PDA

Zobacz pełną wersję : Czym przykręcać sufit podwieszany??



Puszka
27-08-2008, 20:36
Witam

Powoli przymierzam się do montażu stelazy krzyżowych dwupoziomowych.

Mam w związku z tym pytanie jakie wkrety zastosowac do poszczególnych etapów chodzi mi o typ i rozmiar wkretów??

1. Profil UD 30 do ściany z cegły
2. Wieszak ES do sufitu (strop betonowy)
3. ES do profili CD60 czyli "pchełki" jaki to rozmiar wkrętów
4. Płyta do profili jakie wkręty.


Czy do ścian i sufitów stosować wkręty tradycyjne czy szybkiego montażu.


Pozdrawiam

Puszka

arturpawel
28-08-2008, 05:37
1- zależy jaka cegła ..
2 - a dlaczego es a nie obrotowy ?
3- a tego się nie robi ..
4 - o długości takiej , żeby płytę przebiły i w profil się wkręciły :wink: ( wygodniejsze będą tzw. samowierty)
5 - do sufitu tylko kołki metalowe !

Puszka
28-08-2008, 08:04
1- zależy jaka cegła ..
2 - a dlaczego es a nie obrotowy ?
3- a tego się nie robi ..
4 - o długości takiej , żeby płytę przebiły i w profil się wkręciły :wink: ( wygodniejsze będą tzw. samowierty)
5 - do sufitu tylko kołki metalowe !

1. Zwykła cegła - dom ma kilkadziesiąt lat więc wtedy chyba nie było jakiegoś dużego wyboru
2. ESy dlatego gdyz sufit bedzie mało opuszczony i obrotowe wieszaki by się nie zmiescił
3. z tego co ja wiem (ale wiem mało) uchwyt ES łaczy się z profilem wkrętami typu "pchełki"

Trociu
28-08-2008, 09:29
3- a tego się nie robi ..

3. z tego co ja wiem (ale wiem mało) uchwyt ES łaczy się z profilem wkrętami typu "pchełki"
ESy łączy się jak najbardziej z profilami CD.
Pchełki z tego co pamiętam to 3,5x9 - takie małe ;)

Tyle tylko widzę, że piszesz o krzyzowym dwupoziomowym a z opisu mi to nie wynika. Jak zamierzasz kłaść te dwa poziomy?

gunarb
28-08-2008, 10:31
1. kołki do szybkiego montażu ja dawałem fi 8mm długość jaką chcesz( 6cm wystarcz)

2. zależy ile na tym będzie wisiało( system krzyżowy. płyta podwójna czy pojedyńcza) od kołków do szybkiego montażu po zwykłe kołki

3. jak najkrótsze pchełki samowiercące

4.wkręty do nidy zwykłe (czarne ja dawałem 2,5 cm)

Jak dwupoziomowy to stosujesz łączniki krzyżowe

Wszekie informacje znajdziesz pod tym linkiem

http://www.rigips.pl/strony/produkty_i_systemy/06_sufity_podwieszane/01_sufity_monolityczne_pelne.php

Puszka
28-08-2008, 15:39
3- a tego się nie robi ..

3. z tego co ja wiem (ale wiem mało) uchwyt ES łaczy się z profilem wkrętami typu "pchełki"
ESy łączy się jak najbardziej z profilami CD.
Pchełki z tego co pamiętam to 3,5x9 - takie małe ;)

Tyle tylko widzę, że piszesz o krzyzowym dwupoziomowym a z opisu mi to nie wynika. Jak zamierzasz kłaść te dwa poziomy?

profile CD łączyc bede specjalnymi do tego łącznikami krzyżowymi.
Dolny poziom bedzie wchodził w profil przyścienny .
Tak w skrócie. mam nadzieje ze zrozumiałe. Jezeli planuje to zle to prosze dac znać.

kakaowy
28-08-2008, 18:03
1. Profil UD 30 do ściany z cegły
2. Wieszak ES do sufitu (strop betonowy)
3. ES do profili CD60 czyli "pchełki" jaki to rozmiar wkrętów
4. Płyta do profili jakie wkręty.

Czy do ścian i sufitów stosować wkręty tradycyjne czy szybkiego montażu.
1. Jeżeli to pełna cegła, to dowolne 8x60. Jeżeli to cegła pusta w środku (np. porotherm) to specjalne kołki do pustych przestrzeni.
2. Zwykłe kołki 8x60.
3. Pchełki 3,5x11. Lepsze dłuższe, niż krótsze. Jak w życiu :D
4. Zwykłe fosfatowane 3,5x25.

Unikaj kołków szybkiego montażu. Potrafią wypadać, nie w każdym materiale będą się dobrze trzymać.

Unikaj pchełek firmy "Wkręt-met". Są po prostu tępe.

Atomic
28-08-2008, 19:26
1. Profil UD 30 do ściany z cegły
Ja stosuje zwykłe kołki - nie ufam tym do szybkiego montażu.

2. Wieszak ES do sufitu (strop betonowy)
Tylko i wyłącznie kołki stalowe (względy bezpieczeństwa)

3. ES do profili CD60 czyli "pchełki" jaki to rozmiar wkrętów
Zwykłe fosfatowane 3,5x10 - jak pisano wcześniej. Nie wiem co ludziska chcą od firmy Wkręt-Met. Cały sufit podwieszany robiłem na produktach tej firmy i nie mam zastrzeżeń.

4. Płyta do profili jakie wkręty.
Zwykłe do płyt gipsowych 25mm. Nie kupuj samowiercących. kupiłem kilka dla spróbowania i tragedia. Zwykły wkręt jest bardzo ostry i tylko lekko dotkniesz do profila i już się wkręca.

Pozdrawiam

kakaowy
28-08-2008, 19:29
Nie wiem co ludziska chcą od firmy Wkręt-Met. Cały sufit podwieszany robiłem na produktach tej firmy i nie mam zastrzeżeń.
Spróbuj Koelnera i wtedy zobacz, jaka jest różnica. Po prostu jedne są ostre a inne mniej.

arturpawel
29-08-2008, 09:27
ESy łączy się jak najbardziej z profilami CD - ręce opadają .. jak się na czmś nie znasz , to przynajmniej nie wprowadzaj ludzi w błąd ! zapraszam na szkolenie do dowolnego producenta systemów sufitów podwieszanych ...

Trociu
29-08-2008, 09:55
ESy łączy się jak najbardziej z profilami CD - ręce opadają .. jak się na czmś nie znasz , to przynajmniej nie wprowadzaj ludzi w błąd ! zapraszam na szkolenie do dowolnego producenta systemów sufitów podwieszanych ...
Tak - a to dziwne


Następnie w odpowiednich rozstawach do czoła krokwi montuje się uchwyty elastyczne lub ES. Przez zamon-towane uchwyty można przebić drugą warstwę ocieplenia. W dalszej kolejno-ści przykręca się profile do uchwytów wkrętami typu “pchełki”. Po obu stro-nach profilu powinno być wykonane połączenie dwoma wkrętami.
Jest tam też odpowiedni rysunek, na którym bardzo ładnie widać, że profil CD jest skręcony z ESem.
Więcej info na http://www.rigips.pl/strony/biblioteka/03_etapy_zabudowy/03_poddasza/

kakaowy
29-08-2008, 10:52
ESy łączy się jak najbardziej z profilami CD - ręce opadają .. jak się na czmś nie znasz , to przynajmniej nie wprowadzaj ludzi w błąd ! zapraszam na szkolenie do dowolnego producenta systemów sufitów podwieszanych ...
Ha ha ha :D :D :D

arturpawel
29-08-2008, 12:18
trociu - przepraszam , moja wina , skojarzyłem , że zalecasz łączenie profili cd z ud - a tego , wbrew powszechnemu mniemaniu .. nie robi się ...
jeszcze raz przepraszam , ale w tym konkretnym przypadku i tak polecam wieszak obrotowy a esy jak najbardziej do zabudowy poddasza lub przyścianek ..

damianr
17-09-2008, 21:58
1. Profil UD 30 do ściany z cegły
2. Wieszak ES do sufitu (strop betonowy)
3. ES do profili CD60 czyli "pchełki" jaki to rozmiar wkrętów
4. Płyta do profili jakie wkręty.

Czy do ścian i sufitów stosować wkręty tradycyjne czy szybkiego montażu.
1. Jeżeli to pełna cegła, to dowolne 8x60. Jeżeli to cegła pusta w środku (np. porotherm) to specjalne kołki do pustych przestrzeni.
2. Zwykłe kołki 8x60.
3. Pchełki 3,5x11. Lepsze dłuższe, niż krótsze. Jak w życiu :D
4. Zwykłe fosfatowane 3,5x25.

Unikaj kołków szybkiego montażu. Potrafią wypadać, nie w każdym materiale będą się dobrze trzymać.

Unikaj pchełek firmy "Wkręt-met". Są po prostu tępe.
ku przestrodze wszystkim

przestrzegam przed poradami kakaowego oraz nie polecam również usług pana kakaowy
Więcej tutaj
Na Białołęce kręci się forumowy Kakaowy - uważajcie
http://forum.muratordom.pl/post2544733.htm#2544733

damianr
17-09-2008, 21:59
1. Profil UD 30 do ściany z cegły
2. Wieszak ES do sufitu (strop betonowy)
3. ES do profili CD60 czyli "pchełki" jaki to rozmiar wkrętów
4. Płyta do profili jakie wkręty.

Czy do ścian i sufitów stosować wkręty tradycyjne czy szybkiego montażu.
1. Jeżeli to pełna cegła, to dowolne 8x60. Jeżeli to cegła pusta w środku (np. porotherm) to specjalne kołki do pustych przestrzeni.
2. Zwykłe kołki 8x60.
3. Pchełki 3,5x11. Lepsze dłuższe, niż krótsze. Jak w życiu :D
4. Zwykłe fosfatowane 3,5x25.

Unikaj kołków szybkiego montażu. Potrafią wypadać, nie w każdym materiale będą się dobrze trzymać.

Unikaj pchełek firmy "Wkręt-met". Są po prostu tępe.

ku przestrodze wszystkim

przestrzegam przed poradami kakaowego oraz nie polecam również usług pana kakaowy
Więcej tutaj
Na Białołęce kręci się forumowy Kakaowy - uważajcie
http://forum.muratordom.pl/post2544733.htm#2544733