PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki odstęp czasowy ?



wolo63
31-08-2008, 12:19
Mam małe dwa pytanka . Ile czasu trzeba czekać po wylewkach aby kleić kafle ? Jakiego gruntu użyć do zagruntowania ściany z tynkiem gipsowym przed układaniem glazury ?

rybkin
31-08-2008, 23:47
Mam małe dwa pytanka . Ile czasu trzeba czekać po wylewkach aby kleić kafle ? Jakiego gruntu użyć do zagruntowania ściany z tynkiem gipsowym przed układaniem glazury ?

Czekac az wyschnie :lol: ,to zaliezy czy jesc cieplo,czy zimno,jakiej grubosci wylewka......a drugie pytanie,typowo do pracownika Leroya lub Castoramy w sklepie....na miescu

barzuc
01-09-2008, 07:22
Mam małe dwa pytanka . Ile czasu trzeba czekać po wylewkach aby kleić kafle ? Jakiego gruntu użyć do zagruntowania ściany z tynkiem gipsowym przed układaniem glazury ?

1. - jak poprzednik - aż wyschnie. Można wspomagać suszenie mechanicznie (osuszacze) - ale i tak ściana/podłoga muszą wodę oddać same... czas bliżej nieokreślony i bardzo zmienny.
2. ja zagruntowałem najdroższym z najtańszych (dużo poniżej 10 zł za 5l już rozcieńczonego) z marketu... tyle, że 2 razy (z czego druga warstwa i tak była już cieniutka i raczej mało potrzebna - bo ściana nie chciała za bardzo więcej pić). Glazurnik (bardzo dobrze robił, ale generalnie lubił ponarzekać na wszystko - taki jego urok) był zadowolony ze sposobu przygotowania ścian.

retrofood
01-09-2008, 08:10
Mam małe dwa pytanka . Ile czasu trzeba czekać po wylewkach aby kleić kafle ? Jakiego gruntu użyć do zagruntowania ściany z tynkiem gipsowym przed układaniem glazury ?

mój znajomy robi to równocześnie (niemal).
Tylko nie piszcie, że się nie zna, bo zrobił tak więcej razy niż my wszyscy razem wzięci.
Na posadzkę stosuje zaprawę półsuchą, a na to od razu klej i plytki.
Tyle, że jak pytałem jakie proporcje składników do zapraw, to odpowiada, że... nie wie. On wszystko widzi na kielni lub szpachelce i w zależności od tego co widzi dobiera składniki.