PDA

Zobacz pełną wersję : okna pcv białe czy drewnopodobne



nely
28-08-2008, 11:19
róznica w kosztach - 15% (przy jednej ze stron)
warto brac drewnopodobne?

magdawi
28-08-2008, 11:28
My kupiliśmy okna drewnopodobne firmy Thermoplast w kolorze orzecha i dopłacaliśmy 40% gdyż są kolorowe z zewn.i od wewn. Wyglądają ślicznie .

EZS
28-08-2008, 11:57
róznica w kosztach - 15% (przy jednej ze stron)
warto brac drewnopodobne?

jeżeli białe w okleinie to mogą się porysować, choć nie muszą, Jeżeli kolorowe w masie i potem oklejane to rys nie widać ale podobno mniej sztywne. Przy małych oknach bez znaczenia, przy dużych na wystawę południową - do przemyślenia. Choć zaznaczam, nie jestem fachowcem, tak mi powiedziano w sklepie.

agnieszka1980
28-08-2008, 12:07
My wzięliśmy obustronnie złoty dąb, barwione w masie z Oknoplast Kraków.
Nawet nie porównywaliśmy kosztów, ponieważ białe nie wchodziły w grę.
Dużo osób bierze z zewnątrz drewnopodobne a od środka białe. Osobiście większość czasu spędza się w środku domku, Białe okna są zimne wizualnie. A brać kolor tylko z zewnątrz, żeby co... dla ludzi? Żeby elewacja się lepiej prezentowała? Nie mówię, że nie bo różne są względy, często też finansowe nad czym się nie dyskutuje, ale osobiście polecam drewnopodobne, wnętrze jest cieplejsze :D i widok fajnieszy :D

mikolayi
28-08-2008, 12:40
Oknoplast Kraków, dwustronny orzech z zewnętrznym szprosem, ponad rok od zmontowania i nadal nie mogę się napatrzeć jak świetnie wyglądają :)

Lenart
28-08-2008, 12:45
Wszystko jest rzeczą gustów.
Kiedyś drewno malowano na biało bo drewniane to " kurna chata", korniki,
robactwo i zgnilizna a białe to szczyt elegancji i czystości.
Teraz moda - wybierają "drewno" a niektórzy - " bo tak szybko się nie brudzi i
nie trzeba tak często myć" (ostateczny i niepodlegający dyskusji argument
żony kolegi) :lol:

Piczman
28-08-2008, 12:53
Nikt nie ma białych?
Zawsze z Żoną marzyliśmy o oknach w kolorze i teraz jak już mamy projekt(a na symulacji elewacji okna są w kolorze) stwierdziliśmy że lepiej wygląda z białymi oknami ze szprosami i białymi drzwiami :roll:

Zrobiliśmy sobie w "znanym programie graficznym" kilka wersji kolorystycznych dachu,elewacji i okien i wychodzi z białymi Super!
Taki mały "Dworek" ,,,

I co teraz?
Ma ktoś doświadczenia jak to jest z utrzymaniem czystości ???

Pozdr.

MarcinIKS
28-08-2008, 13:03
Też doszliśmy z żoną do wniosku, że pójdziemy raczej w kierunku białej stolarki zewnętrznej. Wszędzie do okoła widać stolarkę "drewnopodobną" a nam białe okna, drzwi zewnętrzne, żaluzje i brama (5m szerokości) wydają się dużo lżejsze optycznie. Tylko zastanawiam się jak to się potem będzie miało do stolarki wewnętrznej, czy nie będzie się gryzło z wewnętrznymi drzwiami drewnianymi.

Piczman
28-08-2008, 13:14
Zróbcie to co my:

Otóż planujemy wstawić drzwi zewnętrzne z zewnątrz białe a od środka kolor :D

Z oknami też by super było ale nie wiem jak to się ma do tych szprosów :roll:

Rzeczywiście od wewnątrz drewnopodobne dają świetny efekt,byłem u kolegi i Super efekt ,,,

krysia2006
28-08-2008, 13:26
Mamy białe okna z Oknoplastu. Są piękne!!!!! Pasują do wszystkiego, a najbardziej do naszego domku...

Jesteśmy po latach bardzo zadowoleni, nic nie wyblakło wygladają jak nowe, podczas gdy u sąsiadów zakładane w tym samym roku w okleinie wygladają paskudnie....,

Własciwie, gdybym brała w kolorze to wzięłabym ..... drewniane....

Piczman
28-08-2008, 13:33
krysia2006 a od środka też są białe ???

Czy macie szprosy??

Pozdr.

krysia2006
28-08-2008, 13:40
Białe obustronnie, pasują do wszystkiego...

szprosy.... a feee jak w więzieniu mąż powiedział i temat uciął...

Białe okna są piekne, klasyczne i w porównaniu z kolorowymi nie tracą koloru:):):):) :wink:

nely
28-08-2008, 13:42
krysia a jaki masz rozmiar okien?
i czy całe czy dzielone?

Piczman
28-08-2008, 13:46
Moje zdanie jest takie że jeśli białe to tylko ze szprosami , bez mi się nie podobają!

Ma ktoś białe od zewnątrz i kolor od wewnątrz?
Bo się nie spotkałem jeszcze z takimi :roll:

krysia2006
28-08-2008, 14:27
Spotkalem się z kolorem w środku a białym na zewnątrz rewelka także...

a szprosy taka sobie moda która mija

rozmiary mam normalne patrz projekt brzoza średnia

Nefer
28-08-2008, 14:41
NIe lubię białych, więc mam obustronnie kolorowe.

nely
28-08-2008, 15:45
kurczę, faktycznie - przekopuję forum i większość osób ma drewniane lub drewnopodobne

gdzie są forumowicze z białymi oknami??
prosze o uaktywnienie i pokazanie swoich elewacji ;)

EZS
28-08-2008, 21:53
ja mam białe okna
elewacja w dzienniku
Dla mnie opcje były dwie białe albo drewniane. drewniane były za drogie...

krysia2006
29-08-2008, 09:37
właściwie to jak z żywcem... prawie drewnopodobne robi różnicę...

białe okna są po prostu piękne i klasyczne..., a do kolorowych drewnopodobnych znięchęcił mnie ich widok po kilku latach... i tyle

Piczman
29-08-2008, 09:58
a do kolorowych drewnopodobnych znięchęcił mnie ich widok po kilku latach... i tyle

A co z nimi nie tak po tych kilku latach?

RadziejS
29-08-2008, 10:05
Też mam białe z profili Schueco. Zastanawiałem się długo czy nie wziąć kolorowych. "Na sucho" (tzn. przed zamontowaniem, na wystawie) wyglądają o wiele lepiej. Ale żeby grało z kolorem elewacji itp. to już nie taka prosta sprawa. Mam Grafitowy dach i dopasowałem sobie okna białe. Choć domek Reziego z kolorowymi i ciemnym dachem też wygląda fajnie.
Dodatkowym argumentem na rzecz białych jest to, że można je mocniej czyścić, bez specjalnej dla nich szkody. U mnie to ważne, bo dużo prac przede mną. W przyszłości też chciałbym uniknąć stresu, że zarysowałem sobie okleinę. Poza tym, okna okleinowane, zwłaszcza ciemne, dużo mocniej nagrzewają się na słońcu, co może (choć nie musi) prowadzić do wykrzywiania/wypaczania się plastiku. Na stronie któregoś producenta widziałem, a może czytałem na forum, że okna w okleinie mają jeden atest mniej niż białe właśnie ze względu na to wypaczanie słoneczne - radzę jednak tą teze traktować jako plotkę, bo nie potrafię tego potwierdzić :-).
Za swoje białe okna zapłaciłem ok 9500 zł. Za okleinowane wychodziło przynajmniej 14000 (dwustronnie).

anetabo
29-08-2008, 12:16
Mnie zniechęcają te łączenia-zgrzewy profili w drewnopodobnych no i 40% różnicy w cenie. No i konieczność dostosowania się do wewnętrznego koloru okna. Białe po prostu pasują do wszystkiego.
Dlatego wszystko bierzemy białe - okna, drzwi, bramę 5m. Kolumny, kominy i ściany też robimy białe - śnieżno białe.

mikolayi
29-08-2008, 12:37
Mnie zniechęcają te łączenia-zgrzewy profili w drewnopodobnych

faktem jest, że różni producenci, robiąc na tych samych profilach potrafią naprawdę zepsuć efekt. Mój sąsiad ma okna z tego samego profilu co ja, ale z innej firmy. Porównywanie wygladu spawów w tym wypadku prowadzi do prostego wniosku - tańsze = gorsze

AgaZiel
29-08-2008, 13:21
Ja wybrałam okna w okleinie złoty dąb obustronny, profil kolorowy z Abakusa,
Bardzo ładnie wykonane , myją się super, bez porównania z białymi.
Białe mam w obecnym mieszkaniu, cieżko je utrzymać w czystości.

Pozdr Aga