PDA

Zobacz pełną wersję : Fundament ogrodzenia - czy to głupi pomysł ?



jacekot
22-08-2008, 09:41
Własnie wylewam fundament pod ogrodzenie .
Wykopałem poprzednia/stare słupki ( okrągłe) i zastanawiam się czy mogę je wrzucić do szalunku aby stanowiły swego rodzaju dodatkowe zbrojenie ?
Czy to jest dobry pomysł , czy lepiej o tym zapomnieć a słupki zawiesć na skup złomu . To są takie zwykłe okrągłe słupki , puste w srodku .

No więc zalewać je czy nie ?

Aedifico
22-08-2008, 09:49
Nie dobry pomysł.

jacekot
22-08-2008, 10:01
Nie dobry pomysł.

a dlaczego ?
Własnie to jest to że nie mogę znależć nic przeciwko . Za grube ? Puste w srodku ? Będzie się utleniać ? Nie będzie spełniać roli zbrojenia bo ... ?

Aedifico
22-08-2008, 10:05
Nie dobry pomysł.

a dlaczego ?
Własnie to jest to że nie mogę znależć nic przeciwko . Za grube ? Puste w srodku ? Będzie się utleniać ? Nie będzie spełniać roli zbrojenia bo ... ?

Jest zapewne pomalowane co spowoduje,że nie będzie żadnego efektu.

Tak na marginesie.

Po co zbrojenie w ogrodzeniu? :o

Ja widze głównie wady...

pit79
22-08-2008, 11:16
a ja tam bym wrzucał, co ci zaszkodzi.

Aedifico
22-08-2008, 11:20
a ja tam bym wrzucał, co ci zaszkodzi.

Kiedyś zaszkodzi :)

jacekot
22-08-2008, 11:33
wrzucić mogę tylko czy to spełni swoją rolę i jak to pół biedy , byle nie zaszkodziło
Aedifico odradza twierdząc ze zaszkodzi , ale dlaczego ? jak mógłbyś rozwinać swoją myśl

Aedifico
22-08-2008, 11:40
Może trochę zbyt wybiegłem w przód ale kiedyś jak otulina straci swe właściwości ochronne to zardzewieje. Tylko pytanie czy wtedy będzie jeszcze stało to ogrodzenie.

Podsumowując - słupki absolutnie nic nie dadzą, specjalnie też nie zaszkodzą ale chyba lepiej opchnąć na złomie, chociaż na zgrzewę starczy ;)

3241mirek
22-08-2008, 11:57
w związku z tym że w betonie nie ma dostępu powietrza do stali to jak zardzewieją te słupki :o

Aedifico
22-08-2008, 12:01
w związku z tym że w betonie nie ma dostępu powietrza do stali to jak zardzewieją te słupki :o

:D

Nie ma powietrza :lol:

Polecam wpisać w google: "karbonizacja"

aru
22-08-2008, 12:05
cóż beton współpracuje ze stalą, ale nie w każdej postaci
tu będą chociażby różnice w rozszerzalności cieplnej, powinno popękać

Aedifico
22-08-2008, 12:07
cóż beton współpracuje ze stalą, ale nie w każdej postaci
tu będą chociażby różnice w rozszerzalności cieplnej, powinno popękać

Akurat stal i beton mają dość podobne współczynniki rozszerzalności jeśli mnie pamięć nie myli. Dlatego dobrze tworzą kompozyt jakim jest żelbet.

aru
22-08-2008, 12:14
a fakt, że rura z powietrzem :roll:

3241mirek
22-08-2008, 13:29
Proces karbonizacji jest paradoksalnie korzystny dla samego betonu, bowiem powstający z wodorotlenku wapnia przy współudziale dwutlenku węgla i wody węglan wapnia uszczelnia pory betonu. Niestety, karbonizacja dzięki zmianie środowiska z zasadowego na kwaśny powoduje też rozpoczęcie procesu korozji zbrojenia.


Więc moje stwierdzenie co do obecności powietrza jest jaknajbardziej trafna. Natomiast korozja metalu powstaje dzięki zmianie środowiska z zasadowego na kwaśny powoduje :)

Aedifico
22-08-2008, 13:31
Proces karbonizacji jest paradoksalnie korzystny dla samego betonu, bowiem powstający z wodorotlenku wapnia przy współudziale dwutlenku węgla i wody węglan wapnia uszczelnia pory betonu. Niestety, karbonizacja dzięki zmianie środowiska z zasadowego na kwaśny powoduje też rozpoczęcie procesu korozji zbrojenia.


Więc moje stwierdzenie co do obecności powietrza jest jaknajbardziej trafna. Natomiast korozja metalu powstaje dzięki zmianie środowiska z zasadowego na kwaśny powoduje :)

Bracie mój drogi beton nie jest na tyle szczelnym materiałem aby nie przepuszczał powietrza.

3241mirek
22-08-2008, 13:36
dobra masz rację ale zamin zacznie korodować to trzeba będzie zmieniać płot na nowy

Aedifico
22-08-2008, 13:40
dobra masz rację ale zamin zacznie korodować to trzeba będzie zmieniać płot na nowy
Tak i o tym wyżej też pisałem :)

revalidon
22-08-2008, 13:50
Tak na marginesie.

Po co zbrojenie w ogrodzeniu? :o

Ja widze głównie wady...

...starasz się jakieś tu pseudo-naukowe dywagacje prowadzić...karbonizacja, oxydacja, kalcyzacja... a pieprzysz głupoty... widziałes kiedyś funfdament ogrodzenia porozsadzany przez korzenie drzew...?? no to się rozejrzyj...

jesli ogrodzenie ma być na lata to zbrojenie 4x12 powinno być obowiązkowe... chytry, kto tego nie zrobi, starci...

Aedifico
22-08-2008, 13:56
Tak na marginesie.

Po co zbrojenie w ogrodzeniu? :o

Ja widze głównie wady...

...starasz się jakieś tu pseudo-naukowe dywagacje prowadzić...karbonizacja, oxydacja, kalcyzacja... a pieprzysz głupoty... widziałes kiedyś funfdament ogrodzenia porozsadzany przez korzenie drzew...?? no to się rozejrzyj...

jesli ogrodzenie ma być na lata to zbrojenie 4x12 powinno być obowiązkowe... chytry, kto tego nie zrobi, starci...

Cóż. Powiedzieć. Trudno nawet skomentować. Tak to jest ,że każdy Polak mógłby być gdyby tylko chciał:

- lekarzem
-Prezydentem
-Premierem
- generałem
-Monistrem SPraw Zagraniczych
-Prezesem PZU
-adowkatem
-sędzią
-inżynierem

Teraz szanowny , wykształocny kolega, nie pieprząc głupot wyjaśni mi łaskawie po co zbrojenie w fundamencie ogrodzenia i to jeszcze 4x#12.

Chyba,że do słupków ogrodzenia będzie zamocowana lina hamująca a pomiędzy będzie pas do trenowania lądowania dla samolotów morskich. Wtedy to a jakże.

Kolego. Tak na marginesie to zbrojenie w przypadku drzew może niewiele pomóc. Chyba jednak kolega ni słyszał nigdy o wygradzaniu takich miejsc.

Oczywiście każdy w Polsce ma drzewo przy swoim ogrodzeniu. Baobaba, zapewne.

BOHO
22-08-2008, 14:15
Tak na marginesie.

Po co zbrojenie w ogrodzeniu? :o

Ja widze głównie wady...

...starasz się jakieś tu pseudo-naukowe dywagacje prowadzić...karbonizacja, oxydacja, kalcyzacja... a pieprzysz głupoty... widziałes kiedyś funfdament ogrodzenia porozsadzany przez korzenie drzew...?? no to się rozejrzyj...

jesli ogrodzenie ma być na lata to zbrojenie 4x12 powinno być obowiązkowe... chytry, kto tego nie zrobi, starci...

Cóż. Powiedzieć. Trudno nawet skomentować. Tak to jest ,że każdy Polak mógłby być gdyby tylko chciał:

- lekarzem
-Prezydentem
-Premierem
- generałem
-Monistrem SPraw Zagraniczych
-Prezesem PZU
-adowkatem
-sędzią
-inżynierem

Teraz szanowny , wykształocny kolega, nie pieprząc głupot wyjaśni mi łaskawie po co zbrojenie w fundamencie ogrodzenia i to jeszcze 4x#12.



4x12 to faktycznie jakiś wstęp do budowy fortyfikacji......

Aedifico
22-08-2008, 14:20
Tak na marginesie.

Po co zbrojenie w ogrodzeniu? :o

Ja widze głównie wady...

...starasz się jakieś tu pseudo-naukowe dywagacje prowadzić...karbonizacja, oxydacja, kalcyzacja... a pieprzysz głupoty... widziałes kiedyś funfdament ogrodzenia porozsadzany przez korzenie drzew...?? no to się rozejrzyj...

jesli ogrodzenie ma być na lata to zbrojenie 4x12 powinno być obowiązkowe... chytry, kto tego nie zrobi, starci...

Cóż. Powiedzieć. Trudno nawet skomentować. Tak to jest ,że każdy Polak mógłby być gdyby tylko chciał:

- lekarzem
-Prezydentem
-Premierem
- generałem
-Monistrem SPraw Zagraniczych
-Prezesem PZU
-adowkatem
-sędzią
-inżynierem

Teraz szanowny , wykształocny kolega, nie pieprząc głupot wyjaśni mi łaskawie po co zbrojenie w fundamencie ogrodzenia i to jeszcze 4x#12.



4x12 to faktycznie jakiś wstęp do budowy fortyfikacji......

Cóż revalidon wie lepiej. Nie pieprzy głupot. Zbroi ogrodzenie jakby miał na tm stać osiadający dom.

Przywołuje przykład korzeni drzew. Przy czym nieistotne jest,że ww. korzenie uniosą cały ten cholerny fundament w górę.

Jak już miałbym "zbroić" to zbrojeniem rozproszonym. Korzenie wydzielił zaś grodzicami PVC na przykład.

revalidon
22-08-2008, 14:33
no cóż... lubie takich teoretyków, co twierdza, że korzenie podniosą 30 metrów zazbrojonego fundamentu... a jak nie ma zbrojenia to w wolnej chwiuli wkleje fotkę, jak ładnie wyglada wyniesiony fundament ogrodzenia...

buhahaha... grodzice pvc.... chłopie i ty masz uprawnienia kierbuda... śmiech na sali... na korzenie to daje się folię kubełkową... tyle tylko ze zabezpiecza ona tylko powierzchnie pionowe fundamentu... gorzej jak przy stosunkowo płytkim fundamencie jak w przypadku ogrodzenia korzenie wysadzają fundament od spodu....

jacekot
22-08-2008, 14:35
chmm nie sądziłem ze wywołam az taki mocny wątek ,

Aedifico
22-08-2008, 14:36
Wklejaj w wolnej chwili fotki.

Ja rozbierałem 1200 m ogrodzenia i jakoś te betonowe podmurówki dość ciężko przy użyciu koparki sie rozłupywało ale kolega wie lepiej bo jeden kurnik zbudował.

Ja kiedyś opatrywałem sobie rękę. Jestem lekarzem.

No ale na wieś to wiedza zanim dotrze...

Serdecznie pozdrawiam

Raz kolega już się zbłaźnił twierdząć ,że #16 nie produkują. Może niech kolega się nie wypowiada już bo nie wiadomo, śmiać się czy płakać.

Aedifico
22-08-2008, 14:40
chmm nie sądziłem ze wywołam az taki mocny wątek ,

Ech tam mocny.

Niestety na budowach obecnie to 80% ludzi polega jedynie na tym co widzieli a nie tym czego ich nauczono. Mam taki problem z majstrami ,że nie można ich zostawić bo zaraz coś narobią bo o tym nie słyszeli o tamtym też nie. Jak budowlaniec nie wie jak zazbroić balkon czy płyte to jest już żenada. Niestety tak często jest obecnie.

BOHO
22-08-2008, 15:03
no cóż... lubie takich teoretyków, co twierdza, że korzenie podniosą 30 metrów zazbrojonego fundamentu... a jak nie ma zbrojenia to w wolnej chwiuli wkleje fotkę, jak ładnie wyglada wyniesiony fundament ogrodzenia...

buhahaha... grodzice pvc.... chłopie i ty masz uprawnienia kierbuda... śmiech na sali... na korzenie to daje się folię kubełkową... tyle tylko ze zabezpiecza ona tylko powierzchnie pionowe fundamentu... gorzej jak przy stosunkowo płytkim fundamencie jak w przypadku ogrodzenia korzenie wysadzają fundament od spodu....

co wy wszyscy z tymi korzeniami drzew ? ? ?

autor wątku nawet nie wspomniał o korzeniach.....

piotrynski
22-08-2008, 19:10
..smiechu warte te pomysły,w fundamencie najwazniejszy jest dobry "procent",zeby w zimie mróz nie rozwalił i zeby sie nie kruszył. pozdro...

revalidon
23-08-2008, 09:29
a tak na marginesie....

...to najbardziej penetruje korzeń dębu...

Rezi
23-08-2008, 10:20
Własnie wylewam fundament pod ogrodzenie .
Wykopałem poprzednia/stare słupki ( okrągłe) i zastanawiam się czy mogę je wrzucić do szalunku aby stanowiły swego rodzaju dodatkowe zbrojenie ?
Czy to jest dobry pomysł , czy lepiej o tym zapomnieć a słupki zawiesć na skup złomu . To są takie zwykłe okrągłe słupki , puste w srodku .

No więc zalewać je czy nie ?

sa puste w środku i niepotrzebnie zmiejszają przekrój betonu osłabiając go

co do zbrojenia - ponowe słupki zbroić ( np wew klinkierowych)
zbojenie fundamentu pod ogrodzenie nie jest wymagane, lepiej skupic sie na frakcji kruszywa
ale oczywiście można - wszystko można - ale po co ?