PDA

Zobacz pełną wersję : Komu wierzyć?



Peter1972
30-08-2008, 18:17
Mój kolega, który jest na etapie więźby dachowej zapytał mnie która membrana jest lepsza niemiecka Dorken czy francuzka Tyvek. Nie byłoby nic dziwnego w tym pytaniu gdyby nie fakt iż dekarz "stawał na głowie" aby wybrac niemieckiego producenta. Okazało się iz ten wspomniany juz wykonawca bierze udział w jakimś programie lojalnosciowym i z punktów zamieszczonych na membranie otrzyma piłe spalinową! Tyle własnie brakowało mu punktów. Zaproponowałem koledze aby dokonał sam wyboru zarówno jakosciowego jak i cenowego. A jezeli wybierze niemieckiego producenta niech zabierze punkty z opakowania. Zobaczymy co powie na to dekarz...

Nefer
30-08-2008, 18:21
Kolega zapewne te punkty i tak wyrzuci. A dekarz będzie miał piłę. Jesli powiedział o tym fakcie, to zabranie punktów opakowania to chyba nic innego jak małpia złośliwość :)

Peter1972
30-08-2008, 18:23
O tym iz dekarz zbiera punkty dowiedział sie z innego źródła niz od wykonawcy. Gdyby tak było to oczywiscie sprawa by wygladała inaczej. Wtedy jest to kwestia dogadania sie stron.

Nefer
30-08-2008, 18:47
Ale jakiego dogadania ?
LIczy się jakość produktu i zaufanie do marki - Klienta a nie wykonawcy. Cała reszta nie ma znaczenia.
Jeśli wybierze Dorken - dekarz się ucieszy. Jeśli każe kupić Tyvek..dekarz kupi Tyvek.
Ale żeby zaraz zabierać punkty, których się i tak nie wykorzysta ...chyba , że kolega też dekarz :)

Peter1972
30-08-2008, 19:33
Nie chodzi mi o złosliwość bo tej jest zbyt wiele dookoła nas. Chodzi mi o cos zupełnie innego. Jesli wybierze Dorkena to niech zabierze punkty i czeka na reakcje dekarza. W końcu to jego membrana razem z opakowaniem. Jesli dekarz bedzie ich szukał to niech mu odda. Niech chłop ma piłę. Tu chodzi o sam fakt doradzania w wyborze materiału i o nic wiecej. Potem przez złosliwość mój kolega moze mieć pewne "małe usterki" na dachu. A tego nik nie chce.

Nefer
30-08-2008, 19:36
Przeczytaj co napisałam powyżej.
Inwestor ma prawo chcieć produkty takie a nie inne.
Jesli chce wiedziec jakie są najlepsze - musi wykonać pewien wysiłek i się tego dowiedzieć.
Albo zdać sie na zbierającego punkty dekarza.

channel8
30-08-2008, 19:37
A może dekarz wszedł w program lojalnościowy bo jest przekonany że ta membrana jest naj;epsza? I doradza w dobrej wierze!
Twoja porada udzielona koledze zakrawa mi na zlośliwość. :evil:

Andrzej Wilhelmi
30-08-2008, 20:04
Kolejny raz spotykam się z brakiem etyki zawodowej. Oba produkty bardzo dobre i godne polecenia. Dekarz powinien o tym poinformować inwestora i zaznaczyć, że on sugeruje Dorkena ale wybór pozostawia inwestorowi i byłoby OK. Pozdrawiam.

Arol_62
31-08-2008, 09:58
Mój kolega, który jest na etapie więźby dachowej zapytał mnie która membrana jest lepsza niemiecka Dorken czy francuzka Tyvek. Nie byłoby nic dziwnego w tym pytaniu gdyby nie fakt iż dekarz "stawał na głowie" aby wybrac niemieckiego producenta. Okazało się iz ten wspomniany juz wykonawca bierze udział w jakimś programie lojalnosciowym i z punktów zamieszczonych na membranie otrzyma piłe spalinową! Tyle własnie brakowało mu punktów. Zaproponowałem koledze aby dokonał sam wyboru zarówno jakosciowego jak i cenowego. A jezeli wybierze niemieckiego producenta niech zabierze punkty z opakowania. Zobaczymy co powie na to dekarz...

czy jest to folia dachowa Dorken czy Tyvek jesli maja one podobne parametry i cenowo sa podobne to roznice techniczne tez nie sa zauwazalne ,obie firmy produkuja dobre produkty .A reszta zalezy juz od decyzji inwestora :)