PDA

Zobacz pełną wersję : ocieplac już dach?- stan surowy zamkniety



Rafal111
25-08-2008, 22:04
Jestem na etapie stanu surowego zamkniętego prawie tzn: ściany zewnętrzne, wewnętrzne, cały dach z oknami dachowymi, wylewki wstepne.
Okna maja byc w czwartek pozostałe, elektryk kończy ale hydraulik ma czas dopiero za 3 tygodnie. Chciałem troszke podgonić np z tynkami albo ociepleniem dachu ( wełna pod dachówkami i pod skosami na poddaszu i na gzymsie :)
Dzis był architekt wnętrz i mi to odradził, straszył że wilgoć z tynków i wylewek wejdzie w wełne. Kierownik budowy natomiast bronił że przed wełna będzie folia któa wstrzyma pare wodną. Kto ma racje? co moge teraz robic? a może tynki i wylewki tam gdzie nie będzie podłogówki.

MARTiiii
25-08-2008, 22:08
Zostaw na sam koniec. WIekszy przewiew w domu. Szybciej bedzie schnac...

Andrzej Wilhelmi
25-08-2008, 22:13
Jak elektryk kończy to zaraz tynkuj. Hydraulik po tynkach. Ocieplenie po tynkach i wylewkach chyba, że masz krycie wstępne wykonane folią wysoko paroprzepuszczalną. Pozdrawiam.

Rafal111
25-08-2008, 22:37
chciałem jakoś przyspieszyc bo juz prawie rok naciagają mnie budowlańcy

Trociu
26-08-2008, 13:46
Jak poszukasz to znajdziesz gdzieś w archiwum wątek, w którym komuś zamokła cała wełna, bo kładł ją przed tynkami.
U mnie natomiast, tynki zrobione praktycznie równolegle z ociepleniem skosów i nic się nie stało. Tylko, że tynki były na dole a ocieplenie na górze i klatka schodowa zasłonięta folią. Ale podejrzewam, że jeżeli przed tynkami zasłonisz wełnę folią paroizolacyjną to nic jej nie będzie.

Arol_62
28-08-2008, 19:54
Jestem na etapie stanu surowego zamkniętego prawie tzn: ściany zewnętrzne, wewnętrzne, cały dach z oknami dachowymi, wylewki wstepne.
Okna maja byc w czwartek pozostałe, elektryk kończy ale hydraulik ma czas dopiero za 3 tygodnie. Chciałem troszke podgonić np z tynkami albo ociepleniem dachu ( wełna pod dachówkami i pod skosami na poddaszu i na gzymsie :)
Dzis był architekt wnętrz i mi to odradził, straszył że wilgoć z tynków i wylewek wejdzie w wełne. Kierownik budowy natomiast bronił że przed wełna będzie folia któa wstrzyma pare wodną. Kto ma racje? co moge teraz robic? a może tynki i wylewki tam gdzie nie będzie podłogówki.

Najpierw tynki potem zabudowa GK

bodzio74
28-08-2008, 20:18
Dzis był architekt wnętrz i mi to odradził
" DMUCHAJ NA ZIMNE " - chyba że chcesz mieć problemy później.

BODZIO.

robert8888
28-08-2008, 20:33
ocieplaj po tynkach, bo inaczej cała wilgoć ze schniecia tynków wejdzie Ci w ocieplenie (wełnę)

brachol
28-08-2008, 21:36
ja mysle ze wilgoc to chyba bardziej zaszkodzi plycie GK niz welnie tak czy inaczej ja bym robil najpierw tynki a potem ocieplenie poddasza

Rafal111
29-08-2008, 07:41
ok ale ocieplenie poddasza to macie na myśli ocieplenie samego dachu? czyli to co jest pod dachówka?
bo u mnie jest jeszcze sprawa ocieplenia skosów - mam dom z gzymsem i w skosach ocieplić trzeba kawałek podłogi i ten kawałek ścianki pionowej - to chyba mozna bo wilgoć-para idzie w góre