PDA

Zobacz pełną wersję : I co ja mam teraz zrobic???



552nata
26-08-2008, 15:37
I co ja mam teraz zrobic???

kupilam dzialke bez mediow. Z pradem poszlo latwo i szybko. Woda bedzie bardziej problematyczna ale tez do zorganizowania. Moj problem to kanalizacja.
W naszym planie zagospodarowania jest wszystko!! zabronione poza podlaczeniem do kanalzacji, ktora istnieje w odleglosci 600m od naszej dziaki.
Koszty podlaczenia przekraczaja calkowicie moje mozliwosci finansowe. Gmina nie chce wydac pozwolenia tymczasowego na szambo. W zwiazku z tym nie dostane pozwolenia na budowe. Pieniedzy na podlaczenie mnie do kanalizy gmina tez nie ma i w najblzszej przyszlosci miec nie bedzie!! I co ja mam teraz zrobic??

tomekwil
26-08-2008, 15:58
Witam
Może przydomowa oczyszczalnia?

BOHO
26-08-2008, 16:01
sprzedać działkę z zyskiem....

Mały
26-08-2008, 16:12
"Sławojka" z podłączeniem do reszty instalacji...

monikaa13
26-08-2008, 16:57
To może masz działkę koło nas.
Prąd niby ma być, woda - z tym gorzej. Kanaliza nie wiadomo a w planie zagospodarowania jest napisane, że podłączyć się trzeba.

552nata
26-08-2008, 19:30
sprawdzilam przed chwila jeszcze raz.
Dzialka uwzgledniona w planie jako rekreacjna z mozliwoscia zamieszkania calorocznego i pisze ze : niedopuszczalne : budowa indiwidualnego unieszkodliwiania sciekow socjalno-bytowyh(np. budowy zbiornikow bezodplywowych, indywidualnch biologicznych oczyszczalni sciekow)
prosze powidz, ze ja to zle interpretuje bo sie zalamie


Czy działka jest uwzględniona w planie zagospodarowania przestrzennego (o ile jest) jako budowlana ?
Jeśli tak, to weź wypis z tego planu i dokładnie przeczytaj co możesz zrobić ze ściekami. NIe chce mi się wierzyć, że nie można zainstalować POŚ. :roll: :-?

Pozdrawiam.

552nata
26-08-2008, 19:40
To może masz działkę koło nas.
Prąd niby ma być, woda - z tym gorzej. Kanaliza nie wiadomo a w planie zagospodarowania jest napisane, że podłączyć się trzeba.

ja na wyspie Wolin

monikaa13
26-08-2008, 19:41
no to jednak nie :)

Nefer
26-08-2008, 19:42
To może masz działkę koło nas.
Prąd niby ma być, woda - z tym gorzej. Kanaliza nie wiadomo a w planie zagospodarowania jest napisane, że podłączyć się trzeba.

ja na wyspie Wolin

Piękne miejsce... szkoda, że niewiele z tego wynika...

jacekp71
26-08-2008, 21:08
a nie lepiej interpretowac warunki przed zakupem ?


teraz to juz chyba tylko wnioskowac o ich zmiane ....

jajmar
26-08-2008, 21:43
Tylko podłączenie do kanalizacji ?


Jakie "tylko" ? Jest kanaliza nie chcą mieć szamb i innych POŚ to chyba jest logiczne. Uważam że tereny w których powstały kanalizacje powinny "z urzędu likwidować" szamba i POŚ-ie.
A że do kanalizy daleko to przecież jak to mówią "widziały gały co brały".

jkrzyz
26-08-2008, 22:44
Jakie "tylko" ? Jest kanaliza nie chcą mieć szamb i innych POŚ to chyba jest logiczne. Uważam że tereny w których powstały kanalizacje powinny "z urzędu likwidować" szamba i POŚ-ie.
A że do kanalizy daleko to przecież jak to mówią "widziały gały co brały".

Nie przesadzasz deczko?

dj80
26-08-2008, 22:50
Czy działka jest uwzględniona w planie zagospodarowania przestrzennego (o ile jest) jako budowlana ?
Jeśli tak, to weź wypis z tego planu i dokładnie przeczytaj co możesz zrobić ze ściekami. NIe chce mi się wierzyć, że nie można zainstalować POŚ. :roll: :-?


NIe wiem, jak jest w tym przypadku, ale u mnie nie ma kanalizy, a w MPZP wyraźnie jest napisane, że POŚ dopuszaczalne są wyłącznie na działkach o powiezchni min. 2000 m2. A wszystkie działki mają po 1000-1200 m2.
Trzeba robić zwykłe szambo i czekać na kanalizę.

Pozdr
DJ

theodolit
27-08-2008, 06:01
Pozostaje tez powołanie 'grupy inicjatywnej' ;) szukać namiarów na sąsiadów, organiziować, organizować i miec nadzieje ze sąsiadom tez bedzie zalezało i rozkładajć koszt wykonania...