PDA

Zobacz pełną wersję : Czym zeszlifować wylewkę ?



kret
26-08-2008, 14:05
Mam normalną wylewkę betonową z miksokreta i chciałbym w pomieszczeniach pod płytki zeszlifowac ją o 2-3mm (przeliczyłem się zakładając cieńsze płytki a teraz wybraliśmy wielkoformatowy gres który jest grubszy i wychodzi nierówny poziom z parkietem) - czym można coś takiego wykonać ?? - nie wiem do kogo uderzyć.... :roll:

Pilot_1
26-08-2008, 14:13
myślę że ktoś ci to może zrobić trochę jest zabawy choć zależy też czy jest to duże pomieszczenie może spróbuj sam (szlifierka+młotek+przecinak) :D :P

revalidon
26-08-2008, 14:50
Z wypożyczalni możesz pożyczyć specjalne urzadzenie do scierania posadzek. Wyglada jak froterka i ma taka tarczę z trzema kamieniami sciernymi. Niemniej jednka odradzam to rozwiązanie... Trzeba miec naprawdę wprawę w operowaniu tym urzadzeniem... Chwila nieuwagi luba słabsze rece i to "froterka" bedzie cie prowadziła, a nie ty "froterkę"...
Lepsze rozwiazanie to kupno takiego kamienia sciernego w Leroy'u chociażby i zamontowanie do szlkifierki kątowej... Troche więcej pracy ale bezpieczniej dla ścian...

26-08-2008, 15:53
... nie wiem do kogo uderzyć.... :roll:
uderz na cmentarz ...

maszyne która opisuje revalidon mozna wypozyczyc u lastrykarzy którzy robia nagrobki cmentarne i nazywa sie to szlifierka do lastryka, a te trzy kamienie - to kamienie nerkowe ...

Rezi
26-08-2008, 16:37
nie taniej podłozyc coś pod parkiet zamiast bawic się w szlifowanie wylewki ?

Bigbeat
26-08-2008, 16:47
Lepsze rozwiazanie to kupno takiego kamienia sciernego w Leroy'u chociażby i zamontowanie do szlkifierki kątowej... Troche więcej pracy ale bezpieczniej dla ścian...
Hehe - wszystkiego najlepszego: on chce zeszlifować wylewkę w pomieszczeniach :o !!!
Diaksem z kamieniem zajmie to tydzień - i oczywiście jeden kamień pewnie nie starczy nawet na jedno pomieszczenie.

26-08-2008, 16:54
Hehe - wszystkiego najlepszego: on chce zeszlifować wylewkę w pomieszczeniach :o !!! ...
ale za to bedzie co wnukom opowiadac, ile cementu sie połkęło w zyciu ...
:wink:

Jacek z Otwocka
26-08-2008, 18:35
Witam.


nie taniej podłozyc coś pod parkiet zamiast bawic się w szlifowanie wylewki ?
Kret: jak rozumiem parkiet już położyłeś :roll: ?

pierwek
26-08-2008, 19:13
mam pytanko... myślałem że wylewki robi się na jednym poziomie w całym domu - o ile nie robimy podłóg z desek na legarach...

jeżeli w założeniu mam w paru pokojach panele a w korytarzach i łazience płytki to muszę już wiedzieć jakiej grubości będą panele/płytki? :o

Pilot_1
26-08-2008, 19:21
jeżeli w założeniu mam w paru pokojach panele a w korytarzach i łazience płytki to muszę już wiedzieć jakiej grubości będą panele/płytki? :o

wydaje mi się że nie koniecznie możesz wpierw położyć płytki z założenia grubsze od panela i wtedy pod panel piankę w płytach są rożne grubości 2,3,4,5,6,7 mm kładziesz i masz :D

theodolit
26-08-2008, 20:07
Mam normalną wylewkę betonową z miksokreta i chciałbym w pomieszczeniach pod płytki zeszlifowac ją o 2-3mm (przeliczyłem się zakładając cieńsze płytki a teraz wybraliśmy wielkoformatowy gres który jest grubszy i wychodzi nierówny poziom z parkietem) - czym można coś takiego wykonać ?? - nie wiem do kogo uderzyć.... :roll:

Hmm nie to zebym w sumie sie czepiał ... ale 2-3 mm - jak skontrolowac czy w całym pomieszczeniu jest jeden poziom ? wydaje mi sie ze 'uskok' o 3mm to pryszcz, zakładajac listwe progową wiecej nierównosci sie robi ....

toć to nie mechanika precyzyjna ...

albo ze mnie jakis matoł chałturnik jest ...

chyba, ze chodzi o 2-3 cm to nawet ja bym zauważył ;D

fachmachdach
26-08-2008, 21:15
Gar nie warta świeczki, zapylisz wszystko tak że rok będziesz z tego wychodził, drogi szpas to jest, są to maszyny do niwelacji betonu, też chciałem tak zrobić, lepiej na łączy pokoi listwe położyć.

theodolit
26-08-2008, 21:23
Właśnie mam przełomowego pomysła ;) zetrzyj czymkolwiej - nawet recznie - kawał od strony progów - tak zeby na łączeniach sie zgadzało - tego ogromnego spadku chyba nikt nie poczuje ;)

kret
27-08-2008, 15:02
parkietu jeszcze nie położyłem - wychodzi mi taka różnica z obliczeń chociaż zastanawiam się co do logiki parkieciarza - zamówiłem parkiet przemysłowy 15mm grubości i parkieciarz twierdzi ze wyjdzie na gotowo 15mm (przecież idzie jeszcze klej ale z drugiej strony tez schodzi na cyklinowaniu..)
płytki kupiłem 9mm grubości a że są duże 60*60cm (gres polerowany) to warstwa minimalna kleju to zdaje się 4mm ...

czyli po stronie parkietu mamy 15mm grubości
po stronie płytek jest wylewka wyżej o 4mm +4klej + 9 płytka = 17mm
różnica ok 2mm może i byłaby ok do zamaskowania listwą łączącą ale człowiek zawsze dąży do ideału...
wypożyczyłem na weekend jakąś maszynę wygląda jak polerka na papiery ścierne od spodu - człowiek mówił że to do tego celu i ewentualnie moge tam dać tarczę diamentową zamiast papierów ... zobaczymy... boję się tylko o kontrolę tarcia na całej powierzchni....


czyli wnioskując z wpisów są tacy którym także wyszła jakaś niewielka różnica i się tym nie przejęli dając listwę i po sprawie ?

theodolit
27-08-2008, 20:10
czyli wnioskując z wpisów są tacy którym także wyszła jakaś niewielka różnica i się tym nie przejęli dając listwę i po sprawie ?

pytanie nr 1 - czy cała powierzchnia podłogi (wylewki) nie ma uskoków wiekszych niż 2mm - jest "idealne' lustro ?

pytanie 2 - czy tą polerką zdejmiesz 'idealnie' 2 mm ? a nie tu 1 tam 3 ?

pozdrawiam
Piotrek

ps. ale jak wspomniałem moze mam 'niski standard' ;) i mało wymagam ;D

civic9
27-08-2008, 20:19
pogadaj z parkieciarzem... mój mówił, że 1-2mm to on może zgubić jak potrzeba. lepiej żeby płytki wyszły za wysoko niż za nisko.

revalidon
28-08-2008, 10:20
Hmmm.... Trochę to dziwne... Miałem identyczną sytuację, a musiałem szlifować wylewkę pod parkietem...

Było tak... W kuchni i jadalni miałem zaplanowany gres... Juz w momencie kładzenia gresu, zona stwierdziła, ze trochę bedzie za jednolicie i że damy taką "wyspę" z parkietu pod stołem w jadalni... Jako że gres mieliśmy 30x60 cm, glazurnik zostawił pod przyszłym stołem pole 210 x 300 cm /7 x 5 płytek gresu/. Gres był grubości 9 mm i po położeniu głebokość pola na parkiet wynosiła +/- 12 mm. Parkieciarz stwierdził, żebym albo kupił parkiet grubosci 10 mm tzw. lamparkiet albo zeszlifował 4-5 mm wylewke pod parkiet 15 mm, bo on nie da rady zeszlifować parkietu, tak żeby były równe poziomy z gresem... To znaczy dałby radę, ale to za duzo pracy, za duzo kosztuje, za duzo kosztują tarcze scierne, itp... No i kupiłem wspominany przeze mnie w tym wątku kamień do szlifierki i w godzinę zeszlifowałem te 4-5 mm... Przy szlifowaniu polewałem wodą, tak więc nie kurzyło się tak bardzo...

28-08-2008, 11:08
... czyli wnioskując z wpisów są tacy którym także wyszła jakaś niewielka różnica i się tym nie przejęli dając listwę i po sprawie ?
listwa albo tak jak radzi Theodolit - zeszlifowac sama końcówke

kakaowy
28-08-2008, 18:10
Wylewke zeszlifuje Ci każdy parkieciarz maszyną do cyklinowania, kwestia założenia odpowiedniego papieru ściernego a potem zagruntowania betonu.

zlu
28-08-2008, 21:03
Lepsze rozwiazanie to kupno takiego kamienia sciernego w Leroy'u chociażby i zamontowanie do szlkifierki kątowej... Troche więcej pracy ale bezpieczniej dla ścian...

Jakiej średnicy ten kamień był? Jak to zamocowałeś do kątówki? Z tego co widziałem takie kamienie miały tylko otwór na ośkę w środku. Szlifowałeś płaszczyzną boczną kamienia czy krawędzią?

Muszę wygładzić wylewkę w garażu i szukam jakiegoś prostego rozwiązania (źle zatarłem - byłem zbyt wykończony po wylaniu 2,5 m3 betonu i zatarta warstwa wyszła chropowata, a nawet miejscami się odparzyła)

zlu

jacekot
29-08-2008, 08:59
parkietu jeszcze nie położyłem - wychodzi mi taka różnica z obliczeń chociaż zastanawiam się co do logiki parkieciarza - zamówiłem parkiet przemysłowy 15mm grubości i parkieciarz twierdzi ze wyjdzie na gotowo 15mm (przecież idzie jeszcze klej ale z drugiej strony tez schodzi na cyklinowaniu..)
płytki kupiłem 9mm grubości a że są duże 60*60cm (gres polerowany) to warstwa minimalna kleju to zdaje się 4mm ...

czyli po stronie parkietu mamy 15mm grubości
po stronie płytek jest wylewka wyżej o 4mm +4klej + 9 płytka = 17mm
różnica ok 2mm może i byłaby ok do zamaskowania listwą łączącą ale człowiek zawsze dąży do ideału...
wypożyczyłem na weekend jakąś maszynę wygląda jak polerka na papiery ścierne od spodu - człowiek mówił że to do tego celu i ewentualnie moge tam dać tarczę diamentową zamiast papierów ... zobaczymy... boję się tylko o kontrolę tarcia na całej powierzchni....


czyli wnioskując z wpisów są tacy którym także wyszła jakaś niewielka różnica i się tym nie przejęli dając listwę i po sprawie ?


2mm ==> stary zapomnij to jest praktycznie nie widoczne ani nie wyczuwalne , więcej zachodu niż to warte . Pomyśl lepiej o ciekawej listwie połaczeniowej.

maciacho
14-02-2018, 14:34
Witam,
dołączam się do tematu, ponieważ chciałbym zeszlifować swoją posadkę aby była równa. Chodzi o wylewkę B25 na powierzchni domu ok. 100m2 i zeszlifowanie około od 1 do 2cm.
Czy szlifierką z wypożyczalni da się to w miarę łatwo zeszlifować? Ile kamieni muszę mieć na 100m2.

zorro128
14-02-2018, 16:38
Po pierwsze nie żadną szlifierką tylko frezarką do betonu.Po drugie jeśli już chcesz się bawić w takie rzeczy to weź mocną z silnikiem trójfazowym bo małą zamęczysz.A tak w ogóle nie wiem czy szlifowałeś już beton(zwłaszcza b25),bo zadanie będzie bardzo pracochłonne i czasochłonne...

adam1234567
14-02-2018, 23:41
Mam normalną wylewkę betonową z miksokreta i chciałbym w pomieszczeniach pod płytki zeszlifowac ją o 2-3mm (przeliczyłem się zakładając cieńsze płytki a teraz wybraliśmy wielkoformatowy gres który jest grubszy i wychodzi nierówny poziom z parkietem) - czym można coś takiego wykonać ?? - nie wiem do kogo uderzyć.... :roll:
Ten cieńszy gres na jaki grzebień był kładziony?, bo standardowy gres o grubości ~8mm kładłeś np na grzebień 10mm, to ten wielkoformatowy gres o grubości~ 10mm możesz położyć na grzebień 8mm i będzie równy poziom. Masz różne pace do kleju od 4-12 mm i nimi sobie regulujesz wysokość płytek. Oczywiście pod płytki wielkoformatowe, przy założeniu, że posadzki są równe polecałbym minimum kłaść na grzebień 8mm. Istnieje jeszcze jedna opcja- oddanie tego gresu i wymianę na 8mm wielkoformatowego, bo takie też są .