PDA

Zobacz pełną wersję : alarm, jak poprawić zamontowane kontaktrony? -> pomocy



trapez
27-08-2008, 00:39
Witam,

chciałbym zasięgnąć opinii (zwłaszcza mile widziane głosy instalatorów) czy taki montaz kontaktronów to nie jest "zbrodnia".

Widok ramy okiennej (ten kontaktron jest zamontowany na górze)
http://images33.fotosik.pl/356/5f01624d24e59766med.jpg

widok magnesu przy otwartm oknie
http://images32.fotosik.pl/350/8e5c8149eed2e379med.jpg

no i widok przy zamkniętym (z zewnątrz)
http://images39.fotosik.pl/5/21cad2f473d566dbmed.jpg

moje uwagi do tej instalacji:
1. wydaje mi się, że jeśli magnes jest widoczny od zewnątrz to przy pomocy gumy do żucia i scyzoryka można otworzyć okno pozostawiając magnes na swoim miejscu!!!!
2. oczywiście instalator powiedział, że inaczej się nie dało i wszytko będzie działac poprawnie ;-(
3. przez te magnesy będę miał pewnie nieszczelności w oknach bo widzę drobne odgniecienia na ramie (czyli okno nie dolega do ramy jak powinno). poza tym do ramy będzie dostawać się woda przez szczeliny pomiędzy magnesem a ramą


poradzcie co mam zrobić, czy przesadzam, czy mam zastrzelić instalatora czy się znim sądzić za zniszczenie okien??
oraz co dalej można zrobić z oknami i alarmem

pozdrawiam
T.

retrofood
27-08-2008, 05:06
nie wiem jak robią to profesjonaliści, bo ja robiłem tylko po amatorsku. a robiłem tak: w futrynie, w miejscu losowym - bo tu mi się akurat podobało - frezowałem zagłębienie, w którym umieszczałem kontaktron. Po czym kontaktron został zaszpachlowany i futryna pomalowana w kolorze żądanym. Nie ma śladu jakiejkolwiek ingerencji człowieka. Później w skrzydle drzwiowym trasowałem miejsce (w górnej krawędzi skrzydła), gdzie powinien znajdować się magnes, wycinałem szczelinę i wklejałem magnes. Całość następnie była zaszpachlowana i zamalowana. Czyli ja robiłem tak, że nie ma najmniejszego śladu na zewnątrz, że są montowane kontaktrony i magnesy.

PS. "kontaktron" to nazwa umowna. w rzeczywistości montowałem zespół, opracowany przeze mnie i szwagra, składający się z trzech kontaktronów i jeszcze kilku elementów, przy czym ich zależności działania od magnesu zewnetrznego stanowią tajemnicę firmową. Działanie poszczególnych kontaktronów w zespole w zasadzie wyklucza możliwość jego "pokonania" przez włamywacza nawet przy widocznym montazu, ale tak na wszelki wypadek... :wink:
zespół można montować do każdej instalacji alarmowej.

marcin_u
27-08-2008, 06:39
zamontował to zwykły amator a nie instalator!
mozna obejsc ten kontaktron bez zadnego wysiłku!
kontaktron montuje sie na dolnej poziomej czesci okna i mozliwie jak najdalej od zawiasow zeby mozna było uchylic okno i zalaczyc kontaktrony.
najlepsze miejsce montazu kontaktronu jest na lini okuc.
ja bym nie zapłacił za taki montaz i jeszcze scignał za zniszczenie okna!

pierwek
27-08-2008, 06:52
powiem krótko : masakra.... popsuł tylko okna a teraz i trzeba będzie zrobić to porządnie - czyli tak żeby z zewnątrz nie było widać instalacji

trapez
27-08-2008, 07:51
czy możecie polecić jakiegoś instalatora z prawdziwego zdarzenia, który mógłby poprawić/dokończyć instalację - a może taki ktoś czyta właśnie ten wątek...
prośba o kontakt na PW (lub w wątku)

miejsce: okolice Warszawy


T.

jareko
27-08-2008, 14:10
czy możecie polecić jakiegoś instalatora z prawdziwego zdarzenia, który mógłby poprawić/dokończyć instalację - a może taki ktoś czyta właśnie ten wątek...
prośba o kontakt na PW (lub w wątku)
miejsce: okolice Warszawy
T.Zbych z Forum ale czy znajdzie czas i chęć by tak spie... montaż po innych poprawiać? Szczerze mówiąc wątpię i raczej trudno Ci będzie znaleźć takiego który sie tego podejmie

pierwek
27-08-2008, 16:29
e tam trudno - to tylko kwestia kasy...

_ZBYCH_
27-08-2008, 22:17
Masakra! :-?

Taki montaż czujników dyskwalifikuje je w funkcji zabezpieczenia. Są zamontowane niezgodnie ze sztuką, bo jeden z elementów czujnika jest widoczny od zewnątrz, więc bardzo łatwo jest taki czujnik zneutralizować, a ponad to magnes jest zbyt oddalony od osi czujnika i przy zmianie temperatur czujnik może wywoływać fałszywe alarmy.

Jeśli nie zapłaciłeś, to nie płać! Jeśli zapłaciłeś, to wezwij pisemnie do zwrotu pieniędzy i zadośćuczynienia za uszkodzenie okien w wyniku niefachowego montażu czujników. Wezwanie wyślij dwukrotnie listem poleconym za potwierdzeniem odbioru. Jeśli wezwanie nie pomoże, to śmiało oddaj sprawę do sądu. Nie jest to takie trudne (do pewnej kwoty roszczenia wypełnia się standardowy druk). Bez problemu wykażesz, że masz rację cytując to, co wyżej napisałem. Jeśli pozwany nie będzie skłonny uznać Twojej racji i dla sądu nie będziesz przekonujący, to zawsze możesz wnioskować o powołanie biegłego, który postawi kropkę nad "i" :)

Opis i zdjęcia prawidłowego montażu czujników kontaktronowych znajdziesz na forum w wątku: Instalacja alarmowa raz jeszcze (http://forum.muratordom.pl/instalacja-alarmowa-raz-jeszcze,t13001-3960.htm)

trapez
28-08-2008, 17:38
koleżanki i koledzy pomocy....

czy znacie instslatorów którzy wiedza jak zainstalować te kontaktrony - właściwie to teraz szukam instalatora który umie jeszcze poprawić po poprzedniku...
najlepiej z okolicy Pruszków-Grodzisk lub takich, którzy w tym regjonie mogą pracować

w zasadzie to chyba szukałbym kogoś, kto dokończyłby instalację. Całość chciałem oprzeć o integra128 gdzie orócz funkcji alarmowych byłoby trochę automatyki oświetlenia i takietam

jeszcze raz prosze o namiary na kogoś do poprawy tych kontaktronów...

PS. jak już trochę ochłonę i poprawie okna to podzielę się namiarami na tą super firmę zwiększającą (gratis) ilość śiwych włosów

pozdrawiam
T

trapez
28-08-2008, 20:38
za "montaż" jeszcze nie płaciłem (ale już faktura w drodze) - czy powinienem pisamnie jakoś się do niej ustosunkować - aby było "legalnie". Nie za bardzo chciałbym aby ta osoba próbowała to poprawiac bo efekty mogą być jeszcze gorsze - dlatego usilnie poszukuję instalatora...
czy otwory po kontaktronach można jakoś skutecznie zakleić? (jeśłi montaż będzie w innym miejscu)

bartekkolo
20-04-2013, 21:58
A ja miałbym takie pytanie- jak połączyć kabel od kontraktronów zintegrowanych z oknem z kablem prowadzącym do centralki? Mam okna oknoplus z wbudowanym kontraktronem. Z okna wystaje ok. 15 cm kabelka. Do okna dociągnięty jest kable prowadzący do centralki. Tylko jak teraz to połączyć? czy polutować te kable i przykryć tynkiem czy zastosować jakieś szybkozłączki? czy to łączenie może być przykryte tynkiem czy to ma być jakoś na zewnątrz?
z góry dzięki za podpowiedź