PDA

Zobacz pełną wersję : Podział działki rolnej



nastka79
22-08-2008, 09:04
Coś ostatnio słyszałam, że drugi z kolei właściciel wydzielonej działki rolnej o powierzchni 30 ar może już dzielić ją dowolnie wg uznania na mniejsze i budować na nich domy. Czy to prawda? Gdzie to sprawdzić?

nnm
29-08-2008, 15:52
i jak to ma funkcjonowac ???

oskar0259
29-08-2008, 17:32
Nie słyszałem, ale jestem zainteresowany :lol: :lol: :lol:

oskar0259
29-08-2008, 17:37
Bez "kolaboracji" wójta to się nie uda...
Jeśli nie wyda on WZ w którym dopuszcza podział na działki np. 1000 m kw. to nie będzie podziału. Bo on sam nie będzie miał podstaw, aby podział zatwierdzić...

nnm
29-08-2008, 18:19
slyszalem cos takiego ale z 3 reki,

ze jesli sie sklada o WZ, powinno sie w takim przypadku z tych 3000 m/2 od razu wspomniec ze chce sie wybudowac na wskazanych 1000 m/2 i odpowienio ta wielkosc odrolnic !
czy takie podejscie do sprawy ma prawo pozytywnego bytu, tego nie wiem.

oskar0259
29-08-2008, 18:41
Przetestuj. Wójt niczego nie musi. Na tym polega uznanie administracyjne.
Dobrze, żeby wynikało ono z polityki przestrzennej gminy (czyli ogólnego wskazania: " tu, w tym miejscu będziemy lokalizować nowe domy, tu będzie rozwijała się miejscowość, tu będziemy budować infrastrukturę, a więc działki mogą być mniejsze") a nie z widzimisię indywidualnie kształtowanego.

P.S. We wczorajszej "Rzeczpospolitej" było o wyroku NSA w sprawie jednej z podwarszawskich gmin (oj dużo forumowiczów tam buduje, dużo). Rada gminy, przypuszczam, że na wniosek dewelopera, dokonała uchwałą sprostowania "błędu pisarskiego"... podwyższając wysokość ogrodzenia zapisaną w MPZP. To się nazywa "frontem do klienta" :lol:
Sędziowie oczywiście to obśmieli, nakazując przeprowadzenie procedury zmiany planu. Ale gdyby to zależało od gminy, to zapewne nieba by inwestorom przychyliła (i tak walczyła jak lew, odwołując się do kolejnych instancji).