PDA

Zobacz pełną wersję : Czy można dowolnie przesunąć pion kanalizacyjny?



josephine
27-08-2008, 05:11
Chciałabym przenieść miskę ustępową w inne miejsce niż jest to w projekcie. Czy będzie to problem? Oryginalnie jest ona na ścianie wschodniej (na dole też tam jest drugie WC) a ja chciałabym przenieść niejako na ściane południową, z tym, że myśli mi się wybudowanie murku kawałek od tej ściany równoległego do ścian północnej i południowej a przyległego węższym końcem do ściany zachodniej (od wschodu będzie przejście). Czy da się to zrobić?

nestor_2005
27-08-2008, 06:03
Jeśli fizycznie się da, to się da.
Popatrz tylko żeby piony Ci pasowały między górą a dołem (żeby nie trafił gdzieś w ścianą, albo środek pomieszczenie - choć i to można obejść).
Dla projektu to zmiana absolutnie nieistotna.

Trociu
27-08-2008, 10:16
W zasadzie możesz nawet praktycznie przenieść całą łazienkę. Ważne aby o tym myśleć wcześniej i mieć przygotowane odpowiednie rury.

Pilot_1
27-08-2008, 14:32
potwierdzam to wszystko co wyżej :D

theodolit
27-08-2008, 14:39
potwierdzam to wszystko co wyżej :D

a ja nie potwierdzam tego co wyżej.

Można pozmieniać, ale w rozsądnych ramach. Wg prawa budowlanego jest cos takiego jak 'zmiana fukcji pomieszczeń' i to tez delikatna sprawa (teoretycznie).

jednak co do przesuwania przyborów, to o ile zachowane są zasady budowania zwłaszcza instalacji kanalizcji to nie ma problema ;)

Ewentualnie bedzie więcej kucia niż mniej ;)

aru
27-08-2008, 16:43
wg prawa budowlanego, to rób gdzie chcesz kibel itp, byleby nanieść zmiany na dokumentację powykonawczą i tyle