PDA

Zobacz pełną wersję : Jak wyczyścić taśmę z okien



medoza01
04-09-2008, 07:56
Właśnie zwulkanizowała nam się taśma malarska po zewnętrznej stronie plastikowych okien. Wygląda to bardzo brzydko. "fachowcy" mieli robić nam strukturę pozaklejali okna taśmami, poczym obiecywali, że pryjdą jutro, potem znowu jutro i tak 2 tygodnie. Wczoraj poździeraliśmy taśmy no i zonk. Poradźcie mądrzy ludzie proszę.
Ponadto mamy pobrudzoną dachówkę z gruntu do elewacji przez naszych "fachowców", którym nie chciało się foli rozłożyć. To cholerstwo też nie schodzi! Co robić. Dachówka jest ceramiczna, czarna matowa angoba.

Radzik
04-09-2008, 08:12
Z kleiem na szybach doskonale u mnie poradził sobie denaturat :D Ale jak wypadnie jego działanie na profilach to nie mam pojęcia (nie miałem potrzeby sprawdzać). Można spróbować gdzieś w mało widocznym miejscu i zobaczyć jaki będzie efekt.
Ja profile myłem gorącą wodą z ludwikiem i zchodziły jakieś pozostałości.

Kiedyś ktoś pisałe jeszcze o jakichś specjalnych szmatkach do czyszczenia tego rodzaju zabrudzeń z okien, dostępne były one w castoramie.

Co do dachówki to nie mam pojęcia. Skontaktujcie się ze składem budowlanym od którego braliście dachówkę może oni coś poradzą.

nieosiagalny
04-09-2008, 11:53
Podobno działa gdy posmarujesz masłem, margaryną lub innym tłuszczem ramy okien. Zostawisz na kilka godzin lub na noc, a potem detergentem np. jakiś płyn do mycia naczyń itp. i łatwo schodzi.
Podobno, sam tego jeszcze nie sprawdziłem.

piterazim
04-09-2008, 12:02
było wielokrotnie wałkowane na forum

http://www.toya.net.pl/~qqraczy/lekcja2.swf

bartolinka
04-09-2008, 12:51
Dobrze rozpuszcza klej olejek terpentynowy, można kupić w aptece, koszt 2,90zł. Sprawdzone na białych oknach pvc (i kolanach dzieci - świetnie likwiduje ślady po plastrach; ot taka dygresja na boku); nie sądzę żeby uszkadzał okleinę.

pozdrawiam,
b.

medoza01
04-09-2008, 13:56
Dzięki wielkie :)

medoza01
04-09-2008, 13:56
Dzięki wielkie :)

escape
04-09-2008, 18:04
Ja czyściłam własnie taśme malarską z okien pcv kolor orzech zmywaczem do paznokci :D najpierw na kawałku sprobowałm ..test wypadł dobrze wiec całe sztuk 9 sztuk czysciłam,na parapetach z płytek klinkierowych(chyba :o )równiez miałam klej po tasmie malarskiej i również zeszło bardzo ładnie zmywaczem do paznokci....

Iszin
04-09-2008, 18:47
Dlatego nie warto oszczedzac na tasmie klejacej. Do oklejania okien stosujemy tylko PCV, a nie malarską, no chyba ze naklejamy dziś i dziś odklejamy.