PDA

Zobacz pełną wersję : Kominek z szamotem



minimum
26-08-2008, 16:43
Witam wszystkich.
Mam zagwozdkę dotycząca obudowy kominka. Wczoraj byłem u znajomego i wpadliśmy na genialny pomys. Chiałbym robić obudowę kominka z cegły szamotowej + planuję włozenie sporo cegieł do środka obudowy. Planowałbym nie zakładać dystrybutora tylko wymurować dookoła kominka "słup" z szamotu. Bede miał system DPG. Założenie jest takie aby w raz napalonym kominku zmagazynowac i wykrzystac na maxa ciepło. Cegły w środku nad wkładem planuje ułozyć w taki sposób aby powietrze przepływało między nimi i oddawało ciepło w szamot. Planuję tez zrobić wlot rury do komina na maxa wysoko jak tylko dam radę tak aby odzyskać jak najiecej ciepła ze spalin. Proszę o opinie czy słyszeliście o takim rozwiązaniu, lub co o nim myslicie. Ciekawy jestem czy wkład nie bedzie miał czegoś przeciwko jak bedzie tak obudowany. Zastanawiam się czy grube podwójne teowniki stalowe na które ułożę powiedzmy 400 kg szamotowych cegieł (nad wkładem) nie poodkształcają się pod wpływem temperatury i ciężaru. Z góry dziękuję za wszelkie opinie i sugestie.

Marcin1978
27-08-2008, 07:36
A moze troszke poszukac na forum?

http://forum.muratordom.pl/kominek-z-masa-kumulacyjna-praktyczne-doswiadczenia,t128251.htm?highlight=dgp

Ale to nie taka prosta sprawa wykonac taki uklad zeby dzialeł poprawnie