PDA

Zobacz pełną wersję : jeżeli moglibyście ponownie wybierać: pustak Z czy BEZ P+W?



ifka13
26-08-2008, 19:46
Jak w temacie, jakie są wady i zalety pustaków z i bez systemu pióro/wpust?
Odkąd zacząłem się rozglądać za pustakami to wybór jest i rózne opinie, chcę poznać waszą

aru
26-08-2008, 19:58
jaka grubość?

I.W.
27-08-2008, 06:27
Sciana słabsza i wieje przez PW - wygoda tylko dla murarzy

ifka13
27-08-2008, 06:48
wg projektu 24cm+ 12styro
i wlasnie nad nieszczelnościami spoin pionowych się zastanawiam,

Graczyk
27-08-2008, 07:58
Jeśli miałbym wybierać to bazobeton z P+W. Pustaki muruje się ze względu na ich nierówność (wypiekana ceramika brak możliwości szlifowania warstw) na gróbszą warstwę zaprawy więc można tą zaprawą kleić pionowe łączenia.
Z drugiej strony zużyją wiecej zaprawy i będzie drożej. Natomiast w gatki typu wieje lub widać światło proszę nie wierz. Ci co tak murują nie zasługują na wykonywanie zawodu murarza. Współczuję jeśli ktoś miał tak niesolidnych roboli bo przecież nie fachowców.

pablitoo
27-08-2008, 08:02
A co to jest bazobeton z P+W ??

skorpio
27-08-2008, 08:22
A co to jest bazobeton z P+W ??

Beton bazowy, czyli podstawowy (podstawowy materiał budowlany z piórowpustem) 8)

piterazim
27-08-2008, 08:41
Natomiast w gatki typu wieje lub widać światło proszę nie wierz. Ci co tak murują nie zasługują na wykonywanie zawodu murarza. Współczuję jeśli ktoś miał tak niesolidnych roboli bo przecież nie fachowców.

eeeeee światło i wieje :o :o

jeśli po tynkach i ociepleniu to już mistrzostwo świata w fuszerce ekstremalnej :lol:

pablitoo
27-08-2008, 08:43
A co to jest bazobeton z P+W ??

Beton bazowy, czyli podstawowy (podstawowy materiał budowlany z piórowpustem) 8)

Dziękuję - już wiem i jestem mądrzejszy - ale to może dlatego że budowałem z ceramiki i to jeszcze bez PW ...

:D

enickman
27-08-2008, 09:00
z P+W idzie mniej zaprawy, bo czy muruje się szybciej? chyba tak samo, chyba, że pomocnik nie nadąża z robieniem błotka dla wszystkich

Graczyk
27-08-2008, 12:21
Ops :D ale zabawnie wyszło z tym "bazobetonem". Mam nadzieję że dobrze to zinterpretowaliści bo oczywiście chodziło o gazobeton. :D :lol:

I.W.
28-08-2008, 05:44
Natomiast w gatki typu wieje lub widać światło proszę nie wierz. Ci co tak murują nie zasługują na wykonywanie zawodu murarza. Współczuję jeśli ktoś miał tak niesolidnych roboli bo przecież nie fachowców.

eeeeee światło i wieje :o :o

jeśli po tynkach i ociepleniu to już mistrzostwo świata w fuszerce ekstremalnej :lol:
choć światła nie widać to wieje(tzn nie rozwiewa włosów ale czuć delikatny przepływ zimnego powietrza, wprawdzie przed tynkami ale nie powiecie mi że to bez znaczenia. Na szczęście to nie mój problem bo mam bloczki gładkie, ale nie widzę powodu żebym miał takie rozwiązanie stosować (chyba żebym sam murował ichciał mieć mniej roboty).