PDA

Zobacz pełną wersję : Atest szamba



zaba&hubo
21-08-2008, 14:25
Witam. Mam pytanie do forumowiczów. Jesli nie wezme faktury za zakup szamba (pewnie nie da mi tez atestu) to czy bedzie jakis problem przy odbiorze domy? A moze wiecie jak przedstawia sie aktualna sytuacja z producentami szamb, tzn. jakość do ceny? Ktora firma "przoduje"??

mikolayi
21-08-2008, 15:13
atest jest potwierdzeniem dopuszczenia do obrotu. Muszą dać. Jak nie chcą to takiego szamba nie kupuj

bmiara
21-08-2008, 15:31
Pytanie pozostaje: Czy ten papier jest potrzebny? Mam fajny zbiornik z żywicy epoksydowej, z włazem itp idelanie nadaje się na szambo, czy mogę go użyć, czy też potrzebne są atesty itp utrudniacze?

mikolayi
21-08-2008, 15:33
jest potrzebny kropka

pablitoo
21-08-2008, 17:10
jest potrzebny kropka

Nie jest potrzebny - kropka .

Atest nie jest wcale potrzebny - do odbioru domu w PINB wystarczy wpis do dziennika budowy o montażu szamba o określonej pojemności i oświadczenie kierbuda o szczelności zbiornika wraz z podaniem jego pojemności.
I nic poza tym .

Robiłem odbiór domu w PINB pół roku temu i dowiadywałem się osobiście w nadzorze o wszystkie kwestie związane z szambem - no chyba że teraz coś się zmieniło ...

mikolayi
21-08-2008, 20:00
jest potrzebny kropka

Nie jest potrzebny - kropka .

Atest nie jest wcale potrzebny - do odbioru domu w PINB wystarczy wpis do dziennika budowy o montażu szamba o określonej pojemności i oświadczenie kierbuda o szczelności zbiornika wraz z podaniem jego pojemności.
I nic poza tym .

Robiłem odbiór domu w PINB pół roku temu i dowiadywałem się osobiście w nadzorze o wszystkie kwestie związane z szambem - no chyba że teraz coś się zmieniło ...

nie uściśliłem - dla kupnego zbiornika - jest potrzebny - dopuszczony do użytkowania, co do odbioru - to oczywiście masz rację - albo pokazujemy atest, albo wpis kierownika w dzienniku, przy czym nadzór ma prawo zażądać atestu jeśli zamontowany zbiornik jest prefabrykowany - co jeśli atestu nie będzie, nie wiem
Mój lapidarny post dotyczył wyłącznie kupna szamba i dziękuję zatem za sprostowanie i uzupełnienie :)

Trociu
22-08-2008, 14:06
Hmmm. Ja też miałem szambo kupowane i:
- nie brałem faktury a atest dostałem
- kierownik wpisał montaż szamba i o żadne atesty się nie pytał.

Z drugiej strony, w dzienniku możesz tak wpisać "pojawienie się" szamba, że nie będzie wiadomo do końca, czy było murowane czy kupowane. A nie sądzę, aby jakiś urzędnik chciał się zagłębiać do środka i sprawdzać. Zawsze też możesz powiedzieć, że sam wykonałeś odlew na miejscu