PDA

Zobacz pełną wersję : Schiedel Avant Economic



tomi510
05-09-2008, 09:23
Mam dwa kominy Rondo plus i Avant Economic w budowie.
Do komina Avant mam dołączone dwie kratki nawiewne, które maja byc montowane w ostatnim pustaku komina mój majster twierdzi że takie rzeczy robi się w ciągach wentylacyjnych a nie w ciągach kominowych i w tejm chwili zgłupiałem.
Moje pytanie to jak jest do końca z tymi kratkami?
Dziękuje za odpowiedź.

revalidon
05-09-2008, 09:28
Avant jest kominem do kondensatów musi więc mieć zaciag powietrza... Kiedyś w starym Avancie było to inaczej rozwiązane, bo wlot powietrza był na poziomie daszku komina a rura wystawała na pół metra ponad, ale ludziom nie podobało sie takie rozwiązanie... Powstał więc Avant Economy, wylot rury jest na poziomie daszku komina a zaciąg powietrza poniżej przez boczne kratki tak jak w przypadku wentylacji...

tomi510
05-09-2008, 10:16
Dzięki za pomoc. Mam jeszcze jedno pytanie Komin ten mam z dodatkowa wentylacją oprócz tego połączony jest z podwójnym kanałem wentylacyjnym też Schiedla w jaki sposób zrobic otwory pod te kratki jedna wiadomo w ścianie ciągu kominowego a druga co na przestrzal w ciągu wentylacyjnym a pomiędzy ciągiem kominowym a ciągiem wentylacyjnym trzeci otwór już bez kratki.

Atomic
05-09-2008, 12:11
Ja ten 3 kanał wewnętrzny wykorzystałem do odpowietrzenia kanalizy. W środku leci rura PCV 70mm zakończona daszkiem ponad czapką kominową.

blady00
05-09-2008, 20:23
Witam
jeśłi jeszcze nie wymurowałeś to dam radę .U mnie było podobnie avant z jednej strony a wentylacyjne z drugiej. Aby wentylacyjne działały prawidłowo otwory w nich muszą być na przestrzał .Ja zamontowałem klue obrotowe na czapie i wylot w górę .Gdy miałem z boku cofało strasznie do domu .Na przestrzał nie można było bo obok avant. Gdybym miał to robić drugi raz umiejscowiłbym kominy w jednej lini tak aby wentylacyjne można było zrobić na wylot a różnicę szerokości zniwelował styro