PDA

Zobacz pełną wersję : Ju? nie golgota szadama



Szadam
08-10-2003, 22:13
Uwaga spróbuję :o
http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=38149&grupa=0&kat=2&a=szadam61

REAKTYWACJA
:lol:
ciekawe czy to się udało :wink:

Szadam
09-10-2003, 08:06
OOOO jakie zainteresowanie. :o
dziękuję dziękuję za te peamy i komplementy 8)




......... a tyle się nakombinowałem

mbz
09-10-2003, 08:40
Szadam, bardzo ladny dom, duzy, rozlegly :) Piekny dach.

Marbo
09-10-2003, 09:21
Udało się, udało! :P :P :P

maag
09-10-2003, 09:40
brak komentarzy może wynikać z nienajszczęśliwszych zdjęć, chociaż dom prezentuje się okazale.

postaraj się zrobić więcej zdjęć, może jakieś wnętrza, spróbuj zmieścić na zdjęciu cały dom

Szadam
09-10-2003, 10:08
Zdjęcia są takie jakie są. Robione cyfrówką ( pirerwsze zdjącia z tego aparatu) :oops: Ze względu na teren i otoczenie trudno o prawidłową perspektywę. Ale postaram się poprawić. :D

groszek 3
09-10-2003, 10:10
Ładnie wygląda i fajna roślinność, nie to co u mnie...hihih

Pozdr...Groszek

Zielona
09-10-2003, 10:51
Szadam.
Bardzo fajny i ... duży dom. :lol: Piękne otoczenie. Jak dużą masz działkę? Napisz coś więcej, jaki metraż, z czego wybudowany, jaka dachówka?
No .... i kiedy przeprowadzka?
A i co jest nad garażem? - 3 małe okienka.

Wowka
09-10-2003, 11:08
Dokładnie, tak.Opisz więcej szczegułów.
Pozdrawiam i gratuluję zarówno domu jak i udanej operacji wklejenia zdjęć :wink: - (uczestnicy Grupy Zagłębiowskiej wiedzą o co chodzi)

Szadam
09-10-2003, 14:07
Zacznę od początku
Działka trochę ponad 14arów w kształcie "palniętego prostokąta" inaczej mówiąc trapezu. Sąsiadów (bezpośrednich )mam tylko po bokach. Z tyłu za ogrodem jest skarpa bardzo stroma. Budynek przylega do drogo-ulicy.
Kształt działki sam narzuca jej charakter część budowlana od strony drogi jest płaska ok 8 arów, nastepnie mamy skarpę obrosniętą dębami i ponad 3ary ogrodo-trawnika. Tam stoi "drewutnia"
Wymyśliłem, że grodzić będę w ten sposób, że dojazd do garaży będzie otwarty. Dzięki temu uniknę otwierania bramy.
Dom wybudowany jest z porothermu 44, kryty blachodachówką linbad - ceglasty mat. Powierzchnia użytkowa 313m w tym garaż na dwa samochody z pomieszczeniami gospodarczymi 43,4,m gabinety 58m2. Potrzeba budowania domów z gabinetem rozdmuchała bardzo bryłę. Przez to dom jest „dostawiony do” baraku 20/6,3m.
Te trzy okienka to strych nad garażem. Program domu jest następujący
- parter 89m w tym wejście, hol, kuchnia połączona z jadalnią , salon mały Wc
- góra mieszkalna 88m plus strychy 35m W sumie 4 sypialnie i łazienka
Przy strychu i łazience zlokalizowałem pralnię. No i na piętrze jest taras lub balkon jak kto woli. Zachcianka ta jest dosyć atrakcyjna, ale potwornie skomplikowała konstrukcję domu i stan naszego portfela :evil:
Tak wogóle z układu pomieszczeń jesteśmy bardzo zadowoleni.
Jak Bozia da, to może jeszcze w tym roku tam zamieszkamy, ale jest jeszcze milion robót

UFFFFFFFFFffffffffffffffff

ps.
jak pogoda się tochę poprawi to zrobię lepsze zdjęcia :wink:

ewusia
10-10-2003, 06:59
Szadam, masz piękną działkę a dęby są jej niewątpliwą ozdobą. No i dom - olbrzym jak na moje odczucie. Będziecie mieli co sprzatać :wink: :lol:

A z ogrodzeniem to super pomysł, zawsze mnie drażniło latanie i otwieranie bramy :roll:

Teska
10-10-2003, 08:08
hmmm...ładny i duuuuuuzy domek :lol: piękna działeczka

jolana
11-10-2003, 18:46
Mi też się domek podoba :lol:

A jaki to projekt, gotowy (który) czy indywidualny?

Grzegorz63
12-10-2003, 02:53
Bravo, bravo, bravisimo!!! :D :D :D

Grzegorz63
12-10-2003, 02:57
Szadam, ta "drewutnia", a szczególnie jej zawartść powala mnie na kolana!!! :D

Grzegorz63
12-10-2003, 03:02
Oby tylko komin od kominka wytrzymał "przerobienie na ciepło" zawartości drewutni!!! :P

Szadam
12-10-2003, 15:21
Powymieniałem fotografie. Myślę że na lepsze, ale sieć tak chodzi,że :evil: :evil: :evil:

Grzegorz63
12-10-2003, 16:09
Dlaczego teraz "drewutnia" nazywa się "ogród"? :(
O!, widać Twoją "Bravkę"!. :D
Jadalnia super! Kto stoi za drzwiami? :o

Szadam
13-10-2003, 07:07
Za drzwiami stoją szefowe.
Drewutnia stoi w ogrodzie.
Wogóle mam jeszcze kilka fotek, ale wczoraj łącze tak chodziło, że traciłem cierpliwość bo ciągle zrywało połączenie.

Szadam
17-10-2003, 19:52
uporządkowałem trochę ten album i dodałem kilka "wnętrz" :D

Szadam
24-10-2003, 20:36
od 13 nikt mnie nie lubi :(

Grzegorz63
24-10-2003, 20:49
:wink:

Krystian
24-10-2003, 21:56
bo wszyscy podglądają :o :o :o ,
i zazdroszczą... :oops: :oops: :oops:

Majka
25-10-2003, 09:27
Podoba mi się, dobrze wkomponowany w teren. Dobierał projekt architekt, czy w Was drzemie dusza artysty?
Jaki planujecie kolor elewacji? Na podlogach to gresy? Listwa drewniana?
Nie zauwazyłam kominka a przecież gromadzone drewno w drewutni na niego wskazuję :D
To będzie piekny dom, gratuluję :D

Szadam
25-10-2003, 19:55
Podoba mi się, dobrze wkomponowany w teren. Dobierał projekt architekt, czy w Was drzemie dusza artysty?
Jaki planujecie kolor elewacji? Na podlogach to gresy? Listwa drewniana?
Nie zauwazyłam kominka a przecież gromadzone drewno w drewutni na niego wskazuję :D
To będzie piekny dom, gratuluję :D
Projekt indywidualny - gabinety lekarskie i normy w tym zakresie wyeliminowały możliwość adptacji gotowego projektu. Jako, że sam trochę działam w branży ( a właściwie działałem) to z kolegą architektem i konstruktorem spłodziliśmy to dzieło. Działka była dokładnie obejżana. Architekt wogóle działa we Wrocławiu i chyba się nie obrazi jak go polecę. (na priwa)
Na podłodze gresy. W szędzie takie same, ale inaczej ułożone. W ten sposób zminimalizowałem odpady, a wszędzie jest inaczej. Cokoły są z tego samego przyciętego gresu, wykończonego listwami.
Kominka nie ma i chyba w tym roku nie będzie. Po pierwsze kasa, po drugie chcemy wygrzać podłogę przed parkietem. Drzewo bedzie jak znalazł.

George
29-10-2003, 08:17
Szadam! jak na mój gust to ... strasznie duży ten Twój domek, ale może i was jest dużo :lol: , a tak poważnie, to całkiem nieźle (czyt. SUPER) sobie to wszystko wykombinowałeś. Ciekaw jestem jak zamierzasz wykończyć (chodzi o kolory) swoje dzieło na zewnątrz - napisz coś w tym temacie.
Ogólnie jest super, kończ to jak najszybciej i przeprowadzaj się, bo nie ma to jak u siebie !

29-10-2003, 09:05
Bardzo mi się podoba.Działka jak z bajki. :D
A co to za gres?Podoba mi się ten zestaw kolorystyczny.
Co robisz z drzwiami sosnowymi?Zostawiasz je,czy malujesz?
Koleżanka dała takie drzwi (jej były zupełnie surowe) do pomalowania studentce ASP.Zrobiła jej cudne przecierki,pięknie je pomalowała na taki stary,patynowany kolor drewna.Do tego ładne,postarzane klamki i drzwi są niepowtarzalne,dają klimat.I niedrogie.

Pozdrawiam
:D

Szadam
29-10-2003, 12:47
Zacznę od kolorku elewacji - dokładnie nie wiem, ale jakiś pastelowy beż lub piasek.
Gres z castoramy jest w Sosnowcu Opolu i Wrozłwawiu. Nazwy nie pamiętam 33,4/33,4 Występuje minimum w trzech odcieniach i kosztuje mniej niż 30zł coś 28,9 lub 29,8zł
Dom jast duży ze względu na konieczność budowy części gabinetowej.
Ale tak wogóle bardzo miło jest czytać Wasze uwagi no i komplementy :oops:
Drzwi najpierw dokładnie szlifuję, potem maluję bezbarnym. Bardzo ładnie to wychodzi. Szybki mają być mleczno-matowe. Znajomi mają podobne drzwi z witrażami. Dość orginalnie im to wyszło. Teraz mam już schody jesionowe - super - jak zdejmę te cyda którymi je owinąłem to zrobię fotki.

Szadam
16-11-2003, 21:33
Było trochę o podbitce. Mam drewnianą i dodałem dwie fotki. Niebawem pojawią się wnętrza :D :D :D :D :D :D :D :D :D
A ja w nich 8)
No i rodzinka

Gosia Łódź
17-11-2003, 20:29
Ładny domek, ciepłe wnętrze..najbardziej interesuje mnie zrobienie tarasu...gdyż również mnie to czeka :)))

Ivonesca
19-11-2003, 11:28
ładny domek - aciekawy pomysł z tymi kafalmi. Niby takie same ale jednak wszędzie inne :-) kolorystycznie podobne do moich (polcolorit cedro beige, cedro rosa - czy to takie?

Szadam
19-11-2003, 13:31
Nazwy kafli nie pamiętam, ale jak obejrzałem stronę Ivonesca to podobne do tych przy wejściu.
Na pomysł mieszania tych samych płytek wpadlem z myślą o tym żeby zminalizować ilość odpadów. I to się sprawdziło. :lol:

Gosia - Co do tarasu. To dłuższa opowieść. Nie wiem co Ciebie interesuje

Gosia Łódź
19-11-2003, 13:45
Wszystko mnie interesuje co tylko mógłbyś powiedzieć o zastosowanych materiałach, warstwach itp.
Wszyscy mnie straszą że zrobienie tarasu to WIELKA SZTUKA
Dlatego chętnie wysłucham opinni osób, które robiły taras, a najlepiej użytkowników.
Pisz
[email protected]

Szadam
19-11-2003, 14:21
Gosiu, nie wiem na jakim jesteś etapie. Zacznę od "0' Mój taras jest posadowiony na stropie kuchni i dolnego tarasu. Czyli ściana szczytowa poddasza stoi na suficie, a nia ścianie parteru. To bardzo skompllikowało konstrukcję stropu. Przez to w kuchni mam podciąg wystający 6cm od reszt sufitu. (już do tego się przyzwyczaiłem)
Na beton tarasu ( ten ze stropu) wylałem szlichtę wyrównującą ze spadkiem. Na to papa termozgrzewalna, folia budowlana, styrolian 7cm, folia budowlana, wylewka 4-5cm, folia w płynie atlas woder, płytki gresowe na plusie.
Mam nadzieję, że ten cholernie drogi fragment mojego domu spełni nasze oczekiwania i nie sprawi dodatkowych kłopotów. A to się dopiero okaże.

EDZIA
23-11-2003, 18:55
Szadam bardzo mi sie podoba szczególnie podobaja mi się drzwi wew. szukam cos w tym guscie

Szadam
23-11-2003, 20:56
Szadam bardzo mi sie podoba szczególnie podobaja mi się drzwi wew. szukam cos w tym guscie
Prawda :D polecam takie drzwi. w sumie za 14 skrzydeł 5300! w tym te do salonu podwójne. Profil delfin, kupowałem surowe nie malowane.

EDZIA
24-11-2003, 09:35
Szadam zerknij do prywatnych wiadomości :P

Grzegorz63
15-01-2004, 16:16
Szadam, rzuciłbyś jakąś fotkę Twojej kotłowni... :wink:

Szadam
26-07-2004, 11:30
ale tu tłok :D
fakt, że fotki trochę stare, ale już pracuję nad zmianą galerii.
Przy zmianie komputera pogubiłem ustawienia do onetu. teraz zakładam nowe. Wkródce zobaczycie Szadam 2 powraca ze swoją Golgotą inaczej 8)

27-07-2004, 09:47
Szadam- dom b.ładny, duży. W środku podobny układ jak u mnie- chodzi mi o widok z kuchni na jadalnie- identyko- tyle, że umnie podwójne drzwi na taras. A tak poza tym to super. Tylko mało zdjęć. Zrób trochę więcej środka

Szadam
27-07-2004, 10:20
Szadam- dom b.ładny, duży. W środku podobny układ jak u mnie- chodzi mi o widok z kuchni na jadalnie- identyko- tyle, że umnie podwójne drzwi na taras. A tak poza tym to super. Tylko mało zdjęć. Zrób trochę więcej środka
pierwotnie w projekcie też miałem podwójne drzwi na taras z jadalni. Takie mamy z salonu i uznaliśmy że jest to zbytek.

Mój nowy domek ma wadę - nie ma łącza z internetem a w pracy mam mało czasu na zabawę w zdjęcia na forum. ale się postaram.

Tak nawiasem bardzo polecam dużą kuchnię połączoną z jadalnią. Tu koncentruje się wspólne życie rodzinne, tu też podejmujemy znajomych. Do salonu mamy otwarte przejście, z tym że salon nie jest jeszcze wykończony i żyjemy bez jego dobrodziejstw.

27-07-2004, 11:29
Szadam- u mnie kuchnia polączona jest również z jadalnią. W projekcie mieliśmy wyjście na taras z salonu i z jadalni, ale zrezygnowaliśmy z tego w salonie. A to dlatego, że my lubimy w weekendy śniadanka, kawusie etc. spożywać na tarasie- z kuchni blisko a i salon czysty :P A tak poważnie to do salonu z kuchni mamy dwa kroki, ale jest to oddzielny pokój z kominkiem i tv. Tzn na razie tylko z kominkiem- reszta czeka do września aż je wniesiemy :lol:
A tak w ogóle to nasz projekt wybieraliśmy bardzo pod kątem praktyczności. Obecnie mieszkam z rodzicami też w domku i po paru latach potrafiłam stwierdzić co chcę, czego nie, co musi być i gdzie. Np. mój dotychczasowy salon u rodziców ma 56m2. Totalna porażka jeśli chodzi o ogladanie tv. W zimie też trochę zimno chyba, że rozpali sie w kominku- co nie zawsze sie chce bo mieszkamy na pietrze i mężusiowi nie chce się dźwigać :wink:
Ależ się rozpisałam :lol: Pozdrawiam

Honorata
27-07-2004, 16:11
O mój Boże jaki piękny dom, a jaka duża powierzchnia dachu (pewnie przyprawiająca cię o ból głowy podczas budowy)! Dużo zieleni, wspaniałe dęby, napewno będzie Wam się super mieszkać. Widzę, że jest dużo otworów okiennych, ale czy nie za małych w stosunku do dużej bryły domu i masywnego dachu? (chyba, że to zdjęcia zniekształcają...)

dizers
27-07-2004, 20:17
ładnisty den domek :o tylko ja dla mnie za duży :lol:

kapelusik
30-07-2004, 13:56
Bardzo fajny dom.
Zazdroszczę tych starych, dużych drzew.
Świetnie się w nie wkomponowaliście.

Szadam
20-04-2005, 18:54
Postanowiłem się przypomnieć. Po roku z hakiem wreszcie mam sieć w domu :lol:

Szadam
20-04-2005, 18:56
Uwaga spróbuję :o
http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=38149&grupa=0&kat=2&a=szadam61

REAKTYWACJA
:lol:
ciekawe czy to się udało :wink:

kruszka
20-04-2005, 21:28
tu tez trafiłam! przynajmniej poczytałam komentarze innych, ale zasmuciło mnie ze pochwały dotyczą zdjęć, których poskąpiłes nam klubowiczom! :(

w40
21-04-2005, 21:23
podoba mie się koninek i podloga w salonie, ale kolory scian lubie jasne.

Szadam
22-04-2005, 18:12
ktoś pytał o podłogę

http://foto.onet.pl/upload/9/6/_459530_n.jpg

http://foto.onet.pl/upload/24/19/_459524_n.jpg

Ew-ka
23-04-2005, 22:57
ale piękniście u Ciebie :lol: i jakie widoki :lol:
Gratulacje !!!!

Joanna i Janusz
03-05-2005, 20:32
Ladny domek! Czy to projekt Atrium? Czy zrobiliście osobne wejście etc do gabinetu?

Szadam
04-05-2005, 06:43
Projekt jest indywidualny. wejście do gabinetu jest osobne.

bartar
04-05-2005, 07:06
Bardzo ładny dom!
jaki to parkiet w salonie i jak połączyłes z płytkami?

bartar
04-05-2005, 07:06
Bardzo ładny dom!
jaki to parkiet w salonie i jak połączyłes z płytkami?

dana15
04-05-2005, 11:15
Domek przepiękny :)
Czy już mieszkacie?

Szadam
05-05-2005, 06:11
Bardzo ładny dom!
jaki to parkiet w salonie i jak połączyłes z płytkami?
To parkier pałacowy. A co !!! 8) :wink:
http://www.stolarka.com.pl/produkty/podlogi/pp/
Z tym że w trzeciej kalsie C ale z czym to do końca się wiąze nie doszedłem. Chyba z doborem wzorów.

Szadam
05-05-2005, 06:11
Domek przepiękny :)
Czy już mieszkacie?
Mieszkamy, mieszkamy. Tylko dla tego żyjemy :lol:

aha26
08-05-2005, 17:50
Domek bardzoooo ladny,moglbys pokazac jeszcze jakies zdjecia bo tak milo sie oglada :D