PDA

Zobacz pełną wersję : Przestawienie słupa elektryczny



Bluerose26
22-08-2008, 10:41
Witam wszystkich serdecznie,

Mam działkę, przy której stoi słup elektryczny. Będzie on po części kolidował z moim przyszłym garażem, dlatego też chciałabym go przestawić. Wiem, że należy złożyć wniosek do ZE (ja w Pabianicach).
Czy orientujecie się może jaka jest procedura i ile to może kosztować? A, i ile to może trwać?

Będę wdzięczna za jakiekolwiek informacje

Pozdrawiam
Joanna M.

krzysztofh
22-08-2008, 10:48
Formalności to jedno, a wykonawstwo drugie. Jak załatwisz pozytywną decyzję to najlepiej zleć wykonanie firmie, z która współpracuje ZE, gdyż u nich wykonawca będzie musiał załatwić odstawienie linii na czas przestawienia słupa.

aru
22-08-2008, 11:07
znajdź firmę, która robi sieci dla ZE, popytaj najpierw ich jak to załatwić

w warszafce, a raczej niedaleko niej, można nabawić się traumatycznych
doznań związanych z formalnościami (tyle, że to była trochę grubsza sprawa)
zgody, służebności itp,
stary ten słup? na czyim terenie stoi?

Bluerose26
22-08-2008, 11:51
Witam,

Słup jest dość stary. Stoi na poboczu, wzdłuż ulicy przy mojej siatce.

pelsona
22-08-2008, 12:01
Można wystąpić do właściwego ZE o przestawienie słupa (rozumiem niskiego napięcia) na ich koszt w związku z kolizją budynku. Sprawa pewnie oparła by się o sąd, który wydałby decyzję pomyślną dla Ciebie ale trwałoby to zbyt długo i szkoda nerwów.
Tak więc najprawdopodobniej czeka Cię przestawienie słupa na swój koszt.
Wystąp do swojego Zakładu Energetycznego z pismem i prośbą o przestawienie tego słupa i opisz dlaczego, zamieszczając mapki geodezyjne.
Nie robią problemu ale koszty ponosisz Ty. Płacisz za projekt przebudowy (ok 500 zł, wykonają Ci go sami w ZE i uzgodnią). Projekt musi być bo przebudowa linii energetycznych jest na pozwolenie na budowę. Wypełnia się także wniosek o Warunki Przyłączenia. Najlepiej powiązać tą przebudowę z przyszłym przyłączem jeśli go jeszcze nie ma. Trzeba być przygotowanym na koszt ok kilku tys. zł w zależności od typu słupa i długości przęsła. Zakład sam daje firmy wykonawcze które mają z nimi podpisane umowy i mogą działać na ich terenie. Co do cen zawsze można negocjować ale te sprawy lepiej załatwiać polubownie bo człowiek i tak jest od nich uzależniony.
pzdr

Bluerose26
22-08-2008, 12:12
Obecnie czekam na pozwolenie na budowę, warunki przyłączy energ. już mam i są one uwzględnione przy budowie domu. Czy jeśli będę chciała przestawić słup, to wszystko w projekcie się zmieni czy nie? Czy będzie to miało jakiś wpływ na pozwolenie na budowę? Słup będę chciała przestawić o max. 1,5m.

pelsona
22-08-2008, 12:32
zmienić się tylko mogą warunki przyłączenia w związku ze zmianą usytuowania słupa, chociaż niekoniecznie bo odległość jest bardzo mała.
Na pozwolenie na budowę nie ma to żadnego wpływu ani na zmiany w projekcie domu.
pzdr

Bluerose26
22-08-2008, 12:38
Dziękuję bardzo za informacje. Już jestem "mniej głupia" :D
Pozdrawiam

piotras_slupca
29-11-2010, 10:50
witam mam taki sam problem moze wiesz juz cos wiecej ? pozdrawiam

robertsz
29-11-2010, 11:24
Taki sam problem i takie samo rozwiązanie jak 2 lata temu.

przestawieslup
24-02-2011, 10:45
Masz problem z przestawieniem słupa w Warszawie? Robimy projektowanie i przestawianie. Napisz: [email protected] Masz problem z przestawieniem słupa w Warszawie? Robimy projektowanie i przestawianie. Napisz: [email protected]