PDA

Zobacz pełną wersję : nawiewniki higrosterowalne a mechaniczne



jutlandia
26-08-2008, 06:43
które nawiewniki można w razie czego szczelniej zamknąć? higrosterowalne czy mechaniczne?
i w jaki sposób mam "kazać" powietrzu latać po domu z pokoi do kuchni a nie na odwrót..... :o
z góry dzięki.....

jareko
26-08-2008, 07:00
w jakim razie? Nie po to sie je wprowadza by je zamykac :)

HenoK
26-08-2008, 07:12
które nawiewniki można w razie czego szczelniej zamknąć? higrosterowalne czy mechaniczne?Zamknąć szczelnie można zapewne oba typy. Pytanie jednak czy zasadne jest stosowanie nawiewników higrosterowanych ? Wg załozeń producenta mają one regulować ilość powietrza nawiewanego, w zależności od wilgotności powietrza wewnątrz pomieszczenia. Jednak element wykonawczy takiej kratki jest pod bezpośrednim wpływem powietrza nawiewanego. Nawiewnik otworzy się na moment, napłynie niewielka ilość suchego powietrza z zewnątrz i nawiewnik ponownie zostanie przymknięty, podczas, gdy w pozostałej części pomieszczenia wilgotność znacznie przekracza zalecane normy.
Inna sytuacja jest z kratkami wywiewnymi higrosterowanymi, one mogą skutecznie regulować wilgotność powietrza w domu.
Czy może jednak się mylę i są zadowoleni użytkownicy nawiewników higrosterowanych ?

listek
26-08-2008, 07:51
Czy może jednak się mylę i są zadowoleni użytkownicy nawiewników higrosterowanych ?

Ja osobiście znam osobę zadowolona i tez będę najprawdopodobniej zakładał takie nawiewniki. Z tego co mi wiadomo to one reaguja na wilgotność powietrza wewnątrz a nie na zewnątrz

jutlandia
26-08-2008, 09:07
w jakim razie? Nie po to sie je wprowadza by je zamykac :)

chcę mieć w domu i jedne i drugie nawiewniki, jednak część okien mam od strony łąk gdzie strasznie wieje zimą, stąd pytanie.

jareko
26-08-2008, 10:03
sa nawiewniki mające blokadę przy przeciągach - jak wieje to samoczynnie ci sie zamyka

jutlandia
26-08-2008, 11:29
ależ git! jakie to? :D

jareko
26-08-2008, 12:25
poszperaj w necie - nie pamietam nazwy ale chyba Ventair ma cus takiego