PDA

Zobacz pełną wersję : jak kafelkować?



karbid
03-09-2008, 18:58
Witam!!
Na wstepie prosze wybaczyc jesli temat juz byl ale niestety moje oczy nie znalazly tego czego szukam :)

A wiec mam do wykafelkowania na scianie pas o dlugosci ok 2 m i szerokosci 80cm z kafelek 10X10.

Moje pytanie brzmi co potrzeba najlepiej do tego?? jakies listwy czy cos? na co uwazac i czego sie trzymac?jakies praktyczne porady.


Dodam ze sa to moje poczatki przy kafelkowaniu dlatego prosze o wyrozumialosc :)

z gory dziekuje za odpis i pomoc
pozdrawiam

Bastorek
04-09-2008, 17:41
Czy to jest pas między szafkami kuchennymi? Zmierz czy ściana jest wystarczjąco prosta! Jakie jest podłożę? Dobrze sobie rozrysuj na ścianie jak zacząć kafelki biorąc pod uwage krzyżyki.

Pistolero
05-09-2008, 21:40
podjedź do najbliższego stolarza i za piwko odkup pas płyty MDF o wskazanej długości i szerokości 10 CM, narysuj sobie na ścianie dolną linię płytek i na tej linii w poziomie za pomoca 3 kołków rozporowych wkręcanych (nie szybki montaż- bo te sie luzuja i nie chca trzymać) przykręc listwę do ściany. Będziesz miał pewnośc, że płyki są połozone równo w linii.
Nastepnego dnia po przyklejeniu listwe odkrecisz a otworki po kołkach zaszpachlujesz