PDA

Zobacz pełną wersję : SCIANY GK - Jaka grubość wełny w profilu 100mm



scaut.00
21-08-2008, 13:51
Witam,
Zakupilem profil poziomy szer 100mm. Na to pojdzie po jednej plycie z obu stron. Bylem przekonany, ze w srodek scianki dam welne gr 100mm a tymczasem moj wykonawca mowi zeby kupic 80mm, bo wtedy mam gwarancje, ze sie plyta nie wypaczy i wszystko bedzie proste. A ja kdam 100mm, to bedzie w srodku ciasno i przy dokladaniu drugiej plyty, welna moze mi lekko powypychac plyte.
A jak to wyglada z punktu widzenia akustyki??
czy te 2cm roznicy duzo mi zmniejszy komfort akustyczny???

powiedzcie jak najlepiej zrobic - zeby bylo wszystko prosto, i cicho.

p.s. podwojnego plytowania nie chce - pytanie dotyczy - jaka gr welny do gr profila 100mm

Marcin1978
21-08-2008, 14:15
U mnie zrobione scianki na profilach 75 i do tego wełana 75. Nic sie nie wypycha. Profile pionowe co 60cm. Moze jak by zrobila sie jakas ekstremalna wilgotnosc w mieszkaniu to plyta G-K wy sie wygieła. Jak na razie wszystko jest prosto.

zbigmor
21-08-2008, 14:39
Witam,
Zakupilem profil poziomy szer 100mm. Na to pojdzie po jednej plycie z obu stron. Bylem przekonany, ze w srodek scianki dam welne gr 100mm a tymczasem moj wykonawca mowi zeby kupic 80mm, bo wtedy mam gwarancje, ze sie plyta nie wypaczy i wszystko bedzie proste. A ja kdam 100mm, to bedzie w srodku ciasno i przy dokladaniu drugiej plyty, welna moze mi lekko powypychac plyte.
A jak to wyglada z punktu widzenia akustyki??
czy te 2cm roznicy duzo mi zmniejszy komfort akustyczny???

powiedzcie jak najlepiej zrobic - zeby bylo wszystko prosto, i cicho.

p.s. podwojnego plytowania nie chce - pytanie dotyczy - jaka gr welny do gr profila 100mm

Do profila 100mm wełna 100mm. Jeśłi coś by się wypaczyło tzn, że coś zostało źle zrobione lub w tym miejscu nie powinno być wcale ścianki z g-k (np. wilgotność). Może przy ściance 10m wysokiej bym się zastanowił ponownie.