PDA

Zobacz pełną wersję : Czy musi być izolacja między stropem a ścianami na poddaszu



bodzio74
27-08-2008, 20:35
Czy musi być izolacja między stropem a ścianami na poddaszu ?

zbigmor
28-08-2008, 09:10
Czy musi być izolacja między stropem a ścianami na poddaszu ?

Izolacja przed czym? Wilgoci chyba tam nie masz bo i skąd? Termiczna też raczej nie potrzebna.

blasfemia
28-08-2008, 10:21
Cześć

Kwestia izolacji w stropie zależy od tego, co będzie nad tym stropem.

1. Jeżeli strop ma pełnić funkcję stropo-dachu, czyli nad tym stropem nie będzie żadnych pomieszczeń, to trzeba w tym stropie umieścić izolację cieplną.

2. Jeżeli nad tym stropem będzie tylko stryszek, czyli pomieszczenie do przechowywania tzw. "gratów", można to zrobić na dwa sposoby: a) w stropie umieścić izolację cieplną, sam stryszek będzie wtedy nie ocieplony, a właz na stryszek będzie w pewnym stropniu tzw. mostkiem termicznym b) drugi sposób to ocieplenie połaci dachu. W stropie nie będzie wówczas potrzebna izolacja cieplna bo ocieplony będzie cały stryszek, izolacja akustyczna też nie będzie potrzebna bo na stryszek się wchodzi tylko "od święta".

3. Jeżeli nad tym stropem mają być pomieszczenia użytkowe, czyli nad tym stropem będzie tzw. poddasze użytkowe, to w stropie, o którym piszesz nie musi być izolacji cieplnej (bo ocieplone powinny być owe pomieszczenia użytkowe), ale powinna być izolacja akustyczna, po to aby nie było słychać np. jak ktoś chodzi po podłodze w pomieszczeniach nad tym stropem.

Napisz więcej o tym poddaszu, czy będą tam jakieś pomieszczenia i jakiego typu. Wtedy będzie można udzielić konkretną odpowiedź, czy dawać jakąś izolację, a jeśli tak to jaką (jaka wełna, jakie folie itd.) :)
Z pozdrowieniami
Marcin.D

bodzio74
28-08-2008, 14:27
Poddasze będzie użytkowe :
Ja się uparłem na tą izolacje, ale morze ktoś mi wyperswaduje ten pomysł ?
Jeszcze jedno pytanie ? - jaka izolacja musi być na stropie przed np.styropianem i wylewką ? , bo są opinie że wystarczy tylko nad łazienkami itp , a o izolacji akustycznej nie słyszałem.
Najlepiej podać firmę itd , bo jestem zielony w tym temacie.

Na fundamencie daje się izolacje przeciwwilgociową a następnie stawia sie mur.
Czy taką technologie stosuje się na poddaszu ( zamiast fundamentu jest strop )

blasfemia
28-08-2008, 14:49
Uuups. Nawet nie pomyślałem o tym, że tu może chodzić o dom murowany. Przepraszam. Ja jestem w trakcie wykańczania drewnianego, z bali docieplanych, parter, poddaże użytkowe i jeszcze stryszek. Część robót robię sam, i dlatego aktualnie "siedzę" w tematach konstrukcji drewnianych, stropów drewnianych itd. Stąd moja wzmianka o izolacji akustycznej (z wełny), którą u siebie dawałem między legarami stropu między parterem a poddaszem. Izolację akustyczną dawałem również między jętki w stropie między poddaszem użytkowym a stryszkiem (również ocieplonym w połaci dachu), ponieważ na stryszku ma chodzić rekuperator oraz odkurzacz centralny, i nie chciałem żeby mi te sprzęty hałasowały :)

Co do stropu żelbetowego w domu murowanym...niestety Ci nie pomogę.

Powodzenia w szukaniu informacji!

Z pozdrowieniami
Marcin.D

remx
29-08-2008, 12:48
Ja robię izolację cieplną pomiędzy nad górą ścianek