PDA

Zobacz pełną wersję : porotherm czy U220? co lepsze,co wybrać?jakie wady i zalety?



Karollinka
24-08-2008, 12:55
poweidzcie proszę jakie są różnice, oprócz ceny, między porotherm a U220? w projekcie mam porotherm 25, czy mogę go zastapić U220?

ifka13
24-08-2008, 13:23
mamy ten sam dylemat, z przeczytanych i zasięgnietych informacji stiwerdzam, że jeżeli bedziesz izolować styro to trzeba brać pod uwagę cene za materiał na wykonanie 1m2 ściany, ilość sztuk poszczególnych pustaków na 1m2 oraz fakt czy trzeba wykonywać spoine pionową czy nie
Ja się skłaniam do porothermu 25 P+W- tylko musze z jakimś murarzem pomówić jeszcze o braku tej spoiny czy to dobrze czy źle, szukam i czekam na jakąś "dobrą cenę" na te pustaki
Jeżeli sie nie uda to wezme jopka na sciany 25cm

DorciaIQ
24-08-2008, 13:55
Wątków na ten temat na forum było już mnóstwo. Ja stwierdziłam że porothermu nie kupię i to nawet nie dlatego, że jest droższy, ale dlatego że jest baaardzo kruchy: kupisz paletę, to cała dolna warstwa będzie do wyrzucenia bo przeżyła za silny zgniot :o Upuścisz pustaka z wysokości 1.5m to się rozpadnie w drebiazgi :o Nasłuchałam się też o pękających ścianach z tego materiału etc...
To jest moja prywatna opinia i nie przeczę, że można kupić porotherm który jest superwytrzymały, tylko po prostu wolałam nie ryzykować że dostanę ten gorszy.
Różnicę we właściwościach cieplnych (jeśli faktycznie istnieje :wink: ) wynagrodziłam sobie grubszą warstwą styro.

ifka13
24-08-2008, 14:39
nt kruchości to ostatnio na sąsiedniej budowie mieli pustaki z Odonowa i z Jopka- króko- tych z ODonowa nawet za darmo bym nie chciał- natomiast z Jopka bardzo twarde i wlasnie nad nimi sie wlasnie zastanawiam- lub porotherm;)ale to jeszcze zobacze

Ramot
24-08-2008, 15:21
coś nie chce mi się wierzyć, żeby ściana pękła tylko dlatego, że jest z porothermu... Stawiałbym raczej na błędy w sztuce murarskiej.
Ceramika bywa różna - zarówno mocno wypalona i bardziej krucha, jak i bardziej "plastyczna".

DorciaIQ
24-08-2008, 15:32
coś nie chce mi się wierzyć, żeby ściana pękła tylko dlatego, że jest z porothermu... Stawiałbym raczej na błędy w sztuce murarskiej.
Ceramika bywa różna - zarówno mocno wypalona i bardziej krucha, jak i bardziej "plastyczna".

Też mi się nie chce wierzyć, ale wolę tego nie sprawdzać na sobie :wink:

enickman
24-08-2008, 16:03
Wątków na ten temat na forum było już mnóstwo. Ja stwierdziłam że porothermu nie kupię i to nawet nie dlatego, że jest droższy, ale dlatego że jest baaardzo kruchy: kupisz paletę, to cała dolna warstwa będzie do wyrzucenia bo przeżyła za silny zgniot :o Upuścisz pustaka z wysokości 1.5m to się rozpadnie w drebiazgi :o

no właśnie: :o

moja rada - brać co tańsze (m2), jeżeli tańsze U-220 - zwrócić uwagę na jakość (tzw. porotermy lepiej trzymają standardy jeżeli chodzi o wymiary, rownomierne wypalenie etc.), jeżeli cena ta sama - brać U-220 (pamiętając o jakości)