PDA

Zobacz pełną wersję : szlifowanie ścian (??)



witu102
06-09-2008, 20:36
Hej!
mam w domu piwnicę, na razie to graciarnia ale chciałbym zrobić za jakiś czas tam jakieś pomieszczenie użytkowe.
Problemy są dwa.
Pierwszy to niski strop (w połowie piwnicy jest 1,80m w drugiej 2,20m), ale jak sądzę na to wiele poradzić się nie da...chyba, że się mylę to proszę o propozycję.
Drugi problem to krzywe ściany.
Piwnica ma ok 60lat, ściany są lane z betonu i widać jak dokładnie jak był kładziony szalunek, widać poprzeczne "wałki" ogólnie ściany są okropne, zero gładkości i z pionem też nie za wesoło.Teraz mam takie pytanie czy jest jakiś sposób aby zeszlifować ściany na "w miarę" gładko?
Pozbyć się wystających "elementów" i całość wygładzić, żeby dało się pomalować??
Nie chce obkładać KG bo pomieszczenia nie są zbyt wielkie a musiałnym zabrać co najmniej po 7-10cm z każdej strony, aby KG trzymał pion.
Pomocy:) :roll:

Trociu
06-09-2008, 20:52
Możesz też położyć zwykły tynk c-w - on zabierze jakiś centymetr + nierówność w pionie.

Szlifowanie lanego betonu może być ciężkie.

Cpt_Q
06-09-2008, 22:23
...Szlifowanie lanego betonu może być ciężkie.

Bardzo delikatnie ujęte, zakatowałbyś się chłopie, a ile energii, hałasu, kurzu - lepiej tynk albo - jednak - GK (niekoniecznie na profilach, tam gdzie wąsko - bezpośrednio do ściany, gdzie szerzej i pion leci - listwy drewniane).

witu102
06-09-2008, 23:57
tynk brzmi przekonywująco....:)
a jak z ewentualnym pogłębianiem, bo wiem, że poprzedni właściciele pogłębili drugą część piwnicy w celu instalacji pieco Co...ale nie wiem na ile to "samobójcze" przedsięwzięcie?:)