PDA

Zobacz pełną wersję : rów melioracyjny- jak sie przed nim bronic?



monte83
21-08-2008, 18:58
witam
mam dzialke rekreacyjna, ogolnie jest mocno zapuszczona bo place podatki i na tym sie konczy mojej uzytkowanie.
ostatnio odebralem pismo od wojta gminy, w ktorym przesyla mi plan przewidywanej trasy rowu melioracyjnego - pewnie dlatego, ze zalewa inne dzialki. i co ja widze?
row idzie po mojej dzialce - a ta dzialeczka to raptem 400 m kw., a obok jest naprawde duza dzialka sasiadow, fakt, ze zabudowana, ale naprawde duzo.
tak sobie mysle, ze ta moja dzialka jest i tak waska, a jak dojdzie taki row to ze 2 metry jeszcze strace :(.
co robic? bo poki co dolaczonego do listu formularza "ZGODA" nie zamierzam odsylac.
moje wnioskowac np o zamiane mojej dzialki z jakas inna, o ile jest w zasobie gminy? bo niedaleko mam inna dzialka, totalnie przy linii brzegowej do jeziora i moze gdzie obok tamtej by sie udalo?

jakies rady jak wyzbyc sie rowu?
i jeszcze jedno - jakie bede mial obowiazki lub profity jesli taki row stanie na mojej dzialce?
dziekuje i pozdr.

groomek
22-08-2008, 09:14
profitów żadnych
gdybyś miał dużą działkę to staw mógłbyś wykopać
a tak to tylko będzie ci śmierdziało od gnijącej roślinności
Nie odsyłaj zgody
odeślij pismo w którym się nie zgadzasz i napisz wprost dlaczego
poproś o pisemną odpowiedź

walcz

monte83
22-08-2008, 09:20
a co dalej?
czy moze jednak lepiej nie odsylac?
gdzie szukac warunkow formalnych dla powstania rowu?

ms.
22-08-2008, 09:25
rów melioracyjny (tak jest w moim przypadku) niesie ograniczenia:
- pomimo, że przebiega dokładnie w granicy działki, ogrodzenie mogę postawić w odl. 5 metrów od środka rowu
- w warunkach zabudowy mam zapis, że mogę się budować miminum 15 m od rowu
- rowem zarządzają Spółki Wodne, czyli rów jest mój, ale woda w rowie to już nie.

Jeśli na terenie Twojej gminy nie działają Spółki Wodne, to obowiązek utrzymania spada na właściciela terenu. Czy gmina poinformowała Cię o takich szczegółach?

marta

ms.
22-08-2008, 09:28
Prawo wodne (Dz.U. 115; poz. 1229 z póżn. zm.)

monte83
22-08-2008, 13:33
dzieki za wszystko.

a co do informacji - wogole nic, tylko to, ze wytyczona trasa jest najkorzystniejsza, nawet nie wiem, wg jakich kryteriow :(
ide czytac prawo wodne, bo interesuje mnie postepowanie w zakresie tworzenia takich rowow

pozdr.
jacek