PDA

Zobacz pełną wersję : strop się ugnie -zbroić belkę betonową na stropie



bodzio74
24-08-2008, 18:21
chcę wywołać belkę betonową10 X10 cm , na stopie nad parterem gdzie są drzwi 2,5 m - zazbrojone dwiema drutami "12" a na stropie idzie ściana ?
boję się że morze zarysowć się sklepienie pod ciężarem ścianki ?

BOHO
24-08-2008, 18:32
co niby chcesz zrobić ? :o
"wywołać belkę" ? :o

coulignon
24-08-2008, 18:39
jesteś egzorcystą?

To będzie duch belki? Co się stało z oryginałem belki? W jaki sposób umarła? Napisz coś więcej - pomozemy.

M@riusz_Radom
24-08-2008, 18:39
Chyba wywalić ? :) Bo jak zapomniałeś jej wstawić i zamurowałeś pustakami, to może być problem żeby ją teraz zmaterializować.

andre59
24-08-2008, 18:41
chcę wywołać belkę betonową10 X10 cm , na stopie nad parterem gdzie są drzwi 2,5 m - zazbrojone dwiema drutami "12" a na stropie idzie ściana ?
boję się że morze zarysowć się sklepienie pod ciężarem ścianki ?
Postaraj się jaśniej napisać co właściwie chcesz zrobić.

bodzio74
24-08-2008, 19:28
między kuchnią a jadalnią jest przejście 2,5 na 2,5 m murarze zazbroili u góry przajście dwiema żebrowanymi 12- kami.zbili z desek szalunek pomiędzy tymi murami od dolu podparli stęplami , a następnie na górze tego szlunku wymurowali koryto z pełnej cegły na sztorc { 6 cm szerokości.} wrzucili dwa druty żebrowane 12 ki i zalali tą belkę betonem swjej roboty.
jest to ściana konstrukcyjna środkowa ?
na poddaszu wywołałem tregry odciążające środek domu , by nie było takiego dużego nacisku na środkową dolną ściane, ale u góry na tym będzie następna ściana?
na razie na poddaszu jeszcze nie są zrobione ścianki , jest wielki plac zabaw ?
nie wiem jak mam zrobić ...Ściana nośna ma 25 cm - dwie segły na sztorc [12 cm ] czy to wystarczy ? belak 13 szerokości na wysokość cegł na sztorc 12 cm i jest strop nad nią
zadałem moze nie zprecyzowane pytanie , bo jest mi trudno na razie operować jezykiem budowlanym , [ tak opisałem jak widziałem ? ]

jak zbaczyłem te pierwsze odpowiedzi ośmieszjące zadane przezemnie pytanie to nie wiem czy warto pytać o rad czy samemu doradzć , pomagać jak sam nie mam nic z tego ? :(

edde
24-08-2008, 19:32
ja bym najpierw radził przeczytać to co się pisze, a potem napisać po polsku a nie po polskiemu :roll: włacznie z kolejnym "wywoływaniem" :lol:

bodzio74
24-08-2008, 19:41
A CO JEST ŻLE NAPISANE ...

bodzio74
24-08-2008, 19:42
nie czs na stylistykę czas na radę ?

24-08-2008, 19:48
no, dobra
jesli sie obawiasz o nośnośc sklepienia nad drzwiami - wylej belke dł 3,70
na całą szer muru czyli 25 cm /wysoką 20 - 25 cm/
zbrojenie 2 fi 12 dołem i 2 fi 10 górą
strzemiona standartowo

bodzio74
24-08-2008, 19:54
strzemiona standartowo

tzn. co ile ?

- na tej belce ma być ścianka 12 cm.

24-08-2008, 19:57
strzemiona co 25 ~ 30 cm

mimo, ze ponad belka będzie scianka gr 12 belke zrób na 25 cm

bodzio74
24-08-2008, 20:11
i o taką poradę mi chodziło sam bym na ten pomysł nie wpadł ? myślisz że to będzie dobre rozwiązanie rozwiązanie ?

edde
24-08-2008, 20:14
A CO JEST ŻLE NAPISANE ...

:D a np. "ŻLE" :D
i więcej znaków zapytania! :lol:

24-08-2008, 20:21
i o taką poradę mi chodziło sam bym na ten pomysł nie wpadł ? myślisz że to będzie dobre rozwiązanie rozwiązanie ?
na pewno
na tym etapie /kiedy nie masz jeszcze scianki 12 cm na poddaszu/ jest jeszcze możliwość przedyskutowania z cieślami czy KB rozwiązań dotyczącymi więżby -
czasem opłaca sie taką scianke w jakims fragmencie pogrubić aby ewentualnie na niej postawic słup podpierający dach

bodzio74
24-08-2008, 20:34
ominę tą wypowiedź bez komentarza , orłem nie jestem z interpunkcjii i zgramatyki , ale jak będzie potrzebna lekcja gramatyki to ci nastręcze korepetycje ....

dotyczy profesora z gramatyki :edde

bodzio74
24-08-2008, 20:48
czasem opłaca sie taką scianke w jakims fragmencie pogrubić aby ewentualnie na niej postawic słup podpierający dach



dach wisi w powietrzu przymocowany do tregry uspawanej w 5 - cio kąt - nie znam określenia fachowego. - są dwa takie wzmocnienia,
na tej konstrukcji opiera sie cały dach , a konstrukcja jest przymocowana do zewnętrznych ścian
- ten temat jes ok..

mury zewnętrzne mam 3 - warstwowe 25 + styr + 12 cm.
gdy by było inaczej 19+ styr +12 to zwyliczeń przez inżyniera który robił nen anex do planu mury zewnętrzne mogły by się rozejść i trzeba by było poważnie remontować fuszerke..

bodzio74
24-08-2008, 21:02
do brzozy :
- zapomniałem ci powiedziec waznej sprawy : tam gdzie będzie wylana ta belka jest przejście do drugiego pokoju ?
- belka ma być wysoka na 20 cm to będzie próg między drzwiami ..
- nie stać mnie teraz by na strop teriva położyć jeszcz 15 cm styr i no i wylewka 5 - cm tak by była równo podłoga
- przepraszam za brak dokładności ... i co dalej ?!!

24-08-2008, 21:08
dach wisi w powietrzu przymocowany do tregry uspawanej w 5 - cio kąt - nie znam określenia fachowego. - są dwa takie wzmocnienia,
na tej konstrukcji opiera sie cały dach , a konstrukcja jest przymocowana do zewnętrznych ścian
- ten temat jes ok..
no właśnie te dwuteowniki /tregry/ stalowe wzieły sie stąd, ze projektant oszczędzając na cienkiej sciance na poddaszu nie miał na czym oprzec dachu ...
:-?
a gdyby tak skalkulowac czy nie korzystniej pogrubić scianke lub wstawic w nią słup/y/ żelbetowe a zrezygnowac z wszystkich /lub częsci/ dwuteowników ... ?
czasem podpowiedź doswiadczonych ciesli /na tym etapie/ moze Ci sporo kłopotów zaoszczędzić / z tregrami, ich spawaniem i wtaszczeniem na góre/


p.s.
co do scian to mamy identyczne :)

bodzio74
24-08-2008, 21:14
ja te tregry już mam wmontowane i jest już dach przykryty ,wywaliłem na to 5000 zł , ponoć dobra decyzja ,cieśle miałem doświadczonego - fuszerki napewno nie zrobił ... .. a jak ztym przejściem z pokoju do pokoju ? - co zrobić !

24-08-2008, 21:18
do brzozy :
- zapomniałem ci powiedziec waznej sprawy : tam gdzie będzie wylana ta belka jest przejście do drugiego pokoju ?
- belka ma być wysoka na 20 cm to będzie próg między drzwiami ..
- nie stać mnie teraz by na strop teriva położyć jeszcz 15 cm styr i no i wylewka 5 - cm tak by była równo podłoga
- przepraszam za brak dokładności ... i co dalej ?!!
liczyłem, ze masz zapas wysokości miedzy wykonanym juz metoda gospodarczą nadprożem, a stropem aby tam zmiescic belke
jesli nie - to dodatkowa belka schowa sie w stropie teriwa /znajdzie sie w poziomie stropu/
wydaje mi sie ze nie powinna wystawac
jesli źle Cie zrozumiałem /to zrób te belke niższą - będzie to ze stratą dla jej wytrzymałości ale z korzyscia dla warstw wylewek/

bodzio74
24-08-2008, 21:37
coś pamietam że jak kładli terva to na tej ścianie nosnej między garmi wkładali zbrojenie,czyli nad ta belką tą felerną - i zalali betonem, nie wiem czy warto kuc i obniżać
- boje się że coś może źle pójść ...

bodzio74
24-08-2008, 21:40
nie byłem przy tym jak robili ... - postraszył mnie cieśla który z zawodu jest zbrojeniarzem i to on narobił mi haosu że to wszystko może się zawalić a ja się stresuje ...

bodzio74
24-08-2008, 21:44
ja tym murarzą podziękowałem za pracę i na etapie stropu zakończyli , później przyszła inna ekipa i dokończyła dom.

bodzio74
24-08-2008, 21:47
nie wiem co robić ..motam ten temat i co chwila coś mi się przypomina...

24-08-2008, 21:51
coś pamietam że jak kładli terva to na tej ścianie nosnej między garmi wkładali zbrojenie,czyli nad ta belką tą felerną - i zalali betonem, nie wiem czy warto kuc i obniżać
- boje się że coś może źle pójść ...

jesli to zrobili - nic więcej nie poprawiaj

andre59
24-08-2008, 21:51
a od czego jest dokumentacja techniczna i kierownik budowy?

bodzio74
24-08-2008, 21:58
ja się na tym teoretycznie nie znam - murarze którzy robili ? - ja ufałem że dobrze , a kierownik to jest tylko od kasy brania !!! a wdodatku teraz śmie mówić że nie wie czy pod tym wykonaniem " gospodarczym się podpisze "
- umywa ręce i ja znów będe szukał kierownika co sie pod tym podpisze ...mówie wam jaja nie ztej ziemi !!!

bodzio74
24-08-2008, 22:02
jesli to zrobili - nic więcej nie poprawiaj

a co mogę dodatkowo zrobic dla swojego psychicznego spokoju ?
- coś muszę zrobić !!!

24-08-2008, 22:32
a co mogę dodatkowo zrobic dla swojego psychicznego spokoju ?
- coś muszę zrobić !!!

no dobra - będzie placebo
w progu gdzie maja byc warstwa styropianu i wylewka - zostaw przerwe 25 cm, włóż 4 pręty fi 12 lub fi 14 i zabetonuj mocnym betonem do wysokości wylewki

pzdr :wink:

bodzio74
24-08-2008, 22:42
a jak zawodowo się kładzie na terivie styropian i wylewkę ?
- ja bym zrobił 8 cm styr i siadka i wylewka 5 cm ?
- czy potrzebna jest na stop folia jeśli tak to jaka ?

24-08-2008, 23:01
a jak zawodowo się kładzie na terivie styropian i wylewkę ?
- ja bym zrobił 8 cm styr i siadka i wylewka 5 cm ?
- czy potrzebna jest na stop folia jeśli tak to jaka ?

po co aż 8 cm na strop ? poddasze bedzie przeciez ogrzewane
mysle ze wystarczy 2- 3 cm styropianu i 4- 5 cm wylewki
folie /w miare solidna, gruba/ kładzie sie nad pomieszczeniami "mokrymi" czyli łazienka, pralnią, itp

lukasz-s
24-08-2008, 23:03
Jest jakiś projekt domu - pytanie do KB czy strop, nadproża są wykonane zgodnie z projektem, czy nie i od tego nie może "umywać rąk".
Zamiast szukać porad na forum, znajdź doświadczonego inżyniera/konstruktora/inspektora, który oceni sytuację na miejscu. Na forum, to można podyskutować sobie i poszukać sugestii, a nie ostatecznego rozwiązania w kwestii konstrukcji domu. A swoją drogą opis sprawy jest mało zrozumiały, i nie chodzi mi wcale o fachowy język (też jestem laikiem w tych sprawach), ale tak po prostu o logikę i język polski, więc zamiast się unosić przemyśl to - nikt tutaj nie widział twojego domu i ciężko się domyślać.

bodzio74
25-08-2008, 10:06
Gdyby projekt stropu był zgodny z projektem mego domu , to bym nie w chodził w polemikę z fourumowiczmi.
W PROJEKCIE był orginalnie strop monolityczny - bo taki chcieliśmy ?
Podczas budowy powstawały nowe pomysły,opinie i dlatego postanowiłem zmienić strop z żelbetu na teriva.
Kierownik budowy nie miał nic przeciwko - zgodził się słownie ?, i było ok,
do czasu jak się nie spotkał z cieślami którzy mu wytkneli fuszerki.
Ja przepraszam was że sie trochę denerwuję , ale wczoraj pisałem z wami i usypiałem najmłotrzą córeczkę [ pare dni temu ukończyła 1 rok.]
Trudno pisać i bujać wuzek ? , ale tak to jest " coś napiszę i zaraz wam wysyłam " , dopiero później patrzę co napisałem.
Tak jest co dzień " buju - buju kołyseczko " , i bardzo proszę ni wytykajcie
błędów tyko prubujcie interpretowć po swojemu.
Zadawajcie petania jak widzicie że temat się nie klei.

edde napsł :


ja bym najpierw radził przeczytać to co się pisze, a potem napisać po polsku a nie po polskiemu włacznie z kolejnym "wywoływaniem"


- nie gniewaj się za tą uszczypliwość ... pod twym adresem ,
na pewno jesteś gościem znającym się na wielu nowinkach budowlanych i praktyczych.
Było by mi miło za uczestnictwo Twoje w moich tematach.

- te same słowa kieruję też do lukasz-s

napisał sprostowanie do swojego tematu: " bodzio74"