PDA

Zobacz pełną wersję : Zagęszczanie piasku a wybaczenie ścian fundamentowych.



akapap
25-08-2008, 17:54
Witam,

czy ktoś z Was zetknął się z problem wybaczenia ścian fundamentowych przy zagęszczeniu piasku skoczkiem (ściany 1,35 m powyżej gruntu). Ekipa nie podsypała piasku po zewnętrznej stronie ścian, jedynie ubijała w środku.

Dodam, że ściana została zakończona dodatkowym wieńcem.

Jak spr. wybaczenie ścian bez rozbierania izolacji cieplnej (styropian, folia kubełkowa).

Pozdrawiam.

Nefer
25-08-2008, 17:56
WyBaczenia ?
A nie wyPaczenia ?
Ja ścianom nie wybaczam...krzywizn..

Zukow
25-08-2008, 19:09
Wypaczyć to może się drewno
Ściana to raczej się wybocza - bo idzie w bok ;-)

Wybaczyć - to fuszerki nie można


U mnie także była ściana fundamentowa 1.3metra zakończona wieńcem + kilka słupków - takich powiązań wieńca z fundamentem ale miałem podsypkę na metr i wykonawca sam mi zwracał uwagę że musi robić ostrożnie z uwagi na wysoki fundament

jedyna rada wykopać w środku najdłuższego boku piasek i sprawdzić - będziesz miał najwyżej kilka metrów piasku do utwardzenia ale za to spokój, że ściany są proste i nie utraciły spójności.

Nefer
25-08-2008, 19:13
Aaaaaaaaaaa to znaczy wyboczenie :) Całe życie człowiek się uczy :)

jacekp71
25-08-2008, 19:39
widzialem przypadek, kiedy okolo 12m dlugosci sciana "wyszla" z osi podczas zasypywania i zageszczania piaskiem, brzuch nie byl jakis znaczny, ale wyrazny ....

sciane rozebrano (m-6), zaszalowano, zazbrojono i wylano na mokro ....

Bigbeat
25-08-2008, 21:44
Można też buczeć - wtedy będzie wybuczenie.
I beczeć.

mikolayi
25-08-2008, 21:59
i jęczeć, ale to już zupełnie inna historia...
mam znajomego co często się wybrzusza... ale to po piwie ;)

Jarniz
25-08-2008, 22:52
przykre to ale ja miałem taki przypadek.... również ubijano mi skoczkiem. Ponieważ ściany fundamentowe wyniosłem pow. gruntu a nie obsypano z zew. , to musiało się tak skończyć.. Ale nie wszędzie - tam gdzie miałem już wylewane słupy od ław i próg do garażu było spoko. No i tam gdzie było nisko nad grunte, rodzimym..

Cześc mieszkalna - głównie salon/jadalnia - ściany były w całości przemurowane. Zdjęto bloczki i nad całą szęścią mieszkalną mam wieniec. I będzie dobrze.

primo - nie powinno się ubijac skoczkiem (zbyt duża siła, raczej zagęszczarką)
secundo - to się zdarza nawet najlepszym budowlańcom - jak ławice całe to przemurowanie bloczków to pikuś.
bedzie dobrze, :wink: