PDA

Zobacz pełną wersję : Pierwszy sezon



pawelcz
23-08-2008, 12:37
Witam wszystkich jestem nowym na forum i zdezorientowany po przeczytaniu paru postów odnosnie ustawien pieców firmy Vaillant.Posiadam piec ecotec plus 246 24 kw +zasobnik 120l +sterownik pokojowy calormatic360f.Bardzo prosze o pomoc jak dobrac wstepne ustawienia tj. temp zasilania,reg.dwupunktowa czy ciągła it.Niestety musze podzielic opinie innych kolegów z forum serwisant który ustawial piec niezrobił nic oprucz pobrania opłaty.Piec odpaliłem w styczniu tego roku ale spalanie niejest miarodajne piec byl włączany i wyłączany.Chciałbym poeksperymentowac ale niebardzo wiem od czego zacząć. Zpowarzaniem pawelcz.

jajmar
23-08-2008, 12:59
.Bardzo prosze o pomoc jak dobrac wstepne ustawienia tj. temp zasilania,reg.dwupunktowa czy ciągła it.

Posiadam taki zestaw tylko ze słabszym piecem.
O jaką temp zasilania pytasz? Jak ustawisz krzywą grzeczą i masz termometr ten od pieca na zewnątrz sterownik sam ustawia temp zasilania CO. Jeżeli masz tez czujniki wewnątrz temp to on róznież w oparciu o te dane koryguje temp wody.

Co do regulacji dwupunktowej.............ja albo u siebie nie ma czegos takiego alebo zapomniałem że jest :) Może sprecyzuj

Do podania krzywych to trzeba tez wiedzieć troszka o ociepleniu domu o instalacji CO. Ja u siebie troche kombinowałem nastwami w zimie.

theodolit
23-08-2008, 13:04
Po drugie skąd pewność, ze serwisant nic nie zrobił ?

Ja osobiscie widziałem wiele instalacji zupełnie rozregulowanych przez użytkowników, ktorzy bawili sie kodami serwisowymi etc... Czy nie lepiej pierw zaobserowwać jak sie zachowuje instalacja, ew pozniej kombinowac.

Fakt, ze są ludzie (serwisanci) którzy mają wszystko gdzieś, ale na początek założyłbym, ze to nic to było ustawienie jak najbardziej typowych parametrów tj. krzywej grzewczej..

pawelcz
23-08-2008, 13:05
Witam.Niestety nieposiadam termometru na zewnątrz tylko sam reg.pokojowy.Ztego co rozumiem przy pogodówce pokrętło od temp.zasilania ustawiamy na maxa w prawo,a jak jest w moim przypadku czy tez na maxa czy nie.Z powazaniem pawelcz.P.S jesli mozesz napisz jak u Ciebie ze spalaniem

jajmar
23-08-2008, 13:16
Ztego co rozumiem przy pogodówce pokrętło od temp.zasilania ustawiamy na maxa w prawo,a jak jest w moim przypadku czy tez na maxa czy nie.

Piszesz o pokrętle na kotle? To chyba nie ma znaczenia, ja miałem "w polowie" ustawione, jak amsz sterownik wpięty to kocioł "słucha" sterownika.

Zużycie gazu dobowe na CO, CWU i gotowanie mam na poziomie 3m3 -pażdziernik , 5-6 listopad kawałek grudnia, pożniej były mrozy doszło do prawie 9m3 na dobę ale nie przekroczyło, luty marzec to znów koło 5-6m3/doba.