PDA

Zobacz pełną wersję : poroton / portherm 24 a 25 P+W różnice



michalsiak
27-08-2008, 09:09
Witajcie

Zaczynam szukać tańszych materiałów budowlanych i natrafiłem na takie dylematy.
W projekcie mam porotherm 25 który znalzłem przykładowo w cenie :
http://www.allegro.pl/item421228917_wienerberger_porotherm_25_p_w_polski _kl_150.html
czyli po 5,73 natomiast obok jest portherm 24 za 3,49
http://www.allegro.pl/item421264066_pustak_poroton_porotherm_oryginal_z_ niemiecy.html to znaczna różnica .

Pytanie czym różnią się te dwaprodukty? Czy ten tańszy jest gorszy? Czy lepiej się nie pakować w niego??

Na stronie wienerberger nie ma nawet takiego 24 o co tu chodzi?

michalsiak

enickman
27-08-2008, 09:19
zadzwoń najpierw do obu sprzedawców i zapytaj się po ile sprzedadzą Ci ilość której potrzebujesz z dostawą i rozładunkiem
Ceny mogą być podobne

mercik
27-08-2008, 14:48
Czym sie różnią te dwa pustaki? Są podobne, trochę różna klasa wytrzymałości i pewnie jakaś tam inne drobne różnice. Zasadniczo do celów do jakich są przeznaczone - bez większej różnicy.

Skąd różnica w cenie? Przeczytaj uważnie oferty. Jeden to cena w polskiej fabryce (czyli transport krajowy), drugi cena w niemieckiej fabryce (transport międzynarodowy).
Do ceny pustaka dodaj koszt transportu i wtedy myśl co jest opłacalne.

michalsiak
27-08-2008, 15:01
Są podobne, trochę różna klasa wytrzymałości i pewnie jakaś tam inne drobne różnice. Zasadniczo do celów do jakich są przeznaczone - bez większej różnicy.


hmm gdyby sie okazało taniej (mam dostęp do taniego transportu) mogę zamienić te dwa pustaki bez konsultacji z konstruktorem?

michalsiak

Daga&Adam
28-08-2008, 10:25
hmm gdyby sie okazało taniej (mam dostęp do taniego transportu) mogę zamienić te dwa pustaki bez konsultacji z konstruktorem?


Sprawdz klase wytrzymalosci. Mi kierbud przy 24/25cm grubosci sciany kazal minimum 15, a niektore (na oko to 50%) sprzedawane sa nizszej klasy (z reguly 10). Przy klasie 10 mam miec juz 30cm grubosci. Wszystko to ze wzgledu na ciezki dach.
pozdr.

enickman
28-08-2008, 12:09
hmm gdyby sie okazało taniej (mam dostęp do taniego transportu) mogę zamienić te dwa pustaki bez konsultacji z konstruktorem?


Sprawdz klase wytrzymalosci. Mi kierbud przy 24/25cm grubosci sciany kazal minimum 15, a niektore (na oko to 50%) sprzedawane sa nizszej klasy (z reguly 10). Przy klasie 10 mam miec juz 30cm grubosci. Wszystko to ze wzgledu na ciezki dach.
pozdr.

A kierbud uprawnienia konstruktorskie ma? Jak tak to niech pokaże Ci wyliczenia, które zrobił, skoro wyszło mu te 30cm
Ciekawe co mówi Twój kierbud ludziom, którzy budują z betonu komórkowego klasy 600?

Aedifico
28-08-2008, 12:40
hmm gdyby sie okazało taniej (mam dostęp do taniego transportu) mogę zamienić te dwa pustaki bez konsultacji z konstruktorem?


Sprawdz klase wytrzymalosci. Mi kierbud przy 24/25cm grubosci sciany kazal minimum 15, a niektore (na oko to 50%) sprzedawane sa nizszej klasy (z reguly 10). Przy klasie 10 mam miec juz 30cm grubosci. Wszystko to ze wzgledu na ciezki dach.
pozdr.

:D Kierbud kiedyś w ogóle liczył jakies konstrukcje? Takich bzdur dawno nie czytałem.

Chyba,że Kierbud ograniczył się do filarka międzyokiennego gdzie czasami sa problemy.

hydrogenium
15-09-2008, 05:57
Zapytaj kier.bud. jaka uczelnię kończył. Odpisz nam żebyśmy wiedzieli do jakiej szkoły nie wysyłać dzieci.

Daga&Adam
15-09-2008, 08:36
Zapytaj kier.bud. jaka uczelnię kończył. Odpisz nam żebyśmy wiedzieli do jakiej szkoły nie wysyłać dzieci.

Polibude w Gliwicach. Ma wszystkie uprawnienia do kierowania robotami i konstrukcyjne / projektowe - on mi projektowal i liczyl ten dom, wiec wasze oburzenie panowie jest nie na miejscu ;-)
pozdr.

Damon
15-09-2008, 09:27
Mieliśmy podobny dylemat między porotonem a porothermem wienerbergera. Okazało się ze w Polsce robią ten 25 P+W, natomiast w Niemczech 24 cm.
Na niemieckiej stronie nie ma rozmiaru polskiego i odwrotnie. Samo oznaczenie P+W oznacza pióro+wpust, ten niemiecki ma tak samo ale bez oznaczenia. Właściwie z tego co oglądałam to wszyskie ceramiki poryzowane tak mają, tylko niekoniecznie mają to w nazwie. to chyba trochę chwyt marketingowy że wienerberger ma coś więcej niż inni.
Finalnie wybraliśmy niemiecką wersję, dom juz prawie stoi i wszystko jest ok. Różnicę grubości do projektowanych 38 cm wyrównamy wełną lub styropianem.