PDA

Zobacz pełną wersję : projekt C32 USTRONNY



dahlinek
06-10-2003, 21:44
Czy ktoś już go stawiał ew. stawia?

Jestem mocno zainteresowany ale z chęcią bym go obejrzał na żywca :)

Link do katalogu:

http://www.projekty.murator.pl/prezentacja.htm?IdProjektu=127


pozdrawiam

maag
06-10-2003, 21:56
na żywca to się ryby łowi :)
na wizualizacjach wygląda ok, zwróć uwagę na brak okien po bokach, pewnie chciałbyś zobaczyć go w środku, ja też :wink:

projekt ok, ale gdzie się podziało pomieszczenie gospodarcze???

pozdrawiam

dahlinek
06-10-2003, 22:03
Okna to ja już sobie zaplanowałem trochę inaczej :)
W gabinecie na parterze zamiast na ścianie od ogrodu (tej z drzwiami balkonowymi) zrobi się okienko na bocznej ścianie.

Powiem że pomieszczenie gospodarcze owszem, małe i razem z wc na dole, ale i tak docelowo większe pomieszczenie gospodarcze zamierzam
razem z garażem zrobić. Tam się tylko piec CO postawi, zawory mediów i takie tam.
Na górze będę chciał wyciąć trochę miejsca z pokoi na wprost schodów
na garderobę.

Poza tym bardzo mi się podoba, i z wielką chęcią bym obejrzał go w czasie i stanie rzeczywistym :)
Szanse raczej nikłe zważywszy na to że to nowość w katalogu :]

maag
06-10-2003, 22:08
brak okien w projekcie pozwala na 2m szerszy dom na wąskiej działce, moja działka ma np.: 15,50 m i z jednej strony okien brak, ale to wcale nie jest problem.
po co komu okno np od północy i jeszcze granicy z sąsiadem?

pozdrawiam

dahlinek
06-10-2003, 23:00
Okienko które chcę "przemontować" przejdzie ze ściany południowo-wschodniej na południowo-zachodnią, także jest sens - dłużej będzie mnie razić :)
A co do szerokości masz rację - po metrze z każdej strony się zyskuje gdy nie ma okien na bocznych ścianach.
Dlatego nie będę zmieniał nic na drugiej ścianie - jest blisko działki sąsiada i od północnej strony, nie ma sensu tam kuć dziury.


Pozdrawiam

brachol
08-12-2003, 11:25
co myslicie o tym projekcie? http://www.projekty.murator.pl/prezentacja.htm?IdProjektu=127
jakie wady jakie zalety i ile moze ewentulnie kosztowac stan surowy?
dzieki

majki
08-12-2003, 11:46
Moje przemyslenia :
- zgrabny domek, mała działka potrzebna.
- bez pom. gospodarczego ( gdzie piec ? jakieś techniczne przyłącza ? )
- piętrowy ( starość nie radość... )
- balkony ( po co ? ja nie lubię, ale to JA nie lubię, dla innych to będzie atut... )
- a jakby tak bez tych balkonów...
- podoba mi się kształt domku, taki "górski" :)
- w sumie prosty dach : dwie płaszczyzny, nie za bardzo skomplikowany.
Tyle mojego, ale każdy musi sobie sam przemyśleć co mu się najbardzie podoba.
Owocnych przemysleń, Majki

groszek 3
08-12-2003, 11:52
Dodatkowo przydałoby się okienko w jadalni, ale to zawsze można zrobić.
Niestety coś za coś....przy takim metrażu ciężko o kotłownię..chyba że zostanie dobudowany garaż z takim pomieszczeniem.
Tak w ogóle wygląda ładnie...szczególnie z tymi balkonami , bo wtedy nie wydaje się taki smutny, a to drewno tylko upiekszy jego wygląd.

Groszek

W-waBiker
08-12-2003, 11:57
Wg. mnie całkiem przytulny i ładny domek, a przede wszystkim będzie dość niedrogi, ponieważ nie jest duży (taki w sam raz) i ma prosty dwuspadowy dach co też znacznie zmniejsza koszty budowy (dach to bardzo kosztowna część domu), a co do balkonu to ja np.lubie balkony i uważam, że ten balkonik to bardzo fajna sprawa (ja też zbudowałem dom z balkonem) ale to już kwestia własnych upodobań więc jeśli chodzi o kwestie balkonu to sam będziesz musiał podjąć decyzje.

januszek
08-12-2003, 11:58
nie jestem fachowcem ale:
wejście do kuchni poprez salon "witajcie wszyscy goście ja odłożę zakupy"
brak spiżarki (lub innego schowka)
wejście do łazienki z wiatrołapu ???? wymyć się i przejść przez wiatrołap.
otwarty salon na kuchnię owszem ale otwary na holl ???
na holu brak miejsca na wieszak na ubrania i lustro
u góry wyjście na loggię z łazienki ????
nie zadaszony balkon jeszcze na dodatek drewniany
brak garderoby

to nie jest dom tylko mieszkanie.
to tyle

mieczotronix
08-12-2003, 12:20
no więc tak
- na ścianach bocznych nie ma okien - ja bym go tam trochę dooknował
- klatka schodowa bez żadnego okna - będzie się tam musiało cały czas świecić światło
- w salonie nie ma gdzie postawić telewizora - obok kominka głupio będzie wyglądał, a pozatym może być mu gorąco?
- salon jest dosyć 'podługowaty' i przelewa się w holl [2], który jest duży i tak naprawdę niczemu nie służy - nawet nie ma w nim miejsca na żadną garderobę - ta szafeczka w wiatrołapie na 130-metrowy dom to trochę za mało
- podługowatość salonu potęguje jeszcze jego połączenie z kuchnią - razem to jest 10 m długości i 4,4 szerokości - proporcje fatalne - taki salon z oknami tylko na przeciwległych końcach może wyglądać od środka jak jakaś rura, albo wagon
- ten holl mnie drażni - jest to dość duże pomiesczenie, a nie ma w nim nawet ani jednej ściany na wieszaki czy szafę. Jedynie na wprost schodów ale to ścianka mikroskopijna no ci co zbiegają ze schodów będą wpadali na tylną część ciałą tego co stoi przy szafie
- na górze ten balkonik [16] jest kompletnie niefunkcjonalny. Widać, że architekt dał go po to, żeby urozmaicić bryłę budynku. Ja bym całkiem usunął to wcięcie w tej części domku (to biegnące przez całą wysokość) i zostawił tak, żeby na dole zrobić podcień, a piętro żeby miało kształt prostokąta. Wtedy możnaby przesunąć łazienkę i wyeliminować trójkątne wejścia do pokojów (wyprostować tą ściankę) powiększając pokoje - i miejsce na szafy wnękowe (zrekompensują brak garderoby) i zmniejszając holl [10] do niezbędnego minimum.
- balkon 15 można zostawić, a jeśliby to nie zepsuło urody domku to nawet powiększyć, żeby zacienił lepiej taras.

Najbardziej ten domek kładzie kichowaty salon i ten holl niezbyt funkcjonalny.

08-12-2003, 12:25
Ja też nie lubię balkonów. Lepiej jakiś taras, ale jak kto lubi. Szkoda tych metrów budować. Również wydaje mi się że jakieś pomieszczenie gospodarcze. Pewnie że mały metraż, ale gdzie te klamonty składać?
Zwróciłbym uwagę rónież na strony świata. Czy na twojej działce wejście jest od północy, a część dzienna od południa?

brachol
08-12-2003, 12:33
wejscie od wschodu a wyjscie z salonu od zachodu

brachol
08-12-2003, 12:40
no więc tak
- na ścianach bocznych nie ma okien - ja bym go tam trochę dooknował
- klatka schodowa bez żadnego okna - będzie się tam musiało cały czas świecić światło
na klatce jestr okno w dachu

- w salonie nie ma gdzie postawić telewizora - obok kominka głupio będzie wyglądał, a pozatym może być mu gorąco?
z tetewizorem masz racje
- salon jest dosyć 'podługowaty' i przelewa się w holl [2], który jest duży i tak naprawdę niczemu nie służy
holl tylko optycznie powieksza salon
- nawet nie ma w nim miejsca na żadną garderobę - ta szafeczka w wiatrołapie na 130-metrowy dom to trochę za mało
- podługowatość salonu potęguje jeszcze jego połączenie z kuchnią -
przed kuchnia mozna wybudowac scianke ktora odcina kuchnia i skraca salon

razem to jest 10 m długości i 4,4 szerokości - proporcje fatalne - taki salon z oknami tylko na przeciwległych końcach może wyglądać od środka jak jakaś rura, albo wagon
- ten holl mnie drażni - jest to dość duże pomiesczenie, a nie ma w nim nawet ani jednej ściany na wieszaki czy szafę. Jedynie na wprost schodów ale to ścianka mikroskopijna no ci co zbiegają ze schodów będą wpadali na tylną część ciałą tego co stoi przy szafie
- na górze ten balkonik [16] jest kompletnie niefunkcjonalny. Widać, że architekt dał go po to, żeby urozmaicić bryłę budynku. Ja bym całkiem usunął to wcięcie w tej części domku (to biegnące przez całą wysokość) i zostawił tak, żeby na dole zrobić podcień, a piętro żeby miało kształt prostokąta. Wtedy możnaby przesunąć łazienkę i wyeliminować trójkątne wejścia do pokojów (wyprostować tą ściankę) powiększając pokoje - i miejsce na szafy wnękowe (zrekompensują brak garderoby) i zmniejszając holl [10] do niezbędnego minimum.
- balkon 15 można zostawić, a jeśliby to nie zepsuło urody domku to nawet powiększyć, żeby zacienił lepiej taras.

Najbardziej ten domek kładzie kichowaty salon i ten holl niezbyt funkcjonalny.

mieczotronix
08-12-2003, 12:44
czyli w salonie od południa nie ma żadnego okna
to znaczy, że w zimie słońce może wcale nie wpadać do salonu

brachol
08-12-2003, 12:48
cos mi nie wyszlo to pisanie
do Miecza
okno w dachu dosiwetla klatke
co do telewizora masz racje ze nei bardzo jest go gdzie postawic natomiast co do dlugosci salonu to miedzy kuchnia i salonem mozna postawic taka scianke ktora zmniejszy dlugosc a hall optycznie powieksza salon a wieszak wejdzie chyba pod schodami jest tam przwidziany jakis schowek czy cos takiego co do szafy w korytarzu to jest to na pewno szafa tylko na biezace potrzeby i tyle
a holl na gorze i tak chyba mozna zmniejszyc prostujac wejscia do pokojow?
dzieki za uwagi

brachol
08-12-2003, 12:51
czyli w salonie od południa nie ma żadnego okna
to znaczy, że w zimie słońce może wcale nie wpadać do salonu

przy tym ukladzie salon jest od polnocy a nie od poludnia w tych okolcach w ktorych mam dzialke slonce ladnie swieci rano wprost na ta sciane wschodnia

brachol
08-12-2003, 12:57
pomylilem przepraszm oczywiscie ze wejscie od zachodu a salon od wschodu cos dzisiaj mam kiepski dzien a wczoraj zadnej imprezy nei bylo
:-(

08-12-2003, 13:49
Lepiej salon od zachodu. Zrób lustarzne odbicie.

brachol
08-12-2003, 13:59
ulica jest od zachodu

mieczotronix
08-12-2003, 15:07
okno w dachu dosiwetla klatke
A, to dobrze

co do dlugosci salonu to miedzy kuchnia i salonem mozna postawic taka scianke ktora zmniejszy dlugoscmożna - ale masz mniejszy i dosyć ciemny salon (okno tylko na jednej ścianie)

a hall optycznie powieksza salon
No niby tak, ale z tej części salonu, w której się siedzi to go bardzo nie widać i to miejsce, gdzie się salon łączy z hollem jest dla mnie taką ziemią niczyją - ani tam siedzieć, pobawić się na podłodze - no nie wiem co by tam miało być

a wieszak wejdzie chyba pod schodami jest tam przwidziany jakis schowek czy cos takiego
Tego nie zauważyłem - to dobrze

a holl na gorze i tak chyba mozna zmniejszyc prostujac wejscia do pokojow?
Wydaje mi się, że architekt dał je na skosie bo na płasko drzwi musiałyby być węższe.

Jak ci się salon podoba i chcesz odciąćgo kuchnią, to zastanów się czy nie dać okien na ścianach bocznych.

pozdrawiam

Ewunia
09-12-2003, 02:39
Domek bardzo mi sie podoba. Po drobnych zmianach bedzie Ok.
Największym mankamentem jest brak okien. Nie mogłam do końca zrozumieć, jak tam jest u ciebie ze stronami świata. Poobracaj projekt i zaplanuj tak, żeby salon był od południa lub od zachodu i tam doprojektuj okna. Weź pod uwagę również lustrzane odbicie. Przy wejściu zachodnim salon wyjdzie ci na południe. A drzwi tarasowe możesz przerzucić na dłuższą ścianę.

wejście do kuchni poprez salonTo rzeczywiście trochę nieporęcznie. Chyba żeby z wiatrołapu.
wejście do łazienki z wiatrołapu Spokojnie można je zrobić z holu, a na ścianę z dotychczasowym wejściem przenieść szafę.
otwarty salon na kuchnię owszem ale otwary na holl ?Tu bym trochę pozmieniała. Przedłużyłabym ścianki, żeby powstało trochę zamarków na wieszak, lustro, czy jakąś szafkę.
Najbardziej ten domek kładzie kichowaty salonA według mnie, niekoniecznie. Część przy kuchni przeznaczyłabym na jadalnię, cześć przewległą na wypoczynek. Drzwi na taras zrobiłabym pośrodku i wtedy w miejscu obecnych drzwi tarasowych powstałby kąt na telewizor.

na górze ten balkonik [16] jest kompletnie niefunkcjonalny. Ja bym całkiem usunął to wcięcie w tej części domku (to biegnące przez całą wysokość) i zostawił tak, żeby na dole zrobić podcień, a piętro żeby miało kształt prostokąta. Wtedy możnaby przesunąć łazienkę i wyeliminować trójkątne wejścia do pokojów (wyprostować tą ściankę) powiększając pokoje - i miejsce na szafy wnękowe (zrekompensują brak garderoby) i zmniejszając holl [10] do niezbędnego minimumTen pomysł jest super :D

rublow
09-12-2003, 10:02
Projekt niczego sobie. Prawie się na niego zdecydowałem, ale:
- za duży hol,
- brak pomieszczenia gospodarczego (i żaden schowek pod schodami tego nie załatwi),
- ten balkon przed oknami łazienki - sen wariata. Przepraszam, ale siedzisz sobie spokojnie na kibelku :oops: , a tu ktoś wychodzi na balkon :roll: :roll: ,
Ale w ogóle to z projektów Muratora to był najbliższy moim wyobrażeniom.

W podobnym stylu i wielkości, ale nieco lepiej rozplanowana jest Oleńka I z Archipelagu (uwaga - nie ma w internecie, jest tylko w najnowszym drukowanym katalogu). Od tygodnia jest dumnym posiadaczem tego projektu i coraz bardziej się upewniam, że to był dobry wybór.
Pozdrawiam

januszek
09-12-2003, 10:10
no tak :lol:
wszystko można przerobić ,
przestawić sciankę, usunąć drzw, uciąc balkonik, przsunąć to czy tamto
ale czy tego wszystkiego co my (laicy) widzimy nie widzi projektant?
i czy po przestawieniu tego czy tamtego to jest jeszcze ten sam projekt
jak zwykle diaeł :evil: tkwi w szczegółach
jak to świadczy o projektancie???? :-?

Ewunia
09-12-2003, 16:09
jak to świadczy o projektancie?Nie ma wyobraźni? Nie ma doświadczenia? Mieszka w bloku? :wink:

brachol
09-12-2003, 18:16
dzieki wsszystkim za uwagi mam o czym myslec i zobaczymy co wymysle
pozdrawiam :lol:

dawid73
01-02-2004, 20:12
Ja też bede za misiac stawaial ten dom tylko dolozylem piwnice
no bo gdzie postawić piec w piwnicy tez garaz

brachol
04-03-2004, 12:50
witam
jakies sugestie co do zmian? http://www.projekty.murator.pl/prezentacja.htm?IdProjektu=127 a moze jednak inny?

Ewunia
04-03-2004, 13:28
http://www.projekty.murator.pl/Panel/pliki/c32-front-300.jpg (http://www.projekty.murator.pl/prezentacja.htm?IdProjektu=127) http://www.projekty.murator.pl/Panel/pliki/c32-tyl-300.jpg
Parter:
- okno do łazienki przy wejściu nasuwa mi niezdrowe skojarzenia, co do możliwości zainteresowania się wchodzących tym, co się w niej dzieje :wink: Wejście do niej też wolałabym mieć z holu, a nie z wiatrołapu
- salon może być ciemny ze względu na ścianę bez okien. A juz na pewno będzie ponuro przy stole w części jadalnej
- nie lubię schodów zabiegowych i zrobiłabym je ze spocznikiem

Poddasze:
- pokój (12) jest sporawy, a ma tylko jedno okno. Czy nie będzie zbyt ciemny bo drzwi na te maleńką loggię, to raczej wiele nie doświetlą?
- łazienka z oknem na balkon, to równie zły pomysł, jak na parterze. Zrezygnowałabym z tego wykuszu, stawiając normalną ścianę. W okolicach schodów zajęłabym kawałek obecnej łazienki na schowek lub pralnię z suszarnią.

maag
08-03-2004, 00:51
poza:
- WC dostępnym z wiatrołapu
- nieciekawą aranżacją łazienki
- brakiem pomieszczenia gospodarczego

większych wad nie widzę,

P.S. I niebardzo potrzebny balkon od strony pewnie północnej

brachol
08-03-2004, 08:13
czyli jak na razie wszystko zgadza sie z moimi pogladami :-) ale czekam na dalsze wypowiedzi

Ewunia
28-03-2004, 04:26
Przypomniałam sobie, że o C32 - Ustronny (http://www.projekty.murator.pl/prezentacja.htm?IdProjektu=127) był juz wątek pt. fajny czy nie fajny (http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=18837&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=) :D

matrixxx
26-08-2005, 09:15
Proszę o wszelkie informacje na temat budowy tego domu i jego późniejszej eksploatacji. Interesuje mnie koszt budowy do stanu "pod klucz". Cena całkowita jak i ceny poszczególnych etapów
rejon - trójmiasto (Rumia, Reda)


http://www.projekty.murator.pl/pliki/dom_127_8.jpeg


bardzo dziękuję za wszystkie informacje i pozdrawiam

informacje dla tych którzy nie budowali tego domu ale mogą się wypowiedzieć na ten temat na podstawie tych danych:


Powierzchnia domu (h>1,90) m 116,30 m²
Powierzchnia netto 138,40 m²
Powierzchnia zabudowy 85,20 m²
Kubatura 572,00 m³

Kąt nachylenia dachu 45°
Wysokość domu w kalenicy 8,85 m
Wysokość parteru 2,62 m
Wysokość poddasza/piętra 0,86 - 2,76 m
Kominek 1
Liczba pokoi 5

Ściany zewnętrzne: dwuwarstwowe - beton komórkowy 24 cm + styropian 10 cm
Strop: gęstożebrowy
Konstrukcja dachu: drewniana, krokwiowo-jętkowa
Pokrycie dachu: blachodachówka
Elewacja: tynk cienkowarstwowy

ławy fundamentowe - 11,2 m3
ściany fundamentowe - 30,8 m2
ściany zewnętrzne - 153,2 m2
ściany wewnętrzne - 97,7 m2
podłoga parteru - 66,6 m2
strop - 72,1 m2
konstrukcja dachu - 5,8 m3
pokrycie dachu - 151,5 m2
elewacja 270,1 m2
okna i drzwi balkonowe - 29,7 m2

garaż - brak

matrixxx
29-08-2005, 14:52
czy Ktoś cos wie na ten temat? :( :(

Celebrianna
30-08-2005, 15:12
Wiem!
To jest projekt autorstwa Lipińskich. W Katalogu Ciepłe Domy są podane informacje co do kosztów tego domu:
Stan surowy zamknięty netto - 103 800
Stan pod klucz netto - 196 600
MOżna u nich zamówić sobie katalog - bezpłatny.
www.lipinscy.pl
Nawiasem mówiąc całkiem rozsądny dom :D

Doro_ty
09-08-2006, 10:27
Witam wszystkich forumowiczów. Zastanawiamy się nad wyborem projektu tego domku. Czy ktoś może już go budował?? Lub może jakaś dobra duszyczka podeśle linki do dyskusji o nim. Sama niestety nie mogłam znaleźć. a oto link do projektu:

http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=127&IdKolekcji=

mam nadzieją że działa ;-)

Maciek Nowy
14-12-2006, 16:54
Witam. Widze ze posty sa sprzed 3 lat wiec moze ktos moze mi pomoc bo wlasnie zamierzam taki domek wtbudowac ale z garazem i pomieszczeniem gospodarczym z boku. jak sie mieszka i czy dom jest fukcjonalny??

mrokomoro
13-05-2008, 15:06
ja sie przymierzam do tego domku. mam pomysł na salon u mnie bedzie wychodzil na zachod wiec ta sciana saloni jadalni bedzie ciemna.tymbardziej ze chce zabudowac kuchnie. chce rozjasnic poprzez wstawienie w jadaklni luksferow. to rozjasni troche salon bpo drugie łazienke dolna chce przedłuzyc kosztem tarasu przy wejsciu do domu, i podzielic.wejscie z przedpokoju i tylko kibelek mala umywalka i pralka. a druga czesc na pomieszczenie dospodarcze i wejscie z tarasu z zewnatrz. to na razie takie moje plany. pozdraiwam