PDA

Zobacz pełną wersję : KTORY KOLOR WYBRAC DACHOWKI ROBENA MIEDZIANY CZY KASZTAN



sanczo55
03-09-2008, 11:32
MAM PYTANIE JAKA DACHOWKA JEST LEPSZA MIEDZIANA CZY KASZTANOWA FIRMY ROBENA .WIEM ZE TE DACHOWKI NIE SA NAJLEPSZE ALE NA TO MNIE STAC .CZEKAM NA WASZE OPINIE .NAPISZCIE DLACZEGO TE DACHOWKI SA ZLE BO KAZDY TYLKO PISZE ZE TO SA NAJGORSZE DACHOWKI A NIE UZASADNIA DLACZEGO .POZDRAWIAM

piterazim
03-09-2008, 11:38
jeśli już wiesz że kupisz robena to kolor jest kwestią gustu

sanczo55
03-09-2008, 11:43
CZY JEST TEN ROBEN NAPRAWDE TAKI ZLY .JA MAM ZAMIAR KUPIC ROBEN PLUS PODOBNO JEST ON TROSZKE LEPSZY.CZEKAM NA OPINIE

adam2007
03-09-2008, 11:54
MAM PYTANIE JAKA DACHOWKA JEST LEPSZA MIEDZIANA CZY KASZTANOWA FIRMY ROBENA .WIEM ZE TE DACHOWKI NIE SA NAJLEPSZE ALE NA TO MNIE STAC .CZEKAM NA WASZE OPINIE .NAPISZCIE DLACZEGO TE DACHOWKI SA ZLE BO KAZDY TYLKO PISZE ZE TO SA NAJGORSZE DACHOWKI A NIE UZASADNIA DLACZEGO .POZDRAWIAM


Nie wiem skąd czerpiesz takie informacje , że Roben jest zły. Jeśli z tego Forum to poczytaj na innych... :wink:

irtad
03-09-2008, 12:04
MAM PYTANIE JAKA DACHOWKA JEST LEPSZA MIEDZIANA CZY KASZTANOWA FIRMY ROBENA .WIEM ZE TE DACHOWKI NIE SA NAJLEPSZE ALE NA TO MNIE STAC .CZEKAM NA WASZE OPINIE .NAPISZCIE DLACZEGO TE DACHOWKI SA ZLE BO KAZDY TYLKO PISZE ZE TO SA NAJGORSZE DACHOWKI A NIE UZASADNIA DLACZEGO .POZDRAWIAM

Ja mam Robena kasztan od 4 lat i nic się nie dzieje. Jak ci tylko dobrze położą to będziesz zadowolony

cieszynianka
03-09-2008, 12:12
U nas też Roben (miedź), kładziony w roku 2001 - chwalimy. Żadnych nalotów, glonów, mchów czy porostów!!!
Kładzione były na pełnym deskowaniu. Nic nie przecieka, nic się nie dzieje, więc nie wiem skąd takie informacje :o
Pozdrawiam :wink:

sanczo55
03-09-2008, 12:17
WOCZYTALEM NA TYM LUB INNYM FORUM ZE ROBEN TO TANDETA .A CO DO TEGO KASZTANOWEGO TO PODOBNO DOSTAJE TZN PAJACZKI CZY ZAUWAZYLISCIE TO POZDRAWIAM

cieszynianka
03-09-2008, 12:34
Na naszym nie ma żadnych pajączków, odbarwień ani innych śladów. Dzielnie przetrwał ostatnie (solidne) gradobicia, po których truchtem biegliśmy na budowę sprawdzać stan dachu i okien dachowych :lol: .

adam2007
03-09-2008, 12:46
WOCZYTALEM NA TYM LUB INNYM FORUM ZE ROBEN TO TANDETA .A CO DO TEGO KASZTANOWEGO TO PODOBNO DOSTAJE TZN PAJACZKI CZY ZAUWAZYLISCIE TO POZDRAWIAM


A to dobre....W takim razie ja na twoim miejscu tandety bym nie ładował na dach tym bardziej jak nie stać Cię na nic innego.Później będziesz poprawiał albo zrywał. :lol:

arktyk
03-09-2008, 13:29
Nie stać cię na nic innego niż dachówka ceramiczna robena?!
Nie wiem czy twój post to nie jakaś marna prowokacja.
Dachówka ceramiczna Robena to jedno z lepszych pokryć dachowych. Wybierz raczej miedź.

Pozdr,

monia19
04-09-2008, 19:25
Ja w tym roku kupiłam dach. Robena średzką falistą miedzianą i miałam problem- lewe dachówki były krzywe w takim stopniu, że odstawały 4-6 cm dolną krawędzią. Szukałam po składach starej dostawy i na szczęście udało się dokupić. Teraz nie kupiłabym tej dachówki. Jeżeli będziesz kupować dachówkę zwróć uwagę czy są proste, szczególnie te boczne. U nas majster jak zobaczył te krzywe to się załamał. Jeżeli chodzi o kolor miedź jest b. ładna.

cieszynianka
05-09-2008, 12:38
A może to nie był pierwszy gatunek :o

adam2007
05-09-2008, 13:33
A może to nie był pierwszy gatunek :o


Roben nie rozdziela dachówki na gatunki.

cieszynianka
05-09-2008, 16:53
Każdy producent nieudane partie sprzedaje jako pozagatunek.
Zdziwiłam się, bo nasze wszystkie były proste :wink:

gabriela
05-09-2008, 17:09
Nasze byly rowniez proste! Dekarze bardzo je chwalili. Wybralabym osobiscie kasztan.

monia19
06-09-2008, 09:04
Nie była to dachówka pozagatunkowa. Kupowałam w zaprzyjaźnionym składzie budowlanym, więc też nie wcisnęliby mi badziewia. Facet w składzie oddawał potem dachówkę do producenta. Okazuje się, że pierwsza partia z lutego 2008 była ok i taką miałam na początku, a druga dostawa z późniejszej produkcji była krzywa. Kiedy szukałam po różnych składach prostych dachówek okazało się, że wszędzie dachówki z późniejszej produkcji miały tę wadę. Dlatego przestrzegam, żeby oglądnąć dachówki.U producenta powiedziano mi przez telefon, że mogą być wahania w wymiarach do 1,5 cm. Więc reklamacja na własna rękę takich dachówek może być nieskuteczna. Pozdrawiam.

kaka11
06-09-2008, 20:57
Miedź to chyba kolor naturalny dachówki Robena, a przynajmniej zbliżony do naturalnego. Kasztan jest barwiony tylko z wierzchu (nie w masie), wiec to może rodzić późniejsze kłopoty z odbarwieniami. Wybierz więc miedź, u mnie prezentuje się dobrze, a z jakością również nie ma problemu. Dach wygląda ładnie i co najważniejsze nie przecieka.

sportek
06-09-2008, 21:36
A czy miedź się nie utlenia pozostawiając zielonkawą barwę?

irtad
06-09-2008, 22:15
A czy miedź się nie utlenia pozostawiając zielonkawą barwę?

na dachówce ceramicznej? :o

cieszynianka
06-09-2008, 22:55
Miedź u Robena, to nazwa koloru :wink:

sportek
07-09-2008, 21:55
Sorki, musiałem to przeoczyć...

cieszynianka
07-09-2008, 22:03
Nic nie szkodzi, kto pyta, nie błądzi, ale zdobywa nowe informacje :wink:

sportek
09-09-2008, 12:47
cieszynianka, najczęściej ludzie tylko krytykują innych jak popełnią jakąś gafę, a tu proszę wyrozumiałość :) Oby więcej takich ludzi było :) Super :) Pozdrawiam!

cieszynianka
09-09-2008, 13:08
Dziękuję :oops:

e-Mandzia
10-09-2008, 14:10
Mam dachówkę Robena - miedzianą średzką plus, dla mnie jest cudna i nie było żadnych mankamentów, krzywości itp. Dodam, że mamy dużą ilość ponad 300 m2 (dom, garaż) - nie było ani jednej dachówki uszkodzonej.

Kolor, to kwestia gustu, więc trudno odpowiedzieć - Tobie ma się podobać.

cieszynianka
10-09-2008, 14:15
W naszym przypadku kolor był kwestią ceny. Pan w składzie zaproponował większy rabat na wszystko związane z dachem (dachówki, folie rynny, itp., jeśli zdecydujemy się na miedź, więc się zdecydowaliśmy - chyba miał jej bardzo dużo :lol: ).
:wink:

e-Mandzia
10-09-2008, 14:28
W naszym przypadku jest tak, że kupujemy coś, dlatego, że nam się podoba - a nie dlatego, że jest tanie. Niestety nie zdażyło się jak do tej pory, aby coś co nam się podoba, było tanie :( ale cały czas mamy nadzieję :)

Nie sprawiałoby nam radości patrzenie na coś, za co zapłaciliśmy i już w dniu zakupu nam się nie podobało.

PS
Dachówka Robena nie była najdroższa, ale że była tania, bym nie powiedziała - ona nam się poprostu podobała :D

cieszynianka
10-09-2008, 14:32
Nam się podobały różne kolory Robena, ale o wyborze jednego z nich zdecydowała kasa :oops:
Nasze wybory, to kompromisy między chęciami, a możliwościami :wink: