PDA

Zobacz pełną wersję : Kiedy podlaczyc kanalize ??



szczukot
03-09-2008, 08:48
Witam
Szykuje sie do podlaczenia pradu i wody do budowy. Wszystko mam przy granicy dzialki. No i tak sie zastanawiam, czy od razu nie zrobic tez przytlacza kanalizy i gazu ? Na wszystko juz mam papiery, umowy itd. A w sumie wezme koparke teraz tylko raz i wszystko bede mial juz zrobione. Ale widze, ze nikt tak nie robi. Kazdy podlacza tylko prad i wode. Z czego to wynika ??

Fantom

pierwek
03-09-2008, 09:56
bo prąd i wodę to sobie możesz pi razy drzwi wkopać i jak Ci nie podpasuje to sobie prawo-lewo 2-3m albo i 5m przesuniesz - a kanalizę albo gaz będzie już trudniej

ale ja bym zrobił od razu dokładnie tak jak jest narysowane w projekcie i powinno być ok

- masz już wytyczony dom przez geodetę?

aglig
03-09-2008, 12:54
Jak najpóźniej, chyba że jesteś bogaty i lubisz płacić. Woda i prąd są potrzebne do budowy, gaz i kanaliza niekoniecznie. Opłata za to że masz skrzynkę gazową w moim przypadku przy zerowym zużyciu gazu miesięcznie to prawie 40 zł. Za kanalizacje płacisz według zużycia wody a tej możesz troszkę zużyć podczas budowy. Można wykonać pewne prace ale nie podłączać się.

pierwek
03-09-2008, 13:41
nie demonizuj - zużycie wody na budowie jest minimalne - więcej mi szło na podlewanie trawnika w tydzień (jak była susza) niż na pół roku budowy

edde
03-09-2008, 19:41
Jak najpóźniej, chyba że jesteś bogaty i lubisz płacić. Woda i prąd są potrzebne do budowy, gaz i kanaliza niekoniecznie. Opłata za to że masz skrzynkę gazową w moim przypadku przy zerowym zużyciu gazu miesięcznie to prawie 40 zł. Za kanalizacje płacisz według zużycia wody a tej możesz troszkę zużyć podczas budowy. Można wykonać pewne prace ale nie podłączać się.

no, nie wszędzie, ja mam podciągnięte jednocześnie wodę i kanalizę, a w związku z tym ze to budowa bez odprowadzania ścieków bytowych to wodociągi wystawiają mi faktur za samą wodę, w momencie gdy zacznę korzystać z kanalizy zgłaszam to do nich ze stanem licznika i wtedy będzie już fakturka kompleksowa :(

szczukot
20-04-2011, 20:59
No wyciagne ten temat z niebytu "dla potomnych". A wiec u mnie bylo tak, ze ta kanalize mozna bylo robic i na samym poczatku. Firma obslugujaca niezaleznie od tego kiedy sie ja podlaczylo i ile wody uzylo do momentu umowy, zakladka zuzycie 30m3. I tyle jest "za darmo". Wszytsko co licznik wody pokazuje wiecej to juz idzie liczone z kanaliza. Te 30m3 to traktuja jako ilosc wystarczajaca na budowe i tyle.

Fantom