14-09-2009, 14:05
...bardzo fajny pomysł ...harmonogram prac.... pozwoliłam sobie go wydrukować... nasz mały niezbędnik... na pewno będzie naszym drogowskazem na najbliższe miesiące...:wink:
dziękujemy... :D

olgusieniunieczka
25-09-2009, 15:25
Wow,
mistrzostwo swiata dla tego kto wymyslil harmonogram, nobel dla tego kto przeniosl go do excela!!!
Tego wlasnie szukalam, budujemy w tym roku za gotowke i tabela w excelu pozwala nam kontrolowac wydatki, kurcze mysle ze kazdy kto buduje dom powinien prowadzic taka buchalterie, a ta tabelka...brak mi slow.

AGP
06-11-2009, 09:25
być chociaz w połowie tej listy... bezcenne :wink:

mamik
30-11-2009, 21:51
super, właśnie tego szukałam
i znalazłam :D

Sylwia_LBN
04-01-2010, 12:14
być chociaz w połowie tej listy... bezcenne :wink:

Zgadzam się! :) Przy okazji - również dziękuję za harmonogram - zwłaszcza, że my dopiero na początku tej dłuuuuugiej drogi :)

Appi
08-02-2010, 20:35
CZy ktoś ma dostęp do tego harmonogramu w excelu?? Mi nie działają żadne linki. Jak ktoś posiada to poproszę na maila: [email protected]
Dzięki

Sylwia_LBN
09-02-2010, 01:03
CZy ktoś ma dostęp do tego harmonogramu w excelu?? Mi nie działają żadne linki. Jak ktoś posiada to poproszę na maila: [email protected]
Dzięki
Appi - wysłałam Ci to co miałam na maila.

tom_28
03-03-2010, 17:45
Bardzo proszę o harmonogram w excelu. Jeżeli ktoś dysponuje takowym, to proszę o przesłanie na maila [email protected].
Z góry serdeczne dzięki.
Pozdrawiam :)

mdab
22-03-2010, 11:37
...tylko jedna mala uwaga, nikt mnie nie przekona do takiej kolejnosci (wiadomo czym moze grozic polozenie plyt g-k przed tynkowanie i wylewkami, nawet jak ktos dale wodoodporne to szkoda ryzykowac):



montaż profili i ułozenie płyt g-k poddasza
.....
tynkowanie ścian wewnętrznych + osadzenie puszek elektrycznych


Wedlug mnie to tynkowanie przed plytami:
tynkowanie ścian wewnętrznych + osadzenie puszek elektrycznych
montaż profili i ułozenie płyt g-k poddasza

To taka mala uwaga, poza tym kawal dobrej roboty.

bartekgr
29-03-2010, 21:20
Dla zainteresowanych tematem polecam też:
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=4141764

Sumi
10-04-2010, 12:37
i my dziękujemy

markoos
13-04-2010, 00:22
Ja mam pytanko co do zgłoszenia budowy.
Wreszcie otrzymałem pozwolenie na budowe :D i wiem że teraz musi sie uprawomocnic przez 2 tygodnie., a później muszę na 7 dni przed rozpoczęciem pracy zgłosić to.
Pytanie... czy mogę zgłosić to jeśli pozwolenie się nie uprawomocniło ? czyli np tydzień przed uprawomocnieniem żeby od razu po 2 tygodniach ostro zacząc budowę? :)

slawsie
13-04-2010, 11:11
Niestety,

Właśnie zgłaszałem rozpoczęcie budowy. Wymaganym załącznikiem jest kopia PRAWOMOCNEGO pozwolenia na budowę.
Na uprawomocnienie czekałem 6 tygodni. Tyle trwało wysłanie zawiadomień, oczekiwanie na zwroty potwierdzeń z poczty i dopiero po 2 tygodniach od zwrocie z poczty OSTATNIEGO potwierdzenia dostarczenia mogłem zgłosić się po pieczątkę.

karollo32
22-04-2010, 18:58
Też się przyłączam do podziękowań - dobrze skorzystać z czyjegoś doświadczenia, a jeszcze lepiej, że jest tu tyle osób, które chcą się nim dzielić. Mam nadzieję, że kiedyś ja też będę tak zorientowany w temacie i będę mógł komuś pomóc. Ale póki co dopiero wybór działki przede mną (tak na marginesie, ta lista jest trochę przytłaczająca ;) )

Bhm
22-07-2010, 08:39
Witam ja także dziękuje, zielona jestem z mężem jak ta trawka na wiosnę, a tak już przynajmniej wiem co i jak w którym kierunku. Mężowi nie pokaże tej listy bo mi się przestraszy i wycofa :) działkę sprzeda i będzie pozamiatane .
Bhm

MWM
16-08-2010, 06:48
Słuchajcie, czy ktoś ma taki harmonogram zbudowany w Ms Project Managerze??
Będę bardzo wdzięczny za info, dzięki..

bartosz-w
16-08-2010, 11:24
Witam,

Bardzo proszę o przesłanie mi tego harmonogramu.

[email protected]

Pozdrawiam

Joanna&Mariusz
17-08-2010, 21:31
Bartt, super sprawa!
Zaraz wydrukuję, przyda się;)
DZIĘKI

niewid
24-08-2010, 22:14
Witam i odłączam się do podziękowań.

bartosz-w
26-08-2010, 22:07
Prześlijcie mi go proszę
[email protected]

MWM
29-08-2010, 22:48
Prześlijcie mi go proszę
[email protected]

Prześlijcie CO???

bartosz-w
30-08-2010, 09:12
Już dostałem dziękuję.

aczap
02-09-2010, 21:09
Witam,

Bardzo proszę o przesłanie mi tego harmonogramu w excelu.

[email protected]

Pozdrawiam i z góry dziękuję

anutka2
09-09-2010, 19:47
to i ja dziękuję;) już się drukuje;)

piotrek:)
17-09-2010, 18:35
Czy ktoś mógłby mi podesłać ten harmonogram w exelu
[email protected]

Z góry dziękuję:)

ewa&mariusz
26-09-2010, 21:07
Witamy wszystkich budujących Forumowiczów. Nasz pierwszy post.
Właśnie mamy zamiar rozpocząć budowę naszego domku, najpierw jednak czytamy dużo na forum.
Prośba o przesłanie na email harmonogramu


[email protected]

Pozdrawiamy Ewa i Mariusz

ewa&mariusz
28-09-2010, 20:03
Witam. Ktoś tu czasami zagląda. Bardzo PROSZĘ o ten harmonogram, albo na email lub na pw.
Pozdrawiam

Anna ML
28-10-2010, 19:44
Witam Wszystkich.
Właśnie zaczynam kompletować dokumenty potrzebne do PnB. Działkę już mamy, projekt wybrany, ale to właściwie było łatwe i przyjemne :) Od jakiegoś czasu "siedzę" na różnych forach i próbuję się trochę rozeznać...
Również proszę o przesłanie na maila tego harmonogramu w exelu.
[email protected]
Dziękuję i pozdrawiam.

sadzio
29-10-2010, 12:36
Witamy wszystkich Forumowiczów. To mój pierwszy post. Mam zamiar rozpocząć budowę naszego domku, najpierw jednak czytamy dużo na forum.
Prośba o przesłanie na email harmonogramu: [email protected]
Będę wdzięczny Pozdrawiam Jarek

tommiberry
05-12-2010, 20:30
Również proszę o przesłanie na maila tego harmonogramu w exelu.
[email protected]

_sESe_
08-12-2010, 15:47
Bartt super sprawa z tym harmonogramem naprawdę pomocna!! :wave:

Uświadomiła mi kilka rzeczy oczywistych a jednak przeoczonych :)

Bardzo proszę o przesłanie na email excelowej wersji.
sese.designed(at)gmail.com

((at) jest zastapieniem "małpy" w adresie email [przeciwdziała spamowym robotom}, tak więc kiedy ktoś miłościwy będzie wysyłał mi ten harmonogram, to proszę wstawić zamiast (at) malpę :)
To tak jak by ktoś był niewiedzący w tej kwestii, wiedzących przepraszam za oczywistość :)


Z góry dziękuję i pozdrawiam pomyslodawcę i forumowiczów

sese

smigloxxx
06-01-2011, 13:42
Ściany działowe parteru muruje się po roz szalowaniu stropu:P

-Jurand-
07-01-2011, 16:07
Witam czy ktoś z przemiłych forumowiczów może przesłać mi harmonogram prac w Exelu? Bo nie mogę pobrać.
Z góry dziękuję

Zapomniałem dać maila :D [email protected]

kucober
09-01-2011, 10:05
Witam

Ja także dołączę się do prośby o przesłanie harmonogramu. Mój adres e-mail: [email protected]
Przejrzałem ten temat kilka stron do tyłu. Czy ktoś próbował wrzucać harmonogram na hotfile lub rapidshare?

Pozdrawiam

aksamitka
09-01-2011, 12:40
i ja się dołączam z prośbą o harmonogram

[email protected]

dziękuje :)

leniin
09-01-2011, 23:21
Proszę o przesłanie na maila tego harmonogramu w exelu.
[email protected]

sero0
10-01-2011, 16:26
I ja bardzo poproszę o ten harmonogram
[email protected]

ewa&mariusz
11-01-2011, 21:08
Witam. To ja się przypomnę, a możę i mi ktoś go wyśle
[email protected]
Pozdrawiam

-Jurand-
12-01-2011, 19:26
Nie macie się co łudzić, ci co dostali juz nie odeślą. Chytrusy

grysza2
16-01-2011, 18:55
Witam, również poproszęo o przeslanie harmonogramu w excelu.

[email protected]

Serdecznie pozdrawiam
Grzesiekm

Balzak311
04-02-2011, 23:14
Witam, również poproszę o przeslanie harmonogramu w excelu.

[email protected]

izabelalalka
20-02-2011, 02:45
Witam.

Ja również ostro szykuję się do budowy wymarzonego domku i proszę o harmonogram w Excelu :yes:

[email protected]

Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam...Iza


W-49.12 z wykuszem i garażem dwustanowiskowym

marcolin
27-02-2011, 20:28
Witam,

I ja bardzo poproszę o ten harmonogram
[email protected]

Z góry dziękuję.

izabelalalka
27-02-2011, 21:30
Niestety chyba prośby o harmonogram zostają bez odzewu :(

Gdyby jednak to podaje ponownie e-mail

[email protected]

Pozdrawiam

W-49.12 z wykuszem i garażem dwustanowiskowym

sylwerson
01-03-2011, 08:20
pamietajcie tylko, że dla każdej technologii harmonogram powinien być zmodyfikowany !!!
jak zrobiłam na bazie zestawienia Bratta harmonogram mojemu majstrowi, to wyśmiał ciut kilka punktów a kilka dopisał :)

IvanS
05-04-2011, 09:38
Witam,
To i ja się podłączę. Dziękuję za materiał.
Jeśli to możliwe proszę o przesłanie na maila tego harmonogramu w exelu.
si.750923 ( at ) gmail com

z góry dziękuję i pozdrawiam

gregMP
06-04-2011, 15:51
Witam. Proszę o przesłanie na maila harmonogramu w exelu.
Dziękuję i pozdrawiam.

[email protected]

izabelalalka
06-04-2011, 19:14
gregMP Niestety nikt się nie kwapi, żeby podesłać ten harmonogram. Ja też prosiłam jakiś czas temu i zero odzewu. Gdybyś miał więcej szczęścia ode mnie to proszę podeślij mi.

[email protected]

adk
09-04-2011, 17:09
Witam.

W trakcie prac przygotowawczych do budowy (większośc materiałów już mamy kupionych i leżą na składach czekając tylko aż prawdziwa wiosna się zacznie) kosztorys w postaci pliku Excella rozbudował się. Teraz jest jeszcze więcej arkuszy dla poszczególnych etapów. Jest znacznie więcej wzajemnych zależności między polami i arkuszami - sporo liczy się samo.

Przypominam, że wszystko to powstało na bazie Harmonogramu Bart'a ale teraz znacznie już się zmieniło. Kto chciałby wykorzystać to tutaj jest najnowsza wersja Harmonogramu (http://www.toruande.org.pl/fotos/budowa/kosztorys_budowy.xls) do ściągnięcia.

Ponieważ jest sporo zależności między polami to jeśli ktoś miałby jakieś problemy z rozgryzieniem co i jak to śmiało proszę o pytania na email a postaram się pomóc.

Wystarczyło poszukać na początku wątku. To chyba ten plik. Przed chwilą ściągałam.

A to "oryginał" Bart'a:
HARMONOGRAM PRAC

DOKUMENTACJA I UZGODNIENIA
wybór działki
sprawdzenie księgi wieczystej, ...
geodeta
badanie geotechniczne gruntu
złożenie wniosku o WZ
warunki zabudowy
umowa z gazownią
umowa z energetyką
umowa z MPWiK
zakup działki
warunki przyłączy od dostawców mediów
projekt budowlany
pozwolenie budowlane
wybór kierownika budowy
wybór ekipy budowlanej

STAN ZEROWY
zgłoszenie rozpoczęcia robót
usunięcie humusu
utwardzenie drogi
wytyczenie budynku
ustawienie sławojki
wykonanie wykopu pod ławy i stopy fundamentowe
wykonanie wykopu pod ogrodzenie
rozprowadzenie i przepusty dla kanalizacji, przłącza wody, przyłacza prądu (dom + garaż) i gazu
przepust dla doprowadzenia powietrza do kominka
przepust dla czerpni powietrza
przepusty dla okurzacza centralnego
stabilizowanie cementem i utwardzenie podłoża pod ławami
wylanie chudziaka pod ławy i stopy
izolacja pozioma na chudziaku
szalowanie ław, stóp i ganku
szalowanie ogrodzenia
wykonanie zbrojenia ław, stóp i ganku + bednarka i uziomy
zalanie ław + stóp + ganku + ogrodzenia + sprawdzenie poziomów
izolacja pozioma na ławach
szalowanie ścian fundamentowych + niezbedne przepusty
zbrojenie ścian fundamentowych
zalanie ścian fundamentowych + ogrodzenia + sprawdzenie poziomów
usunięcie szalunków
izolacja pozioma na ścianach fundamentowych
izolacja pionowa ścian fundamentowych
ocieplenie ścian fundamentowych
usypanie i zagęszczanie piachu na podłogę na gruncie
rozprowadzenie czerpni powietrza, czerpni kominka, odkurzacza centralnego i innych instalacji
wykonanie chudziaka podłogi na gruncie + zbrojenie + dylatacje
izolacja podłogi na gruncie
połączenie izolacji poziomej podłogi i ścian fundamentowych + zakład na naprężenia
drenaż odwodnieniowy (opcja)
zasypanie fundamentów z zewnątrz + obsypanie ścian fundamentowych
zamontowanie ogrodzenia i tymczasowej bramy

STAN SUROWY OTWARTY
murowanie pierwszej warstwy ścian nośnych + sprawdzenie poziomów
murowanie ścian nośnych i nadproży parteru
murowanie ścian działowych parteru
murowanie komina
zbrojenie, szalowanie schodów wewnetrznych
wykonannie zbrojenia wieńca W1, trzpieni TZ, słupa S1, podciągów P1,2,3, belek stropowych,*
belek ukrytych BU1,2, balkonu i fragmentów monolitycznych stropu
stęplowanie i ułożenie belek stropowych
deklowanie i ułożenie pierwszej warstwy pustaków stropowych
szalowanie wieńca W1, belek ukrytych BU1,2 i trzpieni TZ, balkonu, fragmentów monolitycznych stropu*
oraz mocowanie murłat garażu
zalanie słupa S1, podciągów, stropu, balkonu, wieńca W1, trzpieni TZ, schodów
usunięcie szalunków
murowanie pierwszej warstwy ścian poddasza + sprawdzenie poziomów
murowanie ścian nośnych i nadproży poddasza
murowanie i wykończenie komina
wykonanie zbrojenia wieńca W2, kotew murłat i płatwi Pl1,2, płatwi kalenicowej
szalowanie wieńca W2
zalanie wieńca W2
rozszalowanie wieńca W2
izolacja pozioma wieńca W2 i W1 garażu pod murłaty
impregnacja więźby
podłożenie styropianu pod stelaż zadaszenia ganku
wykonanie więźby
położenie wiatroizolacji domu i garażu
łaty + kontrłaty
położenie dachówki + kominki kanalizy + uchwyt antenowy + ławy kominiarskie
instalacja odgromowa dachu
montaż rynien poziomych
zabicie okien i drzwi

STAN SUROWY ZAMKNIĘTY
osadzenie drzwi zewnętrznych, okien i bramy garażowej
osadzenie okien dachowych
ocieplenie poddasza

INSTALACJE + WYKOŃCZENIE WNĘTRZ
paroizolacja
montaż profili i ułozenie płyt g-k poddasza + wyjście na stryszek + otwory na anemostaty
montaż płyt osb stryszku
rozprowadzenie kanalizacji
wykonanie szamba
przyłącze wody
rozprowadzenie instalacji zwu + cwu
rozprowadzenie instalacji elektrycznej, rozdzielnicy, instalacjie alarmowej TV, telefonicznej, sieci komp.
instalacja skrzynek rozdzielaczy
rozprowadzenie instalacji rekuperatora + anemostaty
rozprowadzenie rur odkurzacza centralnego
tynkowanie ścian wewnętrznych + osadzenie puszek elektrycznych
przyłącze energetyczne
ocieplenie i izolacja podłogi na gruncie
rozprowadzenie ogrzewania podłogowego i podłączenia grzejników
przyłacze gazu + montaż zbiornika
montaż pieca i zasobnika - uzbrojenie kotłowni
wykonanie dylatacji wylewki
wylewka z plastyfikatorem + zbrojenie
montaż balustrady antresoli, balkonu i schodów
montaż kominka
zamontowanie rekuperatora
malowanie ścian
montaż grzejników
ułożenie kafli, biały montaż
ułożenie podłogi pływającej poddasza, okładziny schodów, paneli/parkietu
montaż gniazdek elektrycznych
montaż oświetlenia
uzbrojenie instalacji alarmowej
osadzenie drzwi wewnętrznych
montaż listew przypodłogowych
osadzenie parapetów wewnętrznych i zewnętrznych
montaż szaf garderoby
montaż mebli kuchennych + AGD
montaż karniszy

WYKOŃCZENIE ZEWNĘTRZNE
ocieplenie budynku + czerpnia powietrza
tynki zewnętrzne
montaż i malowanie podbitki
montaż rynien spustowych
montaż okiennic
montaż płyt osb poddasza garażu
montaż odkurzacza centralnego

ZAGOSPODAROWANIE TERENU
generalne sprzątanie
wjazd na działkę, podjazd i chodnik
wykonanie tarasu
budowa śmietnika
położenie kafli na ganku
markiza
ścieżki ogrodowe
oświetlenie zewnętrzne
instalacja nawadniająca ogrodu
zagospodarowanie ogrodu

PRZEPROWADZKA :-)

Wystarczy zaznaczyć tekst i wkleić do excela.
Polecam przeczytać wątek, bo tu są różne modyfikacje.

izabelalalka
09-04-2011, 22:38
adk dzięki za wskazówkę.

Czytałam cały wątek od początku i wcześniej wersja exelu nie chodziła, teraz faktycznie jest już OK :-)

dziennikBudowy
23-10-2011, 14:26
Zamierzam zacząć budowę na wiosnę 2013. Pytanie czy do tego czasu mogę już coś zrobić z poniższej listy? Czy nie ma jakiś ograniczeń czasowych co do ważności dokumentów?
wypis i wyrys z planu zagospodarowania
warunki zabudowy
projekt budowlany
badanie geotechniczne gruntu
umowa z energetyką - prąd na budowie będę miał z sąsiedniego domu, więc pytanie czy jest mi to już potrzebne/konieczne (czy coś się płaci jak nie zrobię od razu przyłącza)
umowa z MPWiK - z wodą mam podobnie jak z prądem - płaci się tylko za wykorzystaną czy jest jakiś ryczałt?
sprawdzenie księgi wieczystej - działka będzie przepisana z rodziców, więc to chyba mnie nie dotyczy
pozwolenie budowlane - ile jest ważne?

stiffler
08-11-2011, 21:50
Pozwolenie jest ważne trzy lata
Warunki zabudowy - jeśli nie ma planu miejscowego warto wystąpić o lokalne warunki zabudowy - trwa to dość długo - u mnie 7 m-cy. Ważne do momentu ustalenia planu miejscowego.
Projekt dopiero po prawomocnych warunkach zabudowy.
Księga wieczysta - potrzebna do kredytu. Do pozwolenia wystarczy oświadczenie o prawie do dysponowania nieruchomością.
Do projektu potrzebna jest mapa do celów projektowych - warto zaopatrzyć się w archiwalną na początek bo aktualna jest ważna dośc krótko - chyba 4 m-ce.

Andrzej.K
08-12-2011, 18:41
Mam pytanko do tych co mają GWC i brali kredycik w banku jeżeli bedę robił go własnymi srodkami tymi ręcami to jak to wpisac do kosztorysu gdy pytałem podwykonawców to wołali 15 do 25 tyś zł za wszystko. Osobiście wolę to zrobic z zwykłych kanalizacyjnych . I pytanko ile to jest warte czy wpisac koszta jako wkład własny tyle ile za to wołają czy tyle ile faktycznie wydam?

szaryb
13-01-2012, 11:14
proponuję rozwinąć dział 'DOKUMENTACJA".

To co jest , jest _SZCZĄTKOWE_!. Ja mam dodatkowo podział (działka (RII) rodziców /2).
Na WZ czekałem 6 miesięcy (miało być 4) (- WZ z wnioskiem o wydzielenie działki).
Podział trwa już chyba z 5 miesiecy (geodeta w dodatku opowiada mi bajki bez przerwy :( ).
Najpierw geodeta musi przygotować projekt podziału działki i zanosimy do gminy (+CZAS 1 miesiąc, a mnie przysłali po 1,5 miesiaca z datą na decyzji mieszczącą się w miesiącu ... :mad:).
geodeta wyznacza działkę (wbija słupki) + zawiadamia sąsiadów o dacie wyznaczania (pojawiają się sąsiedzi i podpisują papier, że się zgadzają z granicami).
Tutaj nie wiem dokładnie co się działo - geodeta coś działał, potem..
HA, znowu produkujemy papiery - teraz już _właściwy_ wniosek (bo tamten był wstępny) o podział działki i .. znowu karuzela.
Złożenie do starostwa o już właściwy podział działki (+CZAS 1 miesiac na wydanie decyzji) - geodeta złożył, gmina przysyła zawiadomoenie o pozytywnym podziale, 2 tygodnie :) uprawomocnienia, można odebrać decyzję i z mapami podziału (geodeta) do notariusza.

Decyzje z elektrowni, wody .. trzeba mieć własność działki (+CZAS! wydania decyzji)
Gegodeta robi Mapę do Celów Projektowych (CZAS!)
Architekt na tej mapie musi dokonać adaptacji projektu (CZAS!), trezba mu także dostarczyć warunki przyłączy (z eketrowi i, gazowni,wody).

teraz uzgodnienia, adaptacje projektu domu (jeśli zmiany), wjazd, wniosek PnB, .... cała masa papierów i urzędowych terminów na dezycje :o

Decyzję o budowie podjąłem wiosną 2010r. (jeszcze nie wiedziałem - z podziałem/czy bez) - trochę wody upłyneło zanim samodzielnie(!) ustaliłem co i jak najlepiej będzie.
Latem 2011 miałem WZ i miał działać geodeta, jest Styczeń 2012 - nie mam podziału - czyli aktu właności działki, chciałem budować wiosna/lato - nie wiem czy się uda na jesień.
[edit] Początek marca'12. Od kilku dni mam akt notarialny na działkę! (KW - termin do 3 miesięcy) Czas WZ+podziału ok. 16-18 miesięcy, wyżyłem się trochę na geodecie ale tak znowu bardzo nie zawinił.
No to teraz pewnie roczek załatwiania PNB :(

wujeq
21-02-2013, 10:27
witam harmonogram nie działa niestety server not found mże ktoś pomóc

dzieki

[email protected]

guzus
05-05-2013, 00:35
nie będę oryginalny i też proszę o harmonogram prac w Excel'u :)

[email protected]

wnuczek99
18-09-2013, 11:05
ja też poproszę...

[email protected]

jk48
13-11-2013, 21:58
Witam,bardzo proszę o wersję w excelu.Z góry dzięki..

venus_genetrix
23-01-2014, 23:43
Witam,
czy jest szansa, że ktoś ma "aktywną wersję" harmonogramu w excelu? Jeśli tak, również proszę przesłać na maila:
[email protected]

radk
24-01-2014, 14:30
ja też poproszę jak ktoś ma ten harmonogram
[email protected]

Andrzej.K
25-01-2014, 16:54
ja też poproszę jak ktoś ma ten harmonogram
[email protected]


Tutaj jest do pobrania
http://mojpasywny.wix.com/passivhause#!dodatki/c205y

futrzak
25-03-2014, 19:28
Jak wszyscy to i babcia prosi o harmonogram w xls lub project.
Proszę przesłać na [email protected]

Na stan dzisiejszy znalazłem fajny pliczek z harmonogramem i nie tylko.
http://grabowscy.org.pl/pliki/dom.xlsx

Jak odblokować xls?
http://www.youtube.com/watch?v=LxqeFEYMwLQ

rzabal
24-06-2014, 20:21
I sączenie drina leżąc na skąpanym w słońcu trawniku :D

boncalski
01-11-2015, 16:07
Witam, również poproszę o przeslanie harmonogramu w excelu.

[email protected]

witam,

także proszę o harmonogram w excelu - > [email protected]

qosek
01-11-2015, 17:05
niestety, ale wiekszosc linkow z tego posta juz wygasla
mozna prosic od podeslanie harmonogramu ?
[email protected]

Dzięki

leniin
05-11-2015, 13:10
Witam

Również proszę o przesłanie na adres [email protected]

tuhajbej
08-12-2015, 15:32
Bardzo proszę o przesłanie harmonogramu na adres [email protected]. Z góry dziękuję.

lekarz34
26-12-2015, 15:17
Dzień dobry. Proszę o przesłanianie harmonogramu - [email protected]

Dziękuję :-)

Marcin_G
23-02-2016, 16:59
Dzień dobry. Proszę o przesłanianie harmonogramu - [email protected]

Dziękuję

toledo
07-04-2016, 12:56
Witam. Jak można to też proszę o podesłanie harmonogramu - [email protected]

Z góry dziękuje.

pablo0187
04-07-2016, 22:09
Witam,

Ja również przyłączam się do prośby o przesłanie harmonogramu w Excelu na adres [email protected]

Z góry dziękuję i pozdrawiam.