PDA

Zobacz pełną wersję : Wózki do bramy przesuwnej



3241mirek
22-08-2008, 11:21
Witam. Zamierzam zrobic sobie bramę przesuwną. W tym celu poszukiwałem wózków do bramy. W trakcie poszukiwań natrafiłem na dwa rodzaje wózków: przyspawane do podstawy i wachliwe. które z nich są lepsze do takiej bramy.

Bigbeat
22-08-2008, 15:20
Wachliwe.

TINEK
22-08-2008, 23:15
u mnie dali jeden stały i jeden wahliwy, u rodziców inna ekipa parę lat wcześniej też tak zrobiła
pozdrawiam
TINEK

FITTER
23-08-2008, 06:54
to super ekipa musiała byc albo im wózków zabrakło :) złote rąsie zapewne

jak sie decydujemy to albo 2 wachliwe albo 2 stałe

daro31ie
24-08-2008, 10:35
wykonaj sobie sam, to nic trudnego i napewno taniej

3241mirek
25-08-2008, 06:35
a jeszcze zapomniałem dodać że brama będzie z napędem.

maslak
25-08-2008, 06:46
ja montowałem u siebie taką brame kupiłem 2 wahliwe z regulowanymi podstawami i brama śmiga aż miło a na napęd jeszcze trochę musi poczekać.

3241mirek
25-08-2008, 11:31
już zamontowałem dwa wózki wahliwe. Brama w świetle ma 4,2m. Jak ją otworzę to koniec opada mi jaieś 1 cm. Bramę wykonałem z profilu 80x80 o długości 6mb. stąd moje pytanie czy w chwlili montażu napędu taka różnica poziomów nie będzie szkodziła siłownikowi. czy ewentualnie jakieś rady na poprawę pracy bramy

zbigmor
26-08-2008, 13:41
już zamontowałem dwa wózki wahliwe. Brama w świetle ma 4,2m. Jak ją otworzę to koniec opada mi jaieś 1 cm. Bramę wykonałem z profilu 80x80 o długości 6mb. stąd moje pytanie czy w chwlili montażu napędu taka różnica poziomów nie będzie szkodziła siłownikowi. czy ewentualnie jakieś rady na poprawę pracy bramy

Siłownik nie jest montowany na końcu wysuniętej bramy tylko przy wózku, a tam różnica wysokości wysuniętej i zamkniętej bramy jest minimalna. Możesz się nie obawiać.

Do autora wątku - najlepiej zamontować dwa wózki wahliwe i regulowane, ale da się również nie regulowane (polecam dla mniejszych bram) i z 1 wahliwym też się da.

FITTER
26-08-2008, 17:07
Troche logiki panowie !!!

instalujesz napęd na początku i brama opada 1cm na końcu a co robi na poczatku ???????? podnosi się 1cm do góry i listwa nie zazębia się z kołem zebatym napędu!

Jaki jest rozstaw wózków i jakie wymiary ma brama?


co do stosowania magicznej kombinacji 1 stały 1 wachliwy pewnie że się da
tylko co za inteligent to wymyślił ,chyba tak dla jaj albo z biedy.

3241mirek
27-08-2008, 06:36
Brama zrobiona na profilu 6mb. Od końca bramy do środka 1 wózka jest 4,3 m. Odległości pomiędzy środkami wózków to 1.6m

zbigmor
27-08-2008, 08:06
Troche logiki panowie !!!

instalujesz napęd na początku i brama opada 1cm na końcu a co robi na poczatku ???????? podnosi się 1cm do góry i listwa nie zazębia się z kołem zebatym napędu!

Jaki jest rozstaw wózków i jakie wymiary ma brama?


co do stosowania magicznej kombinacji 1 stały 1 wachliwy pewnie że się da
tylko co za inteligent to wymyślił ,chyba tak dla jaj albo z biedy.

Kolego, trochę logiki każdemu się przyda. Brama nie jest podparta na środku długości co oznacza, że opuszczenie na końcu o 1 cm spowoduje na jej przeciwnym końcu podniesienie o najwyżej kilka milimetrów. To byłaby tragedia gdyby tam mocować napęd, ale tak się nie robi. Mocuje się go blisko pierwszego (od światła bramy) wózka, na którym przesunięcie pionowe ramy wynosi o (zero) mm. Do niego rama zawsze jest dociskana.
Proponuję mniej znaków interpunkcyjnych (?, !), a więcej myślenia.

FITTER
27-08-2008, 15:50
zbigmor za duzo bierzesz do siebie wyluzuj :lol: pozdrawiam :lol:
sprawdzić wypoziomowanie wózków wzgledem siebie ,sciagnac bramę i to zrobić.
Słyszałem jak fachowcy mówili że przy wachliwych wózkach podstawa nie musi byc idealnie wypoziomowana :lol: :lol: :lol: tez mozna tak zrobic czemu nie :lol: oj ci fachowcy :cry:

najważniejsze to żeby nie zrobić kołyski na kole zębatym napędu ,po roku rozleci się przekładnia.

zbigmor
28-08-2008, 08:50
zbigmor za duzo bierzesz do siebie wyluzuj :lol: pozdrawiam :lol:
sprawdzić wypoziomowanie wózków wzgledem siebie ,sciagnac bramę i to zrobić.
Słyszałem jak fachowcy mówili że przy wachliwych wózkach podstawa nie musi byc idealnie wypoziomowana :lol: :lol: :lol: tez mozna tak zrobic czemu nie :lol: oj ci fachowcy :cry:

najważniejsze to żeby nie zrobić kołyski na kole zębatym napędu ,po roku rozleci się przekładnia.

Absolutnie nie biorę tego do siebie :) ale napisałem prawdę. Wózki zawsze będą miały luzy w profilu co przekłada się na zauważalne opuszczanie bramy na jej końcach. Ci fachowcy to rzeczywiście śmieszni chyba, że mieli na myśli wózki regulowane, a nie wahliwe.
Pozdrawiam

johny1973
17-03-2016, 10:23
Witam wszystkich,
wiem, że temat trochę stary, ale jestem na etapie lania podstawy fundamentu pod bramę i zanim mój majster leniwiec wyleje ławę głebokość 70 cm i 30 szerokośc i długość 120 bo jest leniwcem i już wziął zaliczkę, chciałbym uzyskać Waszą radę.
Brama 5 m dł, waga 350 kg. przeciwwaga/odciążnik 2 metry, punkt równowagi na 2,80 długośc od początku bramy, moje pytania dotyczą ławy i odległości wózków:
Jak powinna być ława?
I jaki powinien być rozstaw wózków?
Proszę o pomoc, bo moge okazać się , że zostanę później na lodzie!
Dzięki
Janek

johny1973
17-03-2016, 21:06
Już mam informacje o ławie, proszę jeszcze wskazówki dot. odległość wózków. dzięki z góry!
Janek

zoozka
18-03-2016, 13:26
Nie chcę się czepiać, ale pisanie tego samego postu w 10 tematach chyba na żadnym forum nie jest mile widziane.

Im wózki szerzej rozstawione tym lepiej.

Tu masz poglądową instrukcję jak to powinno wyglądać: http://www.siat-kryn.pl/resources/pdf/instrukcja_bramy.pdf

Na Twoim miejscu zmieniłbym majstra, no ale to już zależy jaką zaliczkę dałeś....

rafal194
20-03-2016, 19:25
Piękna reklama niby sklepu ale:
-brak ceny
-tworzywo sztuczne tylko do lekkich blach niby cichsze ale polecałbym metalowe
-brak regulacji wózków.

darsalam
22-03-2016, 07:45
Witam wszystkich,
wiem, że temat trochę stary, ale jestem na etapie lania podstawy fundamentu pod bramę i zanim mój majster leniwiec wyleje ławę głebokość 70 cm i 30 szerokośc i długość 120 bo jest leniwcem i już wziął zaliczkę, chciałbym uzyskać Waszą radę.
Brama 5 m dł, waga 350 kg. przeciwwaga/odciążnik 2 metry, punkt równowagi na 2,80 długośc od początku bramy, moje pytania dotyczą ławy i odległości wózków:
Jak powinna być ława?
I jaki powinien być rozstaw wózków?
Proszę o pomoc, bo moge okazać się , że zostanę później na lodzie!
Dzięki
Janek

Ja też mam bramę 5m +przeciwaga 2m, z profili,ocynkowana.Sam robiłem fundament,ze względu na pochylenie terenu musiałem wyjść nad grunt około 30 cm i tak głębokość stopy to 170 cm +30 cm nad gruntem (czyli razem 200 cm), szerokość 50 cm a długość 220cm. Zalewałem ją cały dzień.Śruby były przyspawane do ceownika 2 metrowego, do ceownika dospawane kilka prętów stalowych i to wszystko zatopione w betonie.Troche zabawy z ustawianiem ale wyszło aż za porządnie -nie do ruszenia

zoozka
22-03-2016, 12:19
Ja też mam bramę 5m +przeciwaga 2m, z profili,ocynkowana.Sam robiłem fundament,ze względu na pochylenie terenu musiałem wyjść nad grunt około 30 cm i tak głębokość stopy to 170 cm +30 cm nad gruntem (czyli razem 200 cm), szerokość 50 cm a długość 220cm. Zalewałem ją cały dzień.Śruby były przyspawane do ceownika 2 metrowego, do ceownika dospawane kilka prętów stalowych i to wszystko zatopione w betonie.Troche zabawy z ustawianiem ale wyszło aż za porządnie -nie do ruszenia

Zbroiłeś jakoś fundament czy tylko te pręty od ceownika ? Rozumiem, że beton sam w betoniarce kręciłeś?

darsalam
22-03-2016, 12:48
Zbroiłeś jakoś fundament czy tylko te pręty od ceownika ? Rozumiem, że beton sam w betoniarce kręciłeś?

Nie dawałem dodatkowego zbrojenia.Do ceownika (szerokość ponad 20 cm) było dospawanych 8 drutów chyba fi8 (wąsy każdy po 2 metry i powyginane, tak żeby wszedły do wykopu)Ceownik zalany betonem tak,żeby wystawały tylko śruby do przykręcenia wózków wahliwych . Beton oczywiście kręciłam sam-zabawy z zalaniem i ustawieniem do porządku zajęło mi jedną sobotę ale jestem bardzo zadowolony z rezultatu, żaden fachowiec lepiej chyba by mi tego nie zrobił

trainyman
21-02-2019, 08:26
Potrzebuję porady dotyczącej bramy przesuwnej. Mianowicie z czego powinna być wykonana rolka prowadząca (https://www.tulplast.pl/kategoria/100/akcesoria-do-bram-przesuwnych), aby brama działała nawet zimą? Zależy mi na jej dużej wytrzymałości, żeby nie trzeba było co chwilę wymieniać. Nie mam niestety o tym bladego pojęcia.

XCEL
22-02-2019, 08:51
W zależności od konstrukcji rolka najazdowa powinna znajdować się wewnątrz szyny samonośnej wtedy jest chroniona przed warunkami atmosferycznymi i nie ma problemu z jej zamarzaniem.