PDA

Zobacz pełną wersję : Mokre ściany



MZBUJ
06-09-2008, 11:31
Witam,

potrzebuję porady w kwestii ścian, które wyglądają jakby ciągnęły wilgoć od ziemi. Dom został wybudowany trzy lata temu i gdzieś od półtora roku zaczęła wchodzić wilgoć na ściany w pomieszczeniach gospodarczych. Na pewno nie jest to kwestia wentylacji. wydaje mi się, że nie jest to też kwestia hydrauliki choć tak twierdzi wykonawca i cały czas "szuka" tu przyczyny. Jednak wydaje mi się że jest to raczej inna przyczyna gdyż wilgoć rozciąga się na dole ścian wzdłóż kilku ścian pomieszczeń gospodarczych, chociaż zaczęła się od jednej. Nie wiem co mam w tej sytuacji robić, nadmienię iż jest to bliźniak połączony pomieszczeniami gospodarczymi stojący na osiedlu kilku domków, wszystkie budowane przez tego samego wykonawcę a jednak tylko u mnie występuje taki problem.

Z poważaniem
Mariusz

Barbossa
06-09-2008, 12:05
ale problem z hydrauliką :-?
próba ciśnieniowa, u Ciebie i sąsiadów
pomieszczenia gospodarcze zapewne w piwnicy?

MZBUJ
09-09-2008, 21:43
W zasadzie wszystko jest na jednym poziomie, chciaż pomieszczenie gospodarcze jest na poziomie gruntu a reszta 30 cm wyżej.

Pozdr

frupper
09-09-2008, 21:49
Raczej stawiam na podsiąkanie kapilarne, może być coś z izolacją poziomą (albo może jej wogóle nie być :-? )

MZBUJ
19-09-2008, 10:37
No nie dobrze to brzmi, proszę podpowiedzcie co robić, może zamówić jakąś ekspertyzę, macie jakiś dobry namiar, proszę polećcie.
pozdrawiam