PDA

Zobacz pełną wersję : krzywe glify - i co ja mam teraz zrobić???



anpola
29-08-2008, 12:44
Proszę o pomoc bo kompletnie się załamałam. Moje glify wyglądają fatalnie, są krzywe. Ale od początku. Ponieważ montowałam okna drewniane i żeby nie stracić gwarancji musiałam wsześniej otynkować sciany. Mój tynkarz powiedział że otynkuje śiany i obromi listwą ocynkowaną rogi okienne a potem zostaną tylko glify. Myslałam że wie co robi. W końcu facet tynkuje już od 20 lat i miał bardzo dobre opinie. A teraz nie dość że glif nie jest prostopadły do okana to jeszcze lekko pofalowany. Chciałam żeby były prostopadłe do okan a nie pod lekim skosem i pan tynkarz nie widzaił wcześniej problemu, a teraz jak reklamuję wypiera się że muszą być lekkie skosy. Tylko dlaczego na dole przy parapecia sa pod lekkim (powiedzmy że są pod lekkim) skosem natomiast w innych miejscach są idealnie prostopadłe do okna? Proszę napiszczie czy tak musi być? i co z tym dalej robić?

Forum Murator Strona Główna

pierwek
29-08-2008, 12:55
powinno byćtak jak Ty sobie życzysz... płacisz i wymagasz

- chcesz pofalowane? ma być pofalowane , chcesz pod skosem - fachowiec ma zrobić pod skosem - masz fanaberię żeby było normalnie pod kątem prostym do okna? - pan fachowiec powinien wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności i zrobić właśnie tak.

Przecież to Ty płacisz i wymagasz - no chyba że zapłaciłeś przed odebraniem roboty... to masz problem

anpola
29-08-2008, 13:06
też mi się tak wydaje, ale Pan tynkarz twierdzi że w taki wypadku to trzebabyło nie obrabiać listwą okna. teraz okno jest delikatnie mniejsze ni ż otwór i nie może przesunąć listwy z narożnika. Dlatego glify wyszły pod skosem.

anpola
29-08-2008, 13:08
......proszę powiedzcie czy da się je przesunąć czy nie?

pierwek
29-08-2008, 13:28
wszystko się da - tylko kto za to zapłaci?

anpola
29-08-2008, 13:37
własnie, dobre pytanie, mam nadzieje że tynkarz!!

pierwek
29-08-2008, 13:45
rozumiem że masz tynki cem-wap skoro to taki problem? - nie można by nałożyć na te glify jakiejś gładzi cem-wap w celu ich wyrównania? bo gipsowe będą strasznie się odróżniać - rozumiem że kąt między oknem i glifem jest większy niż 90 stopni?

teoretycznie narazi Cię to w późniejszej eksploatacji że rogi glifu mogą się uszkadzać - ale mój tynkarz np wcale nie dawał narożników (choć kupiłem) i gwarantował że tak będzie dobrze - i faktycznie jest dobrze

anpola
29-08-2008, 13:50
tak kąt jet większy niż 90 stopni
mam dosyć wysokie okna i trzeba będzi coś robić bp te pofalowania wyglądają okropnie.

dzięki za radę, bedę gadać z tynkarzem i mam nadzieje że dojdziemy do porozumienia.

Aedifico
29-08-2008, 14:03
bo gipsowe będą strasznie się odróżniać -

?

skorpio
29-08-2008, 16:08
bo gipsowe będą strasznie się odróżniać -

?

Zapewne chodziło o strukturę powierzchni.

pierwek
29-08-2008, 17:37
dokładnie o to

Aedifico
30-08-2008, 09:23
Nie łapie. Od kiedy gips stosujemy na zewnątrz.

Poza przypadkami impregnacji (hydrofobizacja).

30-08-2008, 10:13
wydaje mi sie ze chodzi o glify wewnętrzne
... Chciałam żeby były prostopadłe do okan a nie pod lekim skosem i pan tynkarz nie widzaił wcześniej problemu, a teraz jak reklamuję wypiera się że muszą być lekkie skosy ...
lekkie skosy sa praktykowane cżesto /swiatło słoneczne wtedy lepiej doswietla pomieszczenia/
natomiast jesli kąt glifu jest ekstremalnie rozwarty nalezałoby sie przyjrzec oknom /czy nie zostały zbyt zmniejszone w stosunku do otworu .../
... Forum Murator Strona Główna


yyyy ?