PDA

Zobacz pełną wersję : Budował ktoś z pustaków Brenner?



ifka13
01-09-2008, 07:24
Jak w temacie pustak 25 P+W, zaproponowali mi te pustaki w cenie 6,5PLN/szt z dowozem rozładunkiem, wygląd, zużycie, wlasności jak Protherm 25 P+W.
Ewentualnie patrząc na ogłoszenia są też inne pustaki oferowane rpzez importerów z austri i niemiec takie których w PL się nie produkuje, nie mówie już o PH z niemiec tańszym od tego wyprodukowanego w PL.
Podsumowując prosże o opinie na ten temat osoby które miały do czynienia z tymi materiałami i ktos w ten sposób kupował materiał na dom, jak wygląda sprawa ewentualnych reklamacji, zwrotów uszkodzonych elementów itp

pati25
01-09-2008, 07:32
U nas beda dzałówki z tego .Czesc juz jest .Wygladaja bardzo fajnie i były prawie 30 % tańsze od porother 11,5 wiec kupiłam :)
Nie sa pokruszone jak porotherm wygladaja solidnie ale co do włascicwosci to juz ktos inny musi sie wypowiedziec

Ushi
01-09-2008, 12:05
Również mam działówki z Brennera (takie były przy zamawianiu Porothermów na ściany nośne), częśc już wymurowana. Ściany wyglądają ok, też nie zauważyłem żeby się kruszyły. Generalnie tańsze od Porothermu, produkt austriacki, klasa 15, więc czemu by nie spróbowac?

mk CocaYna
04-09-2008, 11:31
Hej, my zamówiliśmy materiał na cały dom, czyli ściany zewnętrzne i wewnętrzne tej firmy i każdy kto ogląda te pustaczki (dziś murarz kładzie pierwszą ich warstwę) bardzo je chwali. Są to opinie fachowców, czyli murarzy, kierownika budowy, inspektora nadzoru.
Mogę na priv. podać Ci kontakt gdzie kupowaliśmy Brennera (od bezpośredniego przedstawiciela w Polsce) za 5,89 z transportem!

Mąż najpierw oglądał te cegły u kogoś, kto je zamówił, a potem zamawialiśmy transport wspólnie z dwoma innymi budującymi w naszej okolicy.
Co ciekawe nasz kierownik budowy, który ma swoją firmę budowlaną zamówił teraz te cegły na budowę dużej hali, korzystając z naszego kontaktu.
Właśnie on twierdzi, że ta ceramika jest dużo lepsza od podobnych produktów, dostępnych teraz na rynku.

ifka13
08-09-2008, 07:44
Proszę o namiar na przedstawiciela na priv;)
dzięki

luke_p
30-08-2010, 09:06
Bardzo dobre, polecam. Stawiam z tego ściany nośne. Dobre właściwości, dobrze się docina, prosto muruje. Mają już przedstawicielstwo w Polsce.

julo23
07-05-2012, 20:58
Buduje ktoś jeszcze z tego ?

Sorry za odkopanie starocia ale nic nie mogę znaleść.

Cena jaką mi zaoferowali to 4.30zł z transp. ale bez HDS.

Myślałem że HDS to teraz standard...

Nie wiem jak by było ze zwrotami ewentualnymi...

Chyba jednak zdecyduje sie na Porotherme dostepną na miejscowym składzie, zawsze to ew. reklamację albo zwrot chyba łatwiej załatwić, bo nie wiem czy warto ryzykować dla oszczędności rzędu 1000zł

Bogdan1960
21-11-2012, 14:17
Opinie klientów



Witam,

pnieważ pojawiły się na tym forum również komentarze negatywne, musimy się do nich odnieść. Pustaki Brenner są sprzedawane w Polsce od początku 2007 roku. Szacujemy, że przez ten czas poprzez wszystkie dotychczasowei firmy dystrybucyjne dostarczono je na klika tysięcy budów. Generalnie opinia naszych klientów co do jakości naszych pustaków jest pozytywna lub bardzo pozytywna. Oczywiście rozumiemy, że nie wszyscy klienci muszą mieć takie samo zdanie na ten temat i opinię tych klientów szanujemy.

Ten rok był pod wieloma względami wyjątkowo trudny, co spowodowało, że niektórzy klienci nie zostali obsłużeni zgodnie z ich słusznymi zresztą oczekiwaniami, za co wypada nam tych klientów w tym miejscu po prostu jeszcze raz przeprosić !.

Ponieważ internet jest miejscem otwartym dla wszelakich, również anonimowych opinii, uważamy że komentowanie każdej z nich z osobna jest bezzasadne.

Polbad BH Dystrybutor BRENNER-CEGŁY POLSKA

Maxi1988
21-11-2012, 16:05
Z tego co opisujesz nie wynika mi, żebyś musiał stosować słowa aż typu "oszust". To się odnosi do zupełnie innych kategorii. Forum to wolna przestrzeń i dlatego powinniśmy się dobrze zastanowić zanim coś napiszemy. Gość może cię posądzić o zniesławienie. Tak miał znajomy mego kumpla

Gawor5
31-12-2013, 11:23
Znalazłem informacje, że wsp przenikania ciepła tego pustaka wynosi 0,83 W/m2K ... to bardzo wysoka wartość a przez to niekorzystna. Przy obecnych cenach ogrzewania dom wybudowany z tego materiału będzie bardzo drogi w eksploatacji, zdecydowanie teraz zaleca się stawianie domu z bloczków betonu komórkowego, np polskie bloczki XXX [usunięto reklamę] mają wsp przenikania ciepła równy nawet 0,173 W/m2K (!) to jest wręcz przepaść w tej wartości, z takiego bloczka można wymurować ścianę bez docieplenia i to będzie bardzo duża różnica w kosztach utrzymania takiego domu, zatem nie należy za wszelką cenę szukać oszczędności przy zakupie materiałów budowlanych bo może się to później zemścić i ogólny bilans wyjdzie nam ujemny.

gandw
31-12-2013, 17:46
Kolego Gawor5, z tego co wiem to reklama na forum jest płatna, przejrzałem wszystkie Twoje posty i w każdym z nich reklamujesz beton komórkowy i Termalicę.

daktyl3
24-10-2014, 21:08
Przestrzegam wszystkich do kupowania pustakow i innych materialow budowlanych na odleglosc! Nawet jesli jest to Dystrybutor!
Nie bede pisac nazwy firmy i danych, poniewaz bylo juz wiele takich komentarzy od innych osob i zostaly one usuniete.

Wszystko jest ladnie pieknie do wplacenia pieniedzy, jednak ustalonych transpostow w ustalonych terminach nie bylo.
Podpisywane umowy i wytyczone terminy, to jedno a rzeczywistosc to drugie.
Pierwszy przyjechal w miare bez wielkich opoznien, niestety nastepnych nie moglismy sie doprosic. Towaru nie otrzymalismy i po 3 miesiacach rezygnowalismy. Wszystko bylo by OK, jesli oddano by nam nasze pieniadze, ktore mieslismy dostac w ciagu dwoch tygodni.
Minelo juz pol roku i zwrotu pieniedzy do tej pory rowniez nie otrzymalismy.
Telefonowanie i mailowanie nie dziala. Strata czasu, nerwow i pieniedzy, ktorych przy budowie caly czas potrzeba.

Szkoda, ze moderator pokasowal komentarze innych klientow, ktorzy opisywali swoje doswiadczenia, kupujac pustaki na odleglosc, ale pewnie pan "X" sprawdza i eliminuje zle informacje o sobie.

Pieniadze mozna odzyskac od takiego "Dystrybutora" jedynie droga sadowa. Komornik sciaga wykapane zlotowki co miesiac.

Jesli nie chcecie problemow i stracic duzej kasy to kupujcie w miejscowych skladach. Zawsze mozna porownac ceny w kilku pobliskich hurtowniach i wybrac tych, ktorzy daja najlepsza cene. W razie problemow zawsze mozna podjechac i rozwiazac. Niestety na odleglosc maja cie w ...nosie.

Niestety nie mozna zaufac nawet dystrybutorom!

מרכבה
24-10-2014, 22:38
mają wsp przenikania ciepła równy nawet 0,173 W/m2K (!) małe sprostowanie przy okazji.. to jest nie współczynnik przenikania ciepła U.
tylko współczynnik przewodzenia ciepła lambda 0,173 W/mK. Dużo ...
Pustaki Ytong to patrzyłem mają lambdę (dry) czyli jak wyschną .. 0,095 W/mK .
aby U uzyskać na ścianę bez izolacji, co jest i tak chybione. Ale. niech będzie .. U wymagane po 2020 mniej jak 0,2 W/m2K.
co potrzeba ? 286177 przy wymianie ciepła 1D jest to ok.
Ale padają jak much takie rozwiązania przy rozpatrywaniu całego budynku.
Tzw mostki termiczne powinny skutecznie wybić pomysł z głowy budowania z samego pustaka.
Żeby mieć to co 18cm muru +30 cm izolacji trzeba by najcieplejszego Ytonga dać 96 cm ...

ElemenT
24-11-2014, 16:52
Ja od Pana X dystrybutora Brennera i Pichlera mieszczącego się pod Warszawą w Błoniach również nie doczekałem się 2 transportu. Pierwszy miał opóźnienie miesiąc, drugi nie dotarł. Kasy brak.

Sprawa w sądzie.

gary123
12-05-2015, 20:22
Ten Brenner nie jest wcale lepszy czy równiejszy. Ma wystające krawędzie od cięcia drutem masy z gliny podczas produkcji i przez to nie da się ściśle połączyć z drugim pustakiem w miejscu pióro - wpust.
Budowałem z niego i teraz bardzo żałuję. Transport bez HDS to dodatkowy koszt rozładunku np koparką z widłami jakieś 300zł. Poza tym transport nie jest specjalnie do Ciebie tylko jest to ładunek powrotny z Austrii i możesz czekać na niego nawet parę tygodni jak się coś trafi najtańszą spedycją. Ja dostałem tego Brennera z opóźnieniem 4 tygodnie po terminie na jaki się umawiałem, musiałem zapłacić ekipie dodatkową kasę za przestój, a na drugi transport z pustakami na ścianki działowe w ogóle się nie doczekałem. Zwrócono mi kasę z zaliczki po paru tygodniach czekania na przelew.

Nie polecam a nawet stanowczo odradzam współpracę z Polbad B.H. Bogdan Stalony Jest układny do momentu wpłacenia zaliczki. Wszystko obiecuje że będzie tak jak chcesz, na konkretny termin, w odpowiednich ilościach itd. a potem jest dramat. W dzisiejszych czasach place składów budowlanych są pełne materiałów i tylko czekają na telefon aby nawet w ciągu paru godzin przywieźć potrzebny na budowie materiał.

Jeszcze raz przestrzegam przed współpracą zPolbad B.H. Bogdan Stalony Dystrybutor ceramiki Brenner - Cegły Polska

gary123
12-05-2015, 20:44
Kiedyś POLBAD B.H. Bogdan Stalony - teraz nazywa się BIOFT Białuty 15 koło Błonia

gary123
12-05-2015, 20:52
http://www.yasni.info/ext.php?url=http%3A%2F%2Fwww.krajowyrejestrwierzyt elnosci.pl%2Fdlug%2Fbioft-bogdan-stalony-wczesniej-polbad-bh-0146d%2F&name=Bogdan+Stalony&showads=1&lc=pl-pl&lg=pl&rg=pl&rip=pl