PDA

Zobacz pełną wersję : pytanko



08-10-2003, 07:49
Czy ktos moglby opisac prawidlowy sposob kladzenia murlaty mam
namysli o izolacje a takze sposob mocowania :roll:

wielkie dzieki pozdr. Paulina

tdxls
08-10-2003, 10:18
Jako izolację położono u mnie zwykłą papę tak, że murałata leży na papie a papa jest z odpowiednim zapasem takim, że wystarcza na owinięcie boków, które są obmurowywane.
Nie ma żadnego mocowania murałata leży normalnie na papie a po bokach mur dociska papę do murłaty.
Pozdrawiam
Leszek
PS
Dobrze byłoby gdybyś swój post tytułowała dokładniej. Tytuł "pytanko" to stanowczo za mało. Na "wymianie doświadczenień" raczej wszyscy zadają pytanka.

dobrzykowice
09-10-2003, 13:01
Nie ma żadnego mocowania murałata leży normalnie na papie a po bokach mur dociska papę do murłaty.
Pozdrawiam
Leszek


:o no co Ty ? Podczas zalewania wieńca powinny być w nim zatopione śruby(gwintem do góry) następnie w murłacie wierci sie dziury i nasadza na te śruby i przykręca nakrętkami. Gdyby murłata nie była przymocowana to dach przy większym wietrze odleciałby jak latawiec !!

09-10-2003, 13:07
Nie ma żadnego mocowania murałata leży normalnie na papie a po bokach mur dociska papę do murłaty.
Pozdrawiam
Leszek


:o no co Ty ? Podczas zalewania wieńca powinny być w nim zatopione śruby(gwintem do góry) następnie w murłacie wierci sie dziury i nasadza na te śruby i przykręca nakrętkami. Gdyby murłata nie była przymocowana to dach przy większym wietrze odleciałby jak latawiec !!

U tdxls nie było jeszcze dużego wiatru, to o tym nie wie. Niezła porada budowlana!

sirma
09-10-2003, 13:15
no to TDXLS musi się liczyć również z tym, że w nocy podjedzie dzwig i ukradnie mu całą więxbę, chyba że złodzieje poczekają na docelowe pokrycie dachu w celu zwiększenia korzyści na inwestycji w kradzież....

09-10-2003, 13:26
Tak na poważnie tdxls: albo nie wiesz o mocowaniu murłaty, albo się pomyliłeś w poście. Na słowo honoru dach nie bedzie się trzymał stropu(wieńca) i grozi Ci KATASTROFA BUDOWLANA.

tdxls
09-10-2003, 13:27
Sorry :oops: macie rację murłata przymocowana jest na śruby wpuszczone w wieniec i tak właśnie u mnie jest.
Mówiąc, że nie ma mocowania myślałem mocowaniu papy do murłaty.
Brawo za czujność.
Pozdrawiam
Leszek

koniki12
10-10-2003, 11:35
:wink: czy ktos moze mi podpowiedziec,gdzie ja znajde cos o izolacjach wodochronnych plizzzzzzz..... mam w pn oddac rys. i nie wiem co mam zrobic :( (chodzi mi o papy,jakies folie czy bitumy)

McŁoś
15-10-2003, 19:59
Czy ktos moglby opisac prawidlowy sposob kladzenia murlaty mam
namysli o izolacje a takze sposob mocowania :roll:

wielkie dzieki pozdr. Paulina


Nie wiem czy jest to jedyny prawidłowy sposób montażu murłaty ale ja tak właśnie zrobiłem:
papa pod murłatą w celu wyeliminowania podciągania wilgoci z wieńca betonowego który został połączony belkami zbrojonymi ze zbrojeniem płyty i zalany razem z nimi. Z wieńca co 1,5 metra wystają śruby M16 w celu przykręcenia do tegoż wieńca murłat ( jeśli chcesz mieć dach a nie latawiec). U góry podkładka poszerzana oraz nakrętka. Papa nie zostaje wywinięta na około murłaty w celu zapewnienia przewiewu ( inaczej w kompresie z papy predzej mogłaby gnić ).
Murłatę można obmurować z obydwu stron ( jeżeli jest na to jeszcze miejsce na wieńcu ) cegłą, a w ewentualną szczelinę upchać wełnę mineralną.