PDA

Zobacz pełną wersję : Działka - jej cena i wymiary



jan-stan
01-09-2008, 12:25
Witam.
Ma taką nietypową sprawę i chciałbym się poradzić.
Wiem,że tematy które poruszę są indywidualne ale może znajdą w Waszych odpowiedziach jakieś uogólnienia.
Pytania dotyczą ziemi / na razie rolnej / w okolicach Pabianic, koło Łodzi.
Pierwszy problem :
Gmina planuje poprowadzić drogę gminną wzdłuż moich kilku działek / przylegających do siebie / wykupując jedną z nich. Jeżeli zgodzę się na sprzedaż tej działki , to pozostałe działki / które mam zamiar sprzedać pod zabudowę / będą miały "głębokość" tylko 30 m. Jak uważacie, czy znajdą się nabywcy na działki pod dom o wymiarach 30 x 40 m / wiedząc, że w odległości 10m od drogi nie wolno postawić budowli "trwałej"/ ?
Drugi problem to cena za m2.
Wiem , że są to sprawy negocjacji, ale zupełnie nie wiem od jakiej ceny zacząć. Czy szukać w gazetach, czy w internecie są jakieś strony, czy szukać w biurach pośrednictwa ...? Podkreślam , że nie chodzi mi o konkretną cenę ale bardziej o jakiś punkt wyjścia . A może ktoś w rejonie był w takiej sytuacji ?
Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Darek G
01-09-2008, 12:29
Idź do pierwszego lepszego pośrednika, on Ci powie ile taka działka jest warta. Wcale nie musisz się zdecydować aby za jego pomocą sprzedawać działkę.
Następnie idź do następnego pośrednika i to samo.
Czynność tą powtarzaj do czasu aż twój poziom wiedzy będzie wystarczający aby samemu ustalić cenę.

bartolinka
01-09-2008, 12:46
albo zatrudnij speca (rzeczoznawcę) od wyceny nieruchomości; poznasz wartość działki, będziesz miał wiedzę o cenach w okolicy, poznasz wady i zalety swoich nieruchomości.

pozdrawiam,
b.

Trociu
01-09-2008, 13:44
Pierwszy problem :
Gmina planuje poprowadzić drogę gminną wzdłuż moich kilku działek / przylegających do siebie / wykupując jedną z nich. Jeżeli zgodzę się na sprzedaż tej działki , to pozostałe działki / które mam zamiar sprzedać pod zabudowę / będą miały "głębokość" tylko 30 m. Jak uważacie, czy znajdą się nabywcy na działki pod dom o wymiarach 30 x 40 m / wiedząc, że w odległości 10m od drogi nie wolno postawić budowli "trwałej"/ ?

Są ludzie którzy lubią mieć dom cofnięty a nie minimalne 6m od granicy. Więc takim te 10m nie będzie przeszkadzało.
Nie będzie przeszkadzało o ile lubią mieszkać przy drodze gminnej.

A 30x40m to całkiem całkiem działka. Odliczając nawet 10m z przodu zostaje 20m do zagospodarowania. Typowy domek zajmie z 10-15m więc kawałek z tyłu też zostanie.
Biorąc pod uwagę, że działka ma szerokości 40m to i tak będzie sporo miejsca na grila, plac zabaw, roślinki.

jan-stan
02-09-2008, 13:47
Każda z wypowiedzi choć inna w treści to wniosła coś interesującego do mojej wiedzy. Bardzo dziękuję za pomoc.
W zasadzie dowiedziałem się wystarczająco dużo ale jeżeli ktoś ma jeszcze ciekawe propozycje, to bardzo proszę o wpisy.
Pozdrawiam.

bmiara
02-09-2008, 17:41
Działka o wailkości 10-15a i w kaształcie zbliżonym do kwadratu, sprzeda się bardzo łatwo. To chyba najbardziej poszukwana wielkość obecnie przez kupujacych. Zmieści się pratycznie każdy projekt a i na ogródek zostanie trochę miejsca.