PDA

Zobacz pełną wersję : Czy można zrezygnować z ostatniej transzy kredytu?



kordzik
03-09-2008, 15:20
Czy można, bez konsekwencji zrezygnować z ostatniej transzy kredytu?
Przykładowo z przydzielonego kredytu w kwocie 300tys po wykorzystaniu 240tys zrezygnować z pozostałych 60tys. i zakończyć kredytowanie na kwocie 240tys i przystąpić do jego spłaty.
Czy w takiej sytuacji bank nalicza jakieś kary lub coś w tym rodzaju?
Może ktoś to przerabiał?

pierwek
03-09-2008, 15:24
nie wnikam dlaczego tak chcesz zrobić ale to bez sensu... lepiej wziąć jeżeli bank daje - i nawet wsadzić na lokatę 8% w ING albo jakoś inaczej bezpiecznie ulokować...

sorka ale nie wiem czy można nie wziąć - w sumie to ty występujesz o wypłatę transzy więc bank raczej sam jej nie uruchomi - bez dyspozycji

Bigbeat
03-09-2008, 15:27
Zależy od treści umowy - a ta zależy od banku.

Ja w BPH mogłem nie wziąć - bo taką miałem umowę.
Ale wziąłem - i tak zabrakło :(

Piczman
03-09-2008, 15:30
Zależy w jakim Banku!

W Millenium pytałem o dobranie to powiedzieli mi żeby wziąć od razu więcej i jesli się zdecyduje że wystarczy mniej to zrezygnować z ostatniej transzy!

Dla nich to żaden problem !

Zapytaj w Banku ,,,

BOHO
03-09-2008, 16:46
Czy można, bez konsekwencji zrezygnować z ostatniej transzy kredytu?
Przykładowo z przydzielonego kredytu w kwocie 300tys po wykorzystaniu 240tys zrezygnować z pozostałych 60tys. i zakończyć kredytowanie na kwocie 240tys i przystąpić do jego spłaty.
Czy w takiej sytuacji bank nalicza jakieś kary lub coś w tym rodzaju?
Może ktoś to przerabiał?

może warto sprawdzić w najprostrzy i najpewniejszy sposób? czyli w banku.....

cieszynianka
03-09-2008, 18:31
Myślę, że to dobry sposób wziąć ostatnią transzę, założyć lokatę, a odsetki wykorzystać jako pomoc w spłacaniu rat kredytu. W każdej chwili masz możliwość podjęcia tych pieniędzy, gdyby zaszła potrzeba. Po iluś latach możesz całość przelać jako spłatę reszty kredytu.
:wink:

DankaO
03-09-2008, 20:55
Oczywiście,że można zrezygnować z ostatniej transzy. Inna sprawa to kwestia,czy bank odda Ci część prowizji.W większości przypadków banki biorą prowizję obliczaną od kwoty przyznanego kredytu i nie zwracają jej, ale jeśli prowizja jest w jakiś sposób przypisana do transz (tj. jeśli płatna jest przy każdej transzy,a nie jednorazowo-na co musi wskazywać zapis w umowie) to można jej część odzyskać.
Jesli nie masz w umowie wpisanej prowizji rekompensacyjnej tj. za wcześniejszą spłatę, to weź transzę a na drugi dzień ją spłać(o ile nie musisz się wykazać fakturami na co wydaleś te pieniądze)

tres34
04-09-2008, 09:09
300tys kredytu? A przez ile lat potem splata? Do poznej starosci?

kordzik
04-09-2008, 11:25
300tys kredytu? A przez ile lat potem splata? Do poznej starosci?
Jeśli budowałeś i nie brałeś kredytu to tylko pozazdrościć! :lol:

Nefer
04-09-2008, 11:31
300tys kredytu? A przez ile lat potem splata? Do poznej starosci?

jak ja lubię takie dywagacje... :)
To ja spytam : tylko 300tyś kredytu ? jessooooo

Szymon_J
04-09-2008, 14:50
300tys kredytu? A przez ile lat potem splata? Do poznej starosci?
Jeśli budowałeś i nie brałeś kredytu to tylko pozazdrościć! :lol:

Tres34 ma dwa domy, w ktorych mieszka na przemian i do tego szambo 30 m3 przy jednym z nich, ktorego nie musi wywozic, wiec wiesz...

wroclawianka
19-09-2008, 14:31
możesz nie brać ostatniej transzy ale Bank może postawić warunek ,że masz udowodnić ,że to co miałeś za ta transze mieć zrobione zrobiłeś .Koszty prowizji itp nie są do zwrotu ale najlepiej zapytać w banku , bo każdy ma swoje warunki

jacekp71
21-09-2008, 20:05
j.w. - wykonanie prac musi miec miejsce zgodnie z kosztorysem,
ponadto warto sie zorientowac, czy poza zmiana samej wielkosci kredytu, wszystkie inne elementy finansowe rowniez ulegna zmianie (hipoteka kaucyjna, cesja ubezp., Twoja polisa na zycie, oprocentowanie-marza, itp) ....