PDA

Zobacz pełną wersję : jak sie zaciera tynki piaskiem kwarcowym?



lechu1980i
25-08-2008, 15:43

25-08-2008, 16:20
podobnie jak piaskiem zwykłym przesianym

p.s.
mógłbys wymienić jakiś piasek "niekwarcowy" ?

lechu1980i
25-08-2008, 16:57
podobnie jak piaskiem zwykłym przesianym

p.s.
mógłbys wymienić jakiś piasek "niekwarcowy" ?

mam zlecenie roboty i gosc tak zaznaczyl w ofercie dlatego sie zapytalem.
robie takie rzeczy amatorsko wiec dla tych co wiedza moje pytanie wydaje sie smieszne, ale dla mnie kazda informacja jest ważna żeby nie strzelic jakiejs gafy

zasady polożenia tynkow cem-wap znam, wiec myśle ze dam rade

ps. skoro każdy piasek jest kwarcowy do tego typu zapraw to dlaczego niektórzy to zaznaczają dużymi literami?

Zukow
25-08-2008, 19:53
kiedyś byłem w hucie szkła i mieli wielkie wory z piaskiem kwarcowym - to był biały nie żółty piasek chyba sam kwarc - pięknie się mienił na słońcu

może to o to chodzi

kwarc do produkcji szkła

robert8888
25-08-2008, 20:46
wydaje mi się ze ta potoczna nazwa "piasek kwarcowy" oznacza piask o takiej drobnej gradacji - bywa dostępny w hurtowniach. Jak się nim zrobi ostanią warstwę tynku to jest już bardzo równa i gładka, z uwagi na małe ziarna piasku.

Eugeniusz_
25-08-2008, 21:50
Z piaskiem kwarcowym różnie bywa, w supermarketach spotkałem o bardzo dużym ziarnie, całe szczęście nie kupiłem - w momencie jak mi zabrakło.
Mam wykonane tynki piaskiem kwarcowym, jest to baaaardzo drobny biały piasek przypominający z plaży naszego morza :):):). Cena tony około 220-450 zł luzem lub workowany. Po wykonaniu tynków cementowych zaciera się mieszanką piasku kwarcowego i wapna ( ups nie pamiętam czy dodawali cement) ściany są białe po wykonaniu.

Arek-L
25-08-2008, 22:16
Też mam zacierane "kwarcowym" - gładko, coś pomiędzy normalnym tynkiem zacieranym zwykłym piaskiem a gipsem. Piasek, faktycznie, "miałki" - pomiędzy mąką a solą (bliżej ziarnistości soli). Wygląda fajnie, gładko i biało.

26-08-2008, 08:16
kiedyś byłem w hucie szkła i mieli wielkie wory z piaskiem kwarcowym - to był biały nie żółty piasek chyba sam kwarc - pięknie się mienił na słońcu

może to o to chodzi

kwarc do produkcji szkła
jest to piasek dokładnie opłukany z zanieczyszczeń (dlatego ma barwe "białą" ) i odsiano od niego grubsza granulacje rysujących tynk kamyczków

wg mnie kazdy piasek jest kwarcowy - natomiast ten do zacierania (wg nomenklatury jakiej uzywa sie w moich stronach) nazywa sie perlisty - od koloru zbliżonego do pereł ...

edit-blondi
26-08-2008, 15:59
ja też miałam taki paisek do tynków, granulacja 0,1-03mm, baaaaaardzo drobny. No i tynkarze mieli problem z zatarciem bo tam właściwie nie ma co zacierać (brak ziarna). Jak to powiedzieli" trzeba blichować a to nie za te pieniądze". Kupiłam troche grubszy, żółty i takim zatarli. Jest ok.

Zukow
26-08-2008, 20:15
czyli wychodzi, że to drobny płukany piasek - jeśli tyle kosztuje to pewnie tylko salon i przedpokój nim zrobię :(

Sp5es
26-08-2008, 22:42
Piasek kwarcowy składa się jak sama nazwa mówi z kwarcu = krzemionka =SiO2.

Granulometria piasku, jak taka, jaki towar się kupi - można kupić różne frakcje, w zależności od przeznaczenia. Nie oznacza, że kwarcowy - to jest ostry, gruby, a inne miałkie. Są i miałkie kwarcowe.

Doby piasek ma zawartośc kwarcu 99,5%. Taki piasek produkują trzy kopanie w Polsce Grudzień las, Osiecznica i Biała Góra, dorywczo kopalnie węgla brunatnego.

Zwykłe kopalnie - mają piach o zawartości 85-95% krzemionki - reszta to zanieczyszczenia i frakcje organiczne , niepożądane w zaprawach. Różnią się kolorem i własnościami.

edit-blondi
27-08-2008, 08:59
czyli wychodzi, że to drobny płukany piasek - jeśli tyle kosztuje to pewnie tylko salon i przedpokój nim zrobię :(

Kosztuje sporo, ale jego dodaje sie tylko do szlichty i nie zużywa sie go aż tak duzo.

Eugeniusz_
27-08-2008, 14:44
czyli wychodzi, że to drobny płukany piasek - jeśli tyle kosztuje to pewnie tylko salon i przedpokój nim zrobię :(

Kosztuje sporo, ale jego dodaje sie tylko do szlichty i nie zużywa sie go aż tak duzo.

Na około 650m2 poszło mi około 1,5 t. Także przy całych kosztach tynku????

Arek-L
29-08-2008, 23:29
mi na jakieś 700mkw poszło ok. 1t. - 240 pln. To wg mnie warto.

30-08-2008, 08:13
lechu1980
ciekawi mnie- jak Ci sie udało wyedytowac post tak, ze zaden slad po nim nie pozostał ?
/zawsze po usunięciu posta jest informacja, ze edytowano i kiedy ...a u Ciebie nic ...czyściutko
masz jakieś "chody" ? :wink:)

Eugeniusz_
01-09-2008, 00:26
Nie zawsze jak skasujesz nie ma śladu

01-09-2008, 00:30
Nie zawsze jak skasujesz nie ma śladu
sladu nie ma jesli nikt nie popełni posta zanim autor skasuje
w tym wypadku sporo osób napisało po Autorze, a post zniknał jak kamfora ...

agusiek
09-09-2008, 18:49
a może ktoś wie co jest jakościowo lepsze na ostatnia warstę: kwarc czy piasek miałki. jeżeli chodzi o gładkość to miałki jest delikatniejszy - miałam możliwość porównać (kwarc wewnątrz budynku, miałki na zewnątrz). czy są jakieś powody by jednak zacierać kwarcem?

r-32
09-09-2008, 21:21
Nie zawsze jak skasujesz nie ma śladu
sladu nie ma jesli nikt nie popełni posta zanim autor skasuje
w tym wypadku sporo osób napisało po Autorze, a post zniknał jak kamfora ...
... i mnie też to dziwi :o
Normalnie się nie da usunąć posta - jak coś po nim już jest- "bez śladu"
Co jest !!!

Pozdrawiam

długi
09-09-2008, 22:17
Piasek kwarcowy składa się jak sama nazwa mówi z kwarcu = krzemionka =SiO2.

Granulometria piasku, jak taka, jaki towar się kupi - można kupić różne frakcje, w zależności od przeznaczenia. Nie oznacza, że kwarcowy - to jest ostry, gruby, a inne miałkie. Są i miałkie kwarcowe.

Doby piasek ma zawartośc kwarcu 99,5%. Taki piasek produkują trzy kopanie w Polsce Grudzień las, Osiecznica i Biała Góra, dorywczo kopalnie węgla brunatnego.

Zwykłe kopalnie - mają piach o zawartości 85-95% krzemionki - reszta to zanieczyszczenia i frakcje organiczne , niepożądane w zaprawach. Różnią się kolorem i własnościami.

Prawdę gada :lol: Grudzeń i Biaa góra te same poklady,teraz już kopią prawie pod Mniszkowem

długi
09-09-2008, 22:21
Z piaskiem kwarcowym różnie bywa, w supermarketach spotkałem o bardzo dużym ziarnie, całe szczęście nie kupiłem - w momencie jak mi zabrakło.
Mam wykonane tynki piaskiem kwarcowym, jest to baaaardzo drobny biały piasek przypominający z plaży naszego morza :):):). Cena tony około 220-450 zł luzem lub workowany. Po wykonaniu tynków cementowych zaciera się mieszanką piasku kwarcowego i wapna ( ups nie pamiętam czy dodawali cement) ściany są białe po wykonaniu.

Otwórz jakąś hurtownię a ja będę zaatwial piach :lol:
niezle bicie jest na nim ......

szyszszunia
28-11-2014, 19:20
Czy po zacieraniu piaskiem kwarcowym trzeba jeszcze gipsować ściany czy tylko już grunt i malowanie???