PDA

Zobacz pełną wersję : RRSO 2000%



B.Art
02-09-2008, 22:30
Jak zwykle na zakończenie budowy trzeba było dobrać trochę kredytu. Dostaliśmy umowę a tam informacja na temat rocznej rzeczywistej stopy oprocentowania jest taka, że wynosi ona 2000%. Pomyłka myślę i dzwonię do pani do Banku, a ona że oczywiście pomyłka itd. Po jakimś czasie dostaję maila że pomyłki nie było bo ich kalkulator się nie myli. I podobno głównym kosztem jest wysokie ubezpieczenie nieodebranej budowy. No i bank tej umowy zmienić nie chce a pieniądze niedługo potrzebne.
Miał ktoś coś takiego? Czym grozi podpisanie takiej dziwnej umowy?

pzdr

civic9
03-09-2008, 02:07
RRSO jest tylko informacyjnie (chyba, że z umowy wynika coś innego, ale nie sądzę). oprocentowanie i inne koszty masz podane osobno z rozbiciem albo jako odesłanie do odpowiednich wskaźników, cenników banku, więc nie widzę niebezpieczeństwa.

ale dziwne to jest. wzór na RRSO jest określony w ustawie, znajdź i policz. może faktycznie wychodzi jakieś cudo z powodu dziwnych założeń.

B.Art
03-09-2008, 07:52
Znalazłem wzór i próbowałem liczyć, ale niestety nie mam wszystkich założeń szczególnie odnośnie dodatkowych kosztów czyli tego nieszczesnego ubezpieczenia budynku w budowie. Mimo wszystko co by tam nie wstawiać takie wartości nie maja prawa wyjść, chyba że jest to wartośc dla całego okresu kredytowania (30 lat) ale z samej definicji jest to roczna stopa.
Dzięki za informację!

Trociu
03-09-2008, 08:43
To może jeżeli nie jesteś pewien co do szczerości banku, udaj się do innego. Albo podejdź na szybko do jakiegoś Expandera lub OpenFinance i porozmawiaj z nimi czy tak może być.

B.Art
03-09-2008, 10:10
Gdybym brał kredyt to pewnie udałbym sie gdzie indziej, ale pieniądze potrzebuję w miarę szybko a w tym przypadku dorzucam nowy kredyt do starego.
Bank jest sprawdzony i współpracuję z nim od lat, z tym że wszystkie decyzje podejmowane są centralnie przez odizolowanych przez doradców analityków. A w ten sposób dyskutować sie z nimi nie da.